Copilasi de Iulie - August 2004 * 63

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare! Ne-au iesit si noua analizele...leucocite mai putintele ca deobicei..ca si cauza daca nu este virala numai prin punctie medulara se poate stabili..asa ca asta este de 2 ori pe an verificam..si Ig E mai mare ,adica clar are un teren alergic de unde si urticaria lui ..ma asteptam la asta..Asteptam Toxoplasma ca asta se lucreaza la Buc..
Adela rabdare si tutun...ca trec..ar trebui sa fie pruriginoase...dar cum ei sunt vaccinati este vorba de o faza mult atenuata.
Apropo de vaccin...a aparut impotriva rotavirusurilor!
La multi ani Ioana de Iesi ,Ionu' tot de Iesi ...Oana si Johnu' de Magurele (am vazut pozele..si-a dat mustata jos si pare muult mai tanar!)...tati de Roxana ...am sarit pe cineva?...aaa Ioana de Suedia!!!Sa fiti sanatosi !!!
Daria ma bucur ca tata vine acasa..

In alta ordine de idei..cred ca am rezolvat cu invatatoarea...cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ema buna ideea cu scrisul dupa dictare, super!! fata desteapta ce esti. moama, ma ia cu lesin... barbierit.. vai de curu meu (la nostru adicatelea)
Oliv, da di ce zici ca acu a aparut vaccinul... ca doar era de ceva timp...?
Mitzu e bine ca nu il mananca. ii poti da si o tableta de aciclovir, e mica, se inghite usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Rox nu este decat de vreo 2 ani nu?..am zis si eu ca nu era cand erau ai nostrii mici si lumea inca nu stie ca exista asa ceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

Rox nu este decat de vreo 2 ani nu?..am zis si eu ca nu era cand erau ai nostrii mici si lumea inca nu stie ca exista asa ceva..

[emoticoncaresescarpinaincap] o fi de vreo 5 ani.... asa parca... da' verific....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

No,fac nutella acu si am zis sa va scriu reteta ...iese buna si de ceva vreme eu nu mai cumpar produse mai ales ce dau copiilor,le fac eu in casa.
numa ca problema ar fi ca trebuie ceva care macina marunt..nu stiu exact ...cum se numeste...ca nu-i mixer sau blender.In fine

90 g zahar
130g alune de padure
60 g ciocolata amaruie
70g unt
100 ml lapte
se face zaharul pudra,se adauga alunele la macinat,apoi ciocolata.Cand sunt toate macinate se pune compozitia intr-un vas,se adauga laptele si untul si se fierbe pe foc mic mic mic trei minute.Se pune in borcan si la frigider.Pustii mei maninca pe paine prajita sau cate o lingura intr-un pahar cu lapte caldut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

5??? Apoi in USA de ce oare nu exista???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Multumesc din suflet pentru urari!!....La multi ani pentru Ioana si Ionul Cristalinei si Ionu' de Carmencita!!...pentru voi n-am decat vin de la Pietroaselesi tort kinder de la cofetaria Ana,pentru cunoscatori
Meii io aseara am zis ca nu fac nik pentru azi..da' m-am gandit totusi sa fiu o lady si sa dau o felie de tort si o cafelutza colegelor..le-am chemat la 10 ca sa scap repede si ne-am intins la o vorba si-un piscot pana la 2...acum ma duc sa pregatesc niste chestii socoteli pentru musafiri
pupicei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

rox, cand era Phil bebe americanii experimentau vaccinul asta si am zis pas, acum, ca e de ceva ani pe piata, i l-am dat lui Nick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ai mei nu sunt vaccinati antivaricela. Si n-a prea facut o forma usoara ca e foarte plin de bube, atata doar ca n-a facut febra. Mie mi-e teama ca mancarimea va aparea spre final. (Fiecare pe aici - respectiv eu - cu ce-l doare.)

Rox, mersi de pont! Pe prospect nu scrie ca ar fi si pentru varicela, dar cred ca il ajuta, virusul fiind acelasi la varicela si herpes.

Kim, da nu-i faci punctie lombara, nu?

Ema, si pe mine ma ia cu vertij cand aud de probleme din astea de copii mari (asta cu barbieritul ne-a dat pe toate pe spate, cred). Am avut si eu azi surpriza ca am vrut sa verific pe unde i-au mai aparut bube si nu m-a lasat (daca intelegeti ce vreau sa zic). E normal sa reactioneze asa de la o varsta, doar ca noi suntem obisnuiti cu ei mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adela eu nu cred ca apare mancarimea spre sfarsit...Antiviralul trebuia dat ,daca...ca si aici sunt discutii la primele simptome..acum ii dai degeaba..dar tu nu te lua dupa mine..fa cum consideri..

edit..nu-i fac nici o punctie!biopsia se face din creasta iliaca..

Mergi la inceput