Copii din '95-'96

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agho spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor lunii februarie! Andra, Maria?? daca am inteles bine, Alexandru, fiecaruia ce va e mai de pret sa pastrati si sa dobanditi in continuare! Multa sanatate si impliniri cat mai multe! Multe scuze pentru intarziere!

Va pup pe toate si mai revin. Fug la sedinta la fi-mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Alex, La multi ani fericiti, bafta in tot ce faci!!!!

Andra ce frumos la patinoar. Mare noroc ai totusi ca Edy poate sa doarma oriunde. Ai mei cand erau piticoti, nici in patul lor nu vroiau sa doarma, in locuri publice...nici atata.

Agho sant sigura ca la sedinta au fost numa vesti bune. Oricum, intra aici si poveste-ne

Elliot a fost la primul lui concert. Linkin Park. A mers cu un prieten de la scoala. L-am dus eu duminica sa "meet the parents" si sa-i cunosc si prietenul. A fost foarte entuziasmat, si extaziat... Eu nu prea sant fan Linkin Park, dar bag de seama ca trebuie sa planuiesc ceva iesiri la concerte anul asta.
Sa va povestesc cum a fost week-end-ul meu?
Pai sotul si Matei au mers la munte, la zapada. Numa' trei zile.
Eu am stat acasa cu Elliot - el avea planuri de concert, eu de smotru si de lectii. Deci trei zile am fost "Cenusareasa" si am muncit cu spor in camerele baietilor, ca aratau ca dupa bombardament. In pauza mai faceam din lectii, si pe urma - hop, iar la smotru. Camera lui Matei am facut-o cam in 6 ore. Cu mandrie in glas va marturisesc ca toate piesele de lego sant in cutia lor, organizate. Si toate creioanele ascutite. Primise copilul de Craciun un afis mare de la Fathead cu Star Wars, ei bine, si pe ala l-am pus pe perete...
Elliot a fost intr-o transa de lene, si ne-am certat, de eram sa nu-l mai las la concert... M-a platit sa-i curat camera lui, sa vedem acuma, cum o sa-i pice cand nu o sa primeasca banii de buzunar saptamana asta.
A, si incepand de sambata, i-am comunicat copilului ca-l taxez 1$ pentru fiecare "I KNOW" ce mi-l arunca. . . Daca era un "I Know" calm si inofesiv, nu luam masuri drasnice, dar e atat de obraznic, cu acest "STIU" ca nu mai il suportam. Azi e miercuri, si e in control... Nu santem decat la -5$
Matei si-a mai ridicat notele la matematica. De vreo 2-3 saptamani am inceput sa lucram cu el mai intens, dupa ce a primit un 70% intr-un test. In testul de ieri mi-a venit cu 88%, si sant fericita ca munca noastra cu el, da rezultate.

m-am intins la vorba. Mai zice-ti si voi cateceva... ca eu... azi am inspiratie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Interesanta abordare Anca ,parca il si vad pe Elliot ce fata face cand se va trezi lefter din cauza lenei.
Si Robert are un talent teribil de a ma scoate din pepeni cu "stiu" sau cu vesnica lui opozitie,e gica contra la indiferent ce afirm eu si mai are si prostul obicei de a-mi vorbi mai de sus asa eventual si pe un ton mai ridicat.Eu nu pot sa-i tai banii de buzunar pt ca nu-i dau insa pot sa-l amenint cu alte represalii,momentan este pedepsit fara pc ,fara iesit afara.
Weekendul nostru a fost agitat caci l-am serbat pe Radu,a invitat cativa prieteni care nu au tinut cont de ora la care au fost chemati si au venit cand noi eram inca in pijamale M-au cam apucat nervii insa pregatisem majoritatea mancarii cu o zi inainte asa ca am turat la maxim motoarele si am terminat in timp record si restul.Important este ca s-au simtit toti bine si s-au distrat insa dupa atatea aniversari cu musafiri sunt rupta si nici n-am avut timp sa-mi revin saptamana asta ca a trebuit sa particip la o inmormantare,la o sedinta de consiliu la gradi si maine la circ,asa ca viata mea nu-si iese din ritm

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Pai Andra, la ce ora au venit musafirii?? Ma gandesc ca tu ai si copii mici, ce trebuiesc sa mearga la gradi dimineata... Au sosit la 6 in zorii zilei?
Si sa stii ca daca prea mult, iti iesi din ritm si o sa-ti fie mai greu dupa.

Aseara am facut papanasi fierti. Cred ca o sa-i mananc singura, ca tot familionul e obisnuit cu cei prajiti si mi s-a declarat ca papanasii "nesanatosi" sant preferatii...

Ce liniste pe aici... Bate vantul.
Eu sant intre clase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha31 spune:

buna ! ma primiti si pe mine?
sunt mama unui adolescent de 13 ani(14 va implini in aprilie) si unui strumf de 2 ani si 4 luni
pot sa spun ca Radu a avut pana acum o imunitate foarte buna, se imbolnavea rar si facea forme foarte usoare; in aceasta iarna e a doua oara cand apelam la tratamentul cu antibiotic; in ultimele luni s-a inaltat mult, nu vrea sa manance legume, fructe, si ma gandesc ca datorita acestor cauze si imunitatea lui a scazut; as dori sa-i dau niste vitamine, ma gandesc ca il vor ajuta si sa scape de starile de oboseala care au aparut in iarna asta lunga si grea.....
doream sa va intreb daca voi ati apelat la vitamine, si daca da, de care si in ce fel le-ati administrat?
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Un martisor din suflet pentru voi si pentru fiicele voastre! O primavara cu bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Miha, bine ai venit la subiectul nostru despre tineri si nelinistiti.

Eu la baietii mei, le dau calciu in fiecare zi. De fapt, am cumparat niste ursuleti de calciu, si tin cutia in bucatarie, si se autoservesc ei in fiecare dimineata.
Mai ii las sa bea din cand in cand EmergenC, un praf - fiz, care se pune in apa, cu 1,000 mg de vitamina C. Asta, nu are ce sa le strice, iar de vitamina C are nevoie organismul.
Deci, daca nu poti sa-l convingi pe Radu al tau sa manance portocale, sau sa bea o limonada, poti sa-i dai vitamina C efervescent, sau pastila.

Eu ma gandesc ce planuri sa ne facem de week-end. Sa mergem, sau sa nu mergem la munte pentru 2 zile...
Aseara am vazut filmul - The lost boy - cu tineretea lui John Lennon - de pe la 15 pana pe la 17 ani. D-ne, multumescu-ti ca nu am asa ceva la casa... Bun filmul, il recomand.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Anca asa-i ca ti-a ridicat moralul filmul?

Musafirii au venit duminica si nu era zi de gradi insa era ora 11 ,ei erau invitati la ora 17Nu dormeam insa avem tabieturile noastre de duminica,ca sa zic asa,adica:primul care se trezeste este Klaus ,pregateste micul dejun ,face cafeau,laptele cu cacao si sucul de portocale si abia apoi ne scoate pe toti din pat si ne aduce la bucatarie unde savuram alene toate cele de mai sus,ei si cand eram taman pe terminate suna prietenii lui Radu
Acu' sa povestesc de circ,a fost circ pt ca majoritatea copiilor de la grupa mica au venit neinsotiti asa ca am fost pt o zi educatoare alaturi de educatoarea lor,greu frate tare greu,bine ca in final n-am practicat meseria asta.Copiii sunt dulci si frumosi si chiar si cel mai neastamparat se potoleste alaturi de mine,insa adultii cu care m-am (ne-am) intersectat brrrr mai bine nu mai zic.

Miha 31 bine ai venit!
Eu nu i-am mai dat lui Robert demult vitamine insa cred ca o sa incep sa-i dau niste calciu ca se tot plange de carcei.In general el are o imunitate foarte buna in mare parte datorita regimului alimentar,mananca f multe fructe,legume mai putin insa lucram la partea asta.La pachet are intotdeauna un fruct pe langa sandvisuri.

Anca eu as pleca la munte daca as fi in locul tau.

Agho multumesc pt martisor




Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha31 spune:

va multumesc pt raspunsuri si pt primire
voi incepe si eu sa-i dau cate ceva, el lactate mananca zilnic: cereale cu lapte, iaurturi, branza, cred ca stam binisor la capitolul Ca....problema noastra sunt fructele (singurul fruct pe care il mananca e marul) si legumele, in primul rand !!! cred ca ii voi face niste analize intai si apoi vedem daca si unde sunt carentele
in alta ordine de idei, o alta problema pe care o avem, in ultimul timp, este manifestarea personalitatii :) dar cred ca asta e o problema generala in cazul adolescentilor :) de multe ori e irascibil, ridica tonul, ma contrazice, eu ma enervez iar apoi ne pare rau.... e o varsta tare dificila.....oare asa am fost si noi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Si fi-mea sta prost la capitolul legume. Fructe mananca. Ii dau din septembrie pana in aprilie Imunoroyal Junior- 1 luna ii dau, 1 luna pauza. Contine echinaceea, propolis, polen, laptisor de matca. I l-am dat de cand era mica. Inca mai merge si la 12 ani acest produs.

Mergi la inceput