Copilasi de Iulie - August 2004 * 63

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

LMA Ionilor si Ioanelor de pe aici!

Ema bine ai revenit pe aici. Merci de reteta pt nutella. O fi buna sa umplu clatite cu ea ?
Olivia, e bine deci cu analizele ? cica nu se interpereteaza valoare cu valoare ci per total, asta imi ziceau mie medicii cand ma crizam de vreo valoare iesita din limitele laboratorului....oricum eu ma crizez usor. Vaccinul pt rotavirus nu l-am facut si nu-l mai facem, oricum luaram din spital acum 2 ani si ceva cand am fost cu Danu si eu si el rotavirus de pe sectie....naspa
Mitzu- sanatate la copii. Ia si Mara oare?

Danut vb cu taicasu pe messenger, invata sa scrie propozitii cat mai elaborate, atata doar ca e la faza la care scrie exact asa cum isi imagineaza el ca suna cuvantul, sau cum il pronunta, mai are discrepante intre ce fonetica si grafica de ex. scrie "jtiu" in loc de stiu. Cum nu e familiarizat cu grupurile ce-ci, ge-gi, ghe-ghi, che-chi, scrie cum apuca anume "cracun feric" pe felicitarea pt bunici de craciun fericit. Dar e macar foaaaarte incantat ca se poate intelege pe messenger cu taicasu si anume folosindu se chiar si de literele mici de tipar, nu numai de alea mari. Eu nu ma mai agit, are timp la scoala sa se perfectioneze, deocamdata urmez sfatul viitoarei lui invatatoare si facem cand, daca si ce vrea sa faca IN JOACA. Vad ca initiativa are si singur.

weekend linistit sa avem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, la ungurime de exemplu reclama asta la vaccin merge foarte des, dar cica e pt bebelusi.

La noi dictarea deocamdata e inversa: io zic ce sa trecem pe lista de cumparaturi
Ema, sar`na de pont Presimt ca noi vom avea mare nevoie

Pun cateva poze imediat.
pun link, nu stiu ce se va deschide, sunt ultimele fotografii cele de azi de la super-petrecere
http://family.webshots.com/album/578413009JuWycA?start=0

Io`s obosita Nu stiu cum ne vom trezi la dimineata sa mergem la munci

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

buna seara...ptiu sa nu ma deochi ce butonez...se vede ca mi-am luat calculator
Lia,bineinteles ca merge si la umplut clatite si un pic incalzita drept sos peste inghetata...noh...daca vrei iti mai dau retete de chestii dulci ptr. cei mici.Pe mine ma lovit boala gatitului cat si ce se poate in casa....ca am si timp de altfel(adica n-am ca-s casnica si casnicele n-au nici terminarea programului si nici concediu)mama ma-sii de timp!Problema e ca ai mei nu mai maninca decat cei facut de mine...daca e sa cumpar ceva..ori nu-i bun ori are chimicale...ca am facut prostia sa zic de alimentele din supermarket ar fi pline de aditivi si acum nu mai vor sa manince decat ce-i procesat de ma-sa.Si incepand de la paini de tot felul pina la desert tre sa execut eu.Dimineata le dau cartile de bucate sub nas si fixeaza meniul.noroc ca nici o reteta nu dureaza mai mult de 30 min.
So,stati linistite ca nu mai zic nimic de Serban ca sa nu va mai sperii...toate trec...pina si damblalele mamelor
Daria nu mi-am dat seama care poze ar fi recente dar m-am uitat pe ce era acolo si pot sa-ti spun ca fie-ta e super faina,fotogenica si expresiva la maxim.Sa-ti traiasca si sa te bucuri de si cu ea.
Mitzu,la aproape 17 ani e ok barbieritul mai ales ca Serban e brunet ...si in plus seamana cu taica-sau care era o maimuta.Si el a mai si suferit de pubertate precoce...ma rog cert e ca are par pe piept la greu,pe sale,pe picioare si maini nu mai vorbesc...firul gros si negru...maimuta cum ziceam.Am inceput chiar sa-l si pensez la sprancene..as extrem de groase si macar firele razlete trebuiau smulse.
Am plecat la nani,noapte buna si we linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Ema, ti-as ramane recunoscatoare daca mi-ai mai da idei de dulciuri pt cei mici, si la noi fiindca eu stau acasa execut deserturi si meniuri pt toti din familie. Si s-au obisnuit asa. Nu mananca decat ciocolata cumparata, aia cand nu fac eu baton de casa. De la o cofetarie ca lumea mai iau placinta cu mere/fructe, care inca le place, dar cam o data pe luna sau mai rar. Mancare gata gatita din oras: shaworma si pizza sau dc mai mergem pe la restaurant superrarisim atunci ei vor ce pot avea si acasa: cartofi natur cu gratar de pui si piersici....dar, ma rog, e mai interesant gratarul mancat in restaurant decat in bucataria de acasa...
Eeeeeeeh, sanatosi sa fim !
noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare!
We asta a fost numai de umblat dupa obiecte sanitare si mobilier de baie..am ales..maine cumparam nu ce mi-a placut cel mai mult ci ce ne-a permis bugetul..Vineri seara am fost luati pe sus de niste prieteni care rezervasera bilete la Aventurile lui Sammy, 3D..a fost suuuuperb!Merita vazut 3D!
Sa va intreb si pe voi ca de cautat am cautat peste tot..daca ati vazut asa ceva :http://www.proplus.ro/profile-decorative/Plinta-decorativa-podea-1/Floorstyl-FL4-6.html ..spuneti-mi si mie unde..Sunt poze in josul paginii.
As vrea sa pun asa ceva la baza peretelui ( plinta pe romaneste , molding sau cum s-o mai numi..este lata de 14-20 cm din PVC).Regret din tot sufletul ca nu am pus termopane albe casa pot pune si usile de interior albe..oare o merge plinta asta cu usi maro..eu am vazut niste poze ..si cam mergea Nu stiu nici ce culori sa aleg pentru pereti....as face biroul pe alb si negru cu tapet alb cu niste flori negre..nu stiu efectiv..
In alta ordine de idei nu fac dulcirui pentru ca eu si tati ne ingrasam doar privind ..iar Luca nu cere,el mai papa Oreo, M&M si ciocolata Milka..deci el nu papa prajituri de cofetarie..nu bea sucuri(doar apa plata)...si atunci de ce sa-i dau?

Daria vazut printesa este o dulce!S-a intors tatal tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Mitzu cum mai steti cu bubili? pupam!
am gasit, vaccinul anti rotavirus s-a inregistrat in Romania in 2006. deci am gresit cu un an
Oliv io nu vaz pozele alea.. las ca vorbim noi
azi am o zi plina.. asa ca incerc sa reivn mai tarziu.
pup tuturor, o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Va pup si va doresc o saptamana buna tuturor!
Olivia suntem tovarase de suferinta se pare, si noi incepem renovarea celor doua camere de zi de la parter... ufff, iar moloz si mobile trantite una peste alta Plinta aia de care zici tu ar trebui sa se gaseasca in mai multe culori, sa poti alege de ex nuanta parchetului sau a peretilor. si eu am de ales tapete, vopsele, am stat doua la magazinul de tapete si am rasfoit 100 de cataloage si nu m-am lamurit de fel. Apoi urmeaza sa schimbam mobila, acolo circ pana ma hotarasc eu ce canapea vreau dureaza ceva. Si m-a pus naiba sa mai si discut cu un decorator care mi-a bagat numai idei suchite in cap...
hai ca ma vaicaresc mai mult zilele viitoare cand incepe operatiunea
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,cine vine la un capuccino?
Vivia si noi avem programat pentru sambata mers la filmuletz 3D ca recompensa pentru comportament normal si frumos....daca va fi
Meii io dupa ce am beut apa toata saptamana,am facut 10 minute de bicicleta in fiecare seara plus abdominale...m-am ingrasat cu 1 kg...Alice poate incerci si tu
Noi in week-end am avut program de petreceri si musafiri,ieri seara mandra vrea distractie asa ca ne-a scos la o plimbarica prin oras si la o pizza...saptamana asta este la gradi in program de dupa amiaza...abia astept sa treaca!
hai pupicei si sa avem o saptamana excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Neata si de aici.m-am trezit devreme ca azi au inceput cupii scoala,am alergat o ora,acum sa fac curat si pe urma plec la sala.
Lia,cel mai bine pe masura ce fac cate ceva iti scriu pe PM retete...ca-s multe si nu stiu cam ce ai vrea ...oricum nu neaparat dulciuri cred ca te intereseaza...eu gatesc dupa niste carti de bucate ale unei masini de bucatarie...ca nu pot sa-i spun robot...si trebuie sa adaptez reteta cand o scriu...adica sa scriu cam cu ce ai putea sa o faci fara masina asta.OK?
Ioana...pai kilu ala or fi muschi.Nu stiu ce exercitii faci ptr. abdominali ca sa fiu sigura ca-s muschi sau nu.Acu serios...10 min de bicicleta e putin si abdominalii ai lucrezi putin si intens...si cresti progresiv nr.adica sa zicem faci 10 dar alea 10 le faci incordand la maxim muschii...nu cu barbia in piept...iar maine faci 15.Si apa e buna...da cu mancarea...cum stai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata si de la Sibiu!

Suntem mai bine cu bubele, in sensul ca am intrat in faza in care nu ii mai apar noi, iar cele care exista deja se usuca. Asadar suntem pe drumul cel bun. Mai greu cu plictiseala de la atata stat in casa.

Nu stiu ce sa fac cu mara, sa o duc sau nu la gradi... Ea nu are nici un semn de boala deocamdata.

Va pup, ma apuc de lucru, atat cat oi putea, ca sunt cu amandoi acasa.

Mergi la inceput