*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (126)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Printeso, multumesc de idei.

Darling, cum mai esti cu urechea?

Voiam sa va intreb de chamomilla.David s-a plans azi ca are buba la dinti.M-am uitat si am vazut ca e inflamata gingia si la ultima maseluta si fiindca penultima ”achizitie” ne-a chinuit tare mult as vrea sa-l ajut tura asta cu nista chamomila.Problema este ca nu stiu ce concentratie sa iau:9,15 sau 30?Multumesc


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Am pus cateva pozici cu Bia, nu prea imi merge net-ul si nu pot sa incarc prea multe ca dureaza 3 ore...o sa incerc sa pun si un filmulet

http://picasaweb.google.com/ralucamihaela.marin/BiancaLa2Anisori#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Printesa, cam asa se intampla si la noi, se mai caftesc si fetele mele. Andreea nu e lovita/impinsa sau mai stiu eu ce la gradinita, na fetele sunt mai linistite putin... Dar ele 2...Acu se caftesc si urla cea caftita, acu' se impaca si o iau din nou cu joaca.
Tot asa fac tot felul de traznai. La fel sterg cu servetelul umed tot ce gasesc. Mi-au murdarit o oglinda proaspat spalata in felul asta. Pe mine ce ma enerveaza cu servetelele astea e ca le iau si le molfaie..nu-mi place deloc...or fi pt copii, dar cine stie ce chimicale, fie ele in cantitate mica au acolo...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

MALINAS, din cate stiu eu, cifrele acelea indica gradul de dilutie, nu de concentratie, deci cu cat e mai mic, cu atat mai concentrat e produsul. Acuma farmacista ar trebui sa stie, dar fiind vorba de chamomilla, la varsta lui David, nu cred ca ii face rau daca e un pic mai concentrat. Problema e de dozaj... cate bilute si de cate ori pe zi... Eu nu am dat Chamomilla, dar am dat Avena Sativa , 3 bilute o data pe zi, dar astea erau pentru pofta de mancare, nu pentru dinti. Mai bine intrebi dr sau farmacista.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Si ai mei molfaie la servetele si sterg cu ele tot ce apuca (inclusiv cand ii schimb de pampers, isi iau si ei servetel si se sterg ), nu stiu ce gust or avea de ii atrag asa!

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Printesa, cam asa se intampla si la noi, se mai caftesc si fetele mele. Andreea nu e lovita/impinsa sau mai stiu eu ce la gradinita, na fetele sunt mai linistite putin... Dar ele 2...Acu se caftesc si urla cea caftita, acu' se impaca si o iau din nou cu joaca.
Tot asa fac tot felul de traznai. La fel sterg cu servetelul umed tot ce gasesc. Mi-au murdarit o oglinda proaspat spalata in felul asta. Pe mine ce ma enerveaza cu servetelele astea e ca le iau si le molfaie..nu-mi place deloc...or fi pt copii, dar cine stie ce chimicale, fie ele in cantitate mica au acolo...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

RALUCA, Bianca este o frumoasa si o harnicuta, o sa fie ajutor de nadejde!

Citat:
citat din mesajul lui Ralukutzza

Am pus cateva pozici cu Bia, nu prea imi merge net-ul si nu pot sa incarc prea multe ca dureaza 3 ore...o sa incerc sa pun si un filmulet

http://picasaweb.google.com/ralucamihaela.marin/BiancaLa2Anisori#

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur


Raluca mami de gargarita Andra-Bianca
DN 26.12.2008


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Am pus si filmulet sa vedei cum pregateste ea carnea pt carnati

http://www.youtube.com/watch?v=mDw_7ZVVKrc&feature=mfu_in_order&list=UL

Manumanu(Bianca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

MIRTHA, bine ai revenit! Sper sa te simti mai bine cat de curand, sa ne scrii si noua mai multe despre voi!

Fetele, nu mai stiu datele contului de poze al Cozonaceilor... as incarca si eu niste poze de la Craciun, poate ma ajuta cineva pe PM!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

na...s-a facut deja ora 5.30...

otilia...din cate am inteles io,patutul e fff inalt,nu prea accesibil(sau deloc) ...nu e genul "7 pitici"..de ala jos ,scund...un copil nu se poate urca si da jos din el..dupa propriul plac...daca asta era ideea..cu schimbatul patutului si cautarea unei solutii pt problemele ref la ora somnului..ca in rest ok,frumos de numa...mi se parea nasoala solutia,am luat pat inalt,ca sa nu se mai poata da jos,cand trebuie sa faca nani..daca n-am inteles io bine,normal ca-mi cer scuze...noah...

mirtha...hohoho...

mai fetelor....nu stiu ce ati inteles voi,va multumesc pt sustinere ffff frumos...insa mie nu mi-a fost casa innecata..numai pe afara de ex garajul...lociuesc la et 1! a fost nasol ca n-am avut acces pe afara si na..masina..insa totul e asigurat,se rezolva ...avem masina socrilor acum,si daca nu o aveam exista autobusul ...afacerista din mine se gandea,uitandu-ma io pe geam cu ale in brate...ia uite mama,am putea cultiva orez..no probl...dupa spaima cu ale la urgente pt probl din oct,serios ca nu ma mai sperie nimic...cel mai imp e sa fie el bine..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

fetelor,tot am citit despre meniurile pe care le faceti..mamaaaaaaaaaaaaaaaaa....nu ma bag la discutii,aici e ff diferit...si daca as face si imi place de numa...nu ar avea farmec..singura la bucatarie,cozonacii si sarmalele se fac in companie..nu ar avea nimic parfumul de acasa...m-am obisnuit ca aici deci voi face...ceva f simplu pt ca lucram pana seara tarziu dupa care mergem sa ne luam copilu si venim acasa ...filet de vita/manz in sos de piper verde cu catrofi la cuptor..atat..apa si vin si paine..dar e ff bun si satios..

ralukutzza....yamii...carnati..pun pariu ca sarmaluta pregatita de bia a fost cea mai buna..



Mergi la inceput