Copii din '95-'96

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

poze noi

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Tot io

La multi ani dragele mele ,sa fiti sanatoase si puternice ca si pana acum si sa aveti parte de multe multe bucurii!!!

Si o dedicatie pt toate mamele de aici si de dincolo, in special mamei mele care imi lipseste cumplit :



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

La multi ani mamicilor!!!!

Andra, super pozele. Mi-au placut cele 2 domnisoare la patinoar. Maria a crescut asa de mare, si frumoasa. Stirbulica.
Mi-a placut mult poza cu Robert cand doarme la Edi in brate, sau asa pare.
la torturi .....
Tu arati super.

Oh,oh, Robert al tau . Cred ca se aliniaza fetele la usa voastra.

Miha, daca ai deschis subiectul de atitudine si temperament... Eu as putea sa scriu o carte pe tema asta. Elliot si cand imi face un compliment, sau imi multumeste pentru ceva, am impresia ca ne certam... De cate ori nu mi-am muscat eu limba sa tac.... Acu' mai nou e discutie aprinsa in casa noastra pe tema muntilor si cum se formeaza ei. Dupa Elliot, toti muntii sant de origine vulcanica. Asta e tema de contrazicere pe saptamana asta... I-a zis lui un profesor, si Basta. El le stie mai bine pe toate, si refuza sa citeasca si sa se documenteze.

va pupic.

o zi buna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

mai primiti o urare la ceas de seara?sau noapte,mai degraba?
la multi ani,doamnelor,sa fiti iubite si fericite!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

mai primiti o urare la ceas de seara?sau noapte,mai degraba?
la multi ani,doamnelor,sa fiti iubite si fericite!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...









Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Anca ma bucur ca ti-au placut pozele.

Maria m-a uimit ca a stat pe patinoar o ora jumate in conditiile in care era pt prima oara pe patine.

Robert inca nu ia in serios treaba cu fetele si ma bucur ca-i asa caci anul asta e an de foc atat in ce priveste scoala cat si in ce priveste rugby-ul asa ca se concentreaza pe cele doua .

Poza cu Robert si cu Edy e facuta intr-o dimineata cand inca mai leneveau.

Despre temperament as putea scrie si eu mult si bine .

Citat:
El le stie mai bine pe toate, si refuza sa citeasca si sa se documenteze.
Evideeeeent!!!
Ce stim noi?!Ei stiu mai bine


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Dragelor, si eu va urez sa fiti fericite, cele mai fericite mamici, sotii, prietene!...

Am multe sa va spun fiecareia in parte si tuturor deodata.
Am prins loc acasa la PC. M-am gandit la voi mereu, ca trebuie sa-mi fac timp sa va scriu. La serv. nu prea am mai avut timp sa fac acest lucru.

Multumita urarilor voastre a obtinut numai d'alde 10 la examene. Cand l-am luat pe primul, le-am aratat mandra carnetul copiilor, ca poate-poate se vor ambitiona si ei mai mult. La serv., colegii se amuzau pe seama mea si ma intrebau cand mai iau un 10.

Sanca, pt. a nu te simti singura in relatia ta cu Elliot, iti marturisesc ca si eu am unele nemultumiri. Nu sunt legate musai de cum imi vorbeste, ci mai degraba de marea lene instalata la dansul. Desi ia note mari, mi se pare ca le ia prea simplu, fara sa depuna eforturi mari. Adica nu da maxim de potential si asta ma enerveaza.
Ambii sunt ordonati, not problem. Insa puturosul meu e hranit de sora-sa pt. ca ii este lene si sa-si incalzeasca mancarea sau sa-si faca o omleta. De curand i-a facut reclama sorei lui ca face cea mai buna omleta.
Si la scumpa mea, lucrurile stau bine, insa nu pot sa spun ca nu as vrea si mai mult, si mai mult. Au avut si au inca tot felul de referate, proiecte, au facut martisoare, felicitari. Urmeaza sa faca si niste vizite in diverse locuri cu ocazia faptului ca e o zi a apei in luna martie. Din acest motiv fac tot soiul de lucruri ce tin de ecologie.

Andra, mi se pare mie sau Robert chiar a mai slabit si s-a si inaltat?!... E ff bn ca e cuminte, ca nu se-agita cu fetele, desi o fi careva care sa-l placa. De unde credeam ca-mi vor fura fetele baiatul, uite ca inca nu s-a intamplat desi nici el, nici colegii lui nu duc lipsa de fete in clasa. B semestrul acesta au mai venit vreo 3.
A crescut pustiul tau cel mic, incredibil. Iar Maria la fel. Si nu e de mirare ca a stat atat pe gheata pt. ca bag de seama ca au copiii astia o energie inepuizabila. Haioasa si poza unde doarme pustiul cel mic pe scaunul de la birou. A obosit de-atata munca! :D]Am vazut si o parada a torturilor! M-ai "torturat" prin faptul ca le-am vazut acum... Sa te bucuri de cei dragi ai tai si poti sa te simti implinita si fericita cu atatia oameni mici si mari, scumpi, adunati in jurul tau!

Flower, m-am bucurat de fiecare data cand am aflat noutati despre voi. Ce bine ca ati reluat activitatle cotidiene si rezultatele sunt frumoase!

mQQm, cred ca te bucuri de printisorul tau! Nu pot sa nu-mi amintesc de tine, gandindu-ma la problemutele mele cu fi-miu, aceasta stare de letargie...viata comoda si fara griji pe care am impresia ca o duce. Poate ca totusi nu e asa, insa din discutiile cu el cam asa reise. Poate ne mai spui ce face Dy.

Mihaela_s, am ramas uluita de intamplarea nefericita din vacanta voastra. E bn ca s-a sfarsit totul cu bn. Momentan, n-am mai citit nici pe blogul tau ca sa ma pun la curent. Insa din ce-am aflat, inteleg ca si Diana, si Silvia se descurca ff bn la scoala si ca aveti motive de mandrie... Se pare ca e mai grea despartirea de ei pe timpul deplasarii tale la Kalmar.

Mihaela770, astept sa ne tii al curent cu asociatia infiintata si m-as bucura sa stiu ca pot sa te ajut prin donarea impozitului. Chiar si azi am mai primit o invitatie la serv., tot pt. a dona particica din impozit, din pacate tot pt. un copil care sufera de o boala grava, insa asa cum am vorbit cu tine, prefer sa ma tin de promisiune.

Sanca, ai fost in Ro si n-am stiut nimic!!! Cred si eu ca ai ramas uimita de cum functioneaza lucrurile pe aici. C'est la vie! In ceea ce-i priveste pe copii, eu tot continui sa cred ca lucrurile stau f bine si ca tu detii controlul.

Vic, inteleg ca vreti sa pastrati socrii la voi. Inseamna ca le place acolo, ca se simt bn cu voi! Inteleg ca Daniel merge ff bn cu scoala, iar Mihai de asemenea. Ce pot sa adaug decat felicitari si mult succes in continuare!

Mirela68, wow, iarasi vacanta in Austria! Andrada s-a distrat f frumos! Mult succes si ei la scoala! Iar tie iti urez sa vina primavara mai repede ca sa ne mai arati florile tale!

mhldvrc, mi-e dor de tine! Mai povesteste-ne despre Ty si despre Mihai!

Bun venit, Miha31!
Vitamine - pastile nu le-am dat...nu le dau. Poate ca ar fi necesar macar pe timp de iarna, dar cum stau bine cu sanatatea si cu ritmul de crestere, nu m-am ingrijorat. Poate lui fi-miu i-ar trebui mai mult calciu. Dar cum spui si tu, din moment ce consuma lactate, fructe...e de bine. Ai mei consuma si legume, nu chiar o gama ff variata (de ex. nu le plac pastaie, conopida...), dar consuma. Inclusiv ceapa si usturoi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Am aparut si eu
La multi ani mamicilor si tuturor sarbatoritilor de pana acum , scuzati intarzierea

Am avut niste probleme , inca nu mi-am revenit, dar sa zicem ca-s ok, n-am toate postarile voastre asa ca nu stiu mare lucru, sorry.

Agho, numai 10, felicitari
Andra, frumoase poze, ce au mai crescut copiii
Anca, e treaba generala vad eu , aceiasi problema o am si eu cu Mihai, "ce stiu eu, doar am trait in epoca de piatra"
Isabela si Miha31 bine ati venit

Mihai, cu scoala si speologia lui, pleaca aproape in fiecare Week-end, m-am obisnuit deja, nu mai stau stresata daca nu ma suna cand ajunge/pleaca de acolo.
Ty, a terminat cu bine semestrul, are toate creditele. Hm, destul de ciudat sistemul de evaluare in UK, n-am inteles mare lucru. La eseuri cel mai mare punctaj este 80 si ea are intre 6o,9 si 80, iar la examene 100 puncte si a luat intre 66 si 100 la toate examenele. Cica anul I nu conteaza decat la formarea grupelor din anul II. Anul II conteaza foarte putin la media finala. Baza se pune pe anul III, practica si disertatie. In fine, ea stie mai bine cum este acolo.

pisicile meleDulciuri si www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M & Ty de si


Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dragelor nu am mai scris demult, desi ma tot pregateam...dar adevarul e ca nu prea stiu ce sa scriu. Am impresia ca ma tot repet, aici, pe blog si la alte subiecte...dar am sa scriu cateva randuri.

Andra, am vazut fotografiile, ai copii tare frumosi! Au crescut mult, sa va traiasca si sa va bucurati de ei.

Sanca, si la noi e problema mereu ca ce li se spune la scoala e sfant, chiar daca uneori noi mai avem de adaugat acasa, parca nu ne cred fetele astea ca am trecut si noi prin scoli, am invatat si citit mult si suntem informati. Ei, vor creste ele/ei si se vor lamuri .

agho, felicitari si admiratii sincere pentru sirul de note maxime! Eu inca nu am cu ce ma lauda, aici se dau note cu mare intarziere(calificative adica), din ce am facut pana acum din ianuarie(laboratoare, examene, teste scrise) la cele doua materii la care am inceput sa merg, am primit un singur calificativ la un laborator. E un VG(aici la facultate avem numai doua calificative G si VG sau IG daca nu ai luat) deci e tot maxim...dar mai sunt inca atatea sa primesc ca nu ma bucur decat ca l-am luat. Toate lucrarile, laboratoarele, testele trebuie sa fie cu calificative de trecere si apoi se face o medie a lor, au ponderi diferite in nota finala de curs. Asa ca inca astept...Cred ca am mai spus ca nu avem sesiune, tot semestrul avem de muncit la diferite proiecte, pe materia pe care o invatam atunci, apoi vine examenul si trecem la alta materie...
Cu accidentul din concediu, ce sa faci, se intampla. Acum e totul in regula, Ovi si-a facut de o saptamana tomografia de control si hematomul a disparut complet. Inca ccc craniul nu e sudat complet dar se reface. Altfel e bine, a trecut acum totul, a fost ca un vis urat care a trecut. Nici nu m-am mai gandit la asta, prinsa in valtoarea altor probleme...

mihaela ma bucur ca ai mai dat de veste. Felicitari Tatianei si sa o tina tot asa! Ma bucur ca te-ai mai relaxat cu Mihai.

mihaela 007 multumim de urari! Succes cu ce va doriti pentru Mihai, cred ca e tare greu...

miha31 bine ai venit!

Despre noi...eu sunt mereu cu naveta. Merg duminica in fiecare saptamana si vin acasa uneori miercuri, uneori joi, uneori vineri, depinde de program. Stau we-ul acasa si duminica o iau iar la drum. Cel mai geru e ca e atat de lung, dar asta e...le iau pe toate cum vin, ma bucur de lucrurile frumoase, incerc sa nu ma mai necajesc sau stresez.
Aici orarul e in fiecare saptamana altul, asa ca pot jongla. Acum sunt acasa de doua saptamani, mai am asta in fata si apoi duminica merg iar la Kalmar, de data asta numai pentru o zi la un seminar de proiecte si apoi iar am o saptamana acasa. Materia asta de acum e numai cu proiecte, am avut in primele doua saptamani toate cursurile si laboratoarele iar acum ne ocupam de proiecte si totul se petrece pe computer, prin email cu profa si apoi pe site-ul facultatii. Am noroc, e tare bine acasa!
Fetele da, imi duc dorul tare, mai ales Silvia dar intelege chiar daca serile cand nu sunt acasa plange uneori dupa mine. Cel mai bun lucru din toata chestia asta e ca ne scriem pe skype, in romana. Silvia nu a scris pana acum romaneste si credeam ca nici nu o va face, dar uite ca da si sunt tare mandra de asta. Si scrie destul de corect, sigur ca nu pune cratime si il mai intreaba uneori pe Ovi cum se scriu anumite cuvinte, insa pasul cel mare a fost facut. La nivelul clasei intai nu sunt calificative decat laude :). Nici nu prea stim ce fac la scoala decat din scrisoarea lunara pe care o trimite invatatoarea si ce ne mai spune Silvia acasa. Ce stiu este ca e la nivel de clasa a 3-a la citit. Ea e putin supara ca nu-i place matematica desi stie sa faca calculele simple ce le au acum. E ingrijorata insa ca din clasa a doua au matematica mai complicata si nu va face fata :). Noi tot o linistim ca pana atunci va stii, dar ea tot stresata e. In rest e cu desenul, arta, mereu munceste cate ceva acasa, ba face casute pentru jucarii, ba scrie carti :). Cu desene bineinteles. :)
Diana merge bine, nimic deosebit in evolutia ei decat ca au avut acum un test la Stiinte Sociale, despre iudaism. Ea se tot plange ca profesorul, care le e si diriginte, le preda tare haotic(aici se preda in PP la clasa si apoi copiii noteaza si mai citesc acasa din manual) si sare de la o idee la alta si e tare greu de urmarit si inteles. Insa a cautat pe net informatii si era tare bucuroasa ca a gasit ce dorea, a invatat mult caci nu luase pana acum decat VG(ordinea de jos in sus e G, VG si MVG) si cu comentarii ca poate mai mult, sa se straduiasca. Tare isi dorea un MVG dar a fost un VG+ cu comentarii pozitive, s-a bucurat tare mult. Asa ca speram data viitoare la un MVG :).

Am scris un cearsaf, ma duc la ale mele...numai bine si spor la toate. Mai intru eu cand mai apuc...dar sa stiti ca citesc.


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor
Ce de activitate aici. Sa tot dau pe forum.
Am intrat sa va scriu oful, si maine revin sa comentez.
Sa vedeti ce week-end stralucit am avut.
Vineri seara, Elliot refuza categoric sa spele vasele. S-a dus in barlogul lui, si a zis categoric ca el nu spala vasele. I-am zis si eu ca samabata dimineata sa pofteasca sa-si ia singur micul dejun, ca eu nu-l includ, daca el refuza sa faca parte din familie. Sotul face de dimineata o frittata ... Elliot doarme si probabil viseaza de-ale mancarii... Noi trei terminam, strangem vasele, punem restul de fritata in frigider.
Se scoala si "copilul" isi toarna cereale, si lapte, mananca.
Il invit la tras de buruieni din curte.
Categoric refuza. Sta tolanit in pat, cu ipod-ul in urechi si imi zice ca face nu stiu ce tema pentru grupul lui de confirmare.
I-am aruncat o privire .... cu flacari... si mi-a zis ca dupa lunch iese sa ne ajute.....
A iesit din barlogul lui mai devreme - 1130 am.
Acuma vrea sa iasa intr-o duminica cu prietenii la un parc de distractii. I-am zis si eu desigur...asa cum a ajuatat si el in curte..."dupa lunch" il las si eu....

A..... si Agho lene si 0 efort? Pai noi santem intr-o vacanta continua de cand a inceput anul scolar. Acasa nu deschide nici o carte. Nu l-am vazut absolut niciodata facand lectiile. Are numa 10 pe linie (mai putin la mate, unde are 88%). Ce pot sa fac?

Oricum, devine din ce in ce mai dificil. Si de fiecare data cand zbiara la mine, ii mai iese un cos pe frunte...
Ma gandesc cu disperare ca vom ajunge la dermatolog. Deocamdata nu pot demonstra daca eruptia de cosuri de pe fatza e in directa corelanta cu eruptiile nervoase de temperamet. Am speranta ca daca-i tratez fatza, sa devina cel dinainte . Refuza sa se spele pe fatza de 2 ori pe zi... I-am luat scruburi si creme, dar nu le foloseste, mai ales dimineata, sa nu miroasa la scoala....

Acum are un hanorac mov, Lincoln Park (sau cum se scrie..) Numai in hanoracul acela apare. Peste tot. Din el nu iese decat seara cand isi pune pijamaua....

vai dar cat mai dureaza???? Ca cedez nervos, si simt ca-mi iese si mie un cos pe frunte



Mergi la inceput