Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

a adormit si printesa mea . deacu tre sa fac putintica carnita la grill si dupa somn si eu.

Eladea insanatosire grabnica la toti
Roxana si delfinasului Theo la fel

n buna delfinariu


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

noapte buna, delfinariu! ne incercam norocul sa adormim delfinasa, desi slabe sanse, nici la tati nu mai tine figura...

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee
M-am rugat la DD pt un copil sanatos, n-am indraznit mai mult, totusi mi se pare ca mi-a dat mult mai mult de atat!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!



Draga de tine

Mycya, am citit pe diagonala si nu pot decat sa-ti urez multa putere . Seamana perfect ce povestesti tu cu primul an al Anei mele. De aceea am si dat hainele ei, ale mele de gravida
Vestea buna este ca atunci cand va merge va obosi mult de tot ca nu stau locului. E adevarat ca trebuie sa alergi si tu dupa ea dar macar va dormi noaptea. Insa niciodata prea mult. A mea doarme cam 8-9 ore la 6 ani, si merge la scoala, oboseste ziua (unii copii la varta ei dor 11 ore). Asa e felul lor, nu avem ce sa le facem. Doar nu o sa le dam somnifere. O sa simti o mare imbunatatire cu diversificarea ca dupa o masa consistenta poate avea o repriza buna de somn. Ideea e sa adune somnurile scurte in 2-3 mai lungi si o sa te simti alt om.
Stateam si citeam ce scrii de mama ta. Pai aceeasi situatie e si la mine. Si asa mult sufar ca n-au venit sa o vada pe Iulia ca au vaci. Care vaci le-au furat 3 acum o luna, 6 vitei azi-noapte, mai au de prasila. Adica inca un motiv sa fiu ingrijorata pentru ei ca au trudit atata si nu se aleg cu nimic, vin hotii peste ei regulat.

Aelita, ce grasunel mititel am vazut in poze mai demult. Iar tu mami rezisti super bine cu 3 copilasi mici
Paula mai primesti uarari si multi si scuze ca nu am mai apucat aseara sa intru. Dar daca ai sughitat aseara eu eram

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Of, am scapat de musafiri,saracul sot spala vasele si eu pe net.
De Revelion,tot la noi

Merg sa dorm.
Am pus si poze cu Rudolf al meu cel mai mic pe albumul comun.
Miine imi revin si va citesc si scriu.

Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Riana Maria de cristina_serban

Kata, pai s-au autoinvitat?

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimi!!!!

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!

RODY draguta e ok acum,mai am momente cand am cosmaruri urate dar frica s-a dus.A venit si un preot la noi si a stropit un picut,ceea ce m-a ajutat foarte mult.

PAULA imi si imaginez cum statea Raul.Ohh Doamne!!!
Si Paul are o energie de ma termina,stau cu ochii pe el ca pe butelie,chiar daca e si in patul lui.Pe zi ce trece face tot mai multe nazbatii si mai periculoase.

Acum cateva zile,l-am pus pe patul nostru sa se joace inconjurat de perne si pilota.Dar cum el merge cu spatele ca un rac m-am trezit cu dansul intre patul lui si al nostru,cu un picior si o mana atarnand iar cu cealalta se tinea de o perna.Mi-a stat inima in loc cateva secunde dar el radea in hohote.
Asa ca ne luam de mana si mergem la cumparaturi pt vopsea de par

De acum il voi pune jos pe pilota,nici nu vreau sa ma gandesc cum va suge el din prelngitoare si va linge parchetul






Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Offf eu sunt rupta de somn.La iasi Paul doarme de la 10.30-11 pana la 6-7 dim fara nici o maraiala,iar azi noapte la ai mei s-a trezit din ora in ora .

Ieri in masina a dormit si i-a fost cald,iar cand am ajuns la Bd,din garaj si pana la intrarea in casa a tras un aer rece caci puiutul meu a facut febra aseara 39.I-am dat 2,5 ml de Panadol,i-a facut mama un masaj cu apa si nitel otet si in 20 min avea 36 deja.
Dar de la 2 pana pe la 9 seara a plans si a marait incontinuu,eram deja cu nervii la pamant,nu mai stiam ce sa fac sa il calmez.
Ma gandesc ca o fi de la dintisori,deja ii simt la deget destul de bine,iar medicul mi-a spus acum o sapt ca mugurasii sunt extrem de bine infloriti si nu va mai dura mult pana va iesi primul.

Dar va zic fetelor,e groaznic sa planga si sa nu ai ce-i face.
Numai mama sa nu fii in momentele alea



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Raul a mancat la 6 si inca doarme . Nu sunt obisnuita cu asa ceva
?
Sa nu uit, sa multumesc si fetelor care mi-au mai urat La multi ani!!!
Btz pupam pe Paul, sa ii treaca mai repede starea asta.
Otilia, ai fost tare, ca ti-ai dat hainele de gravida si cele ale Anei... si ia uite ce frumuseti ai mai facut
Kata, mama, dar stiu ca va distrati!!! La 3:30 spalati vase!!
La multi ani Riana!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ilinca, la care biserica ati fost? si eu am vrut sa merg vineri cu copiii, insa cum erau amandoi bolnavi, n-am mai iesit niciunde.noi ne-am casatorit la cea greco-catolica si mergem de Pasti si de Craciun acolo.

multumim pt urarile de ieri, sry , n-am avut vreme sa intru, cu 3 ture de mosafiri, basca o vizita la dr, ca Mihai e cu bronsiolita, prin urmare facem aerosoli cu adrenalina 3 zile.

da paula, cam asa cu casa..tre sa o securizezi. nici eu nu tin nimic importamnt in dulapul de jos din baie. toate chimicalele, medicamentele sunt int-run dulap pe hol si tot le mut rafturile mai sus, in fctie de cum creste Stefan. da pb e ca isi ia scaun si se urca pe unde doreste..
crissy, nici mihai nu isi da cu manuta lucrurile de pe fata! tot asa, da din caput.:)

rodyka asa si noi..doarme greu, de la secretii..dum noaptea mai in brate, mai in scoica a dormit reprize scurte scurte de juma de ora, o ora maxim...
urla cd ii scot mucutii, da n-am ce face, ca e pt binele lui.

anne, io una iaca, nu am scris ce au primit copiii mei..dar si dc scriam, ce? au primit fiecare cate o jucarie,nu conteaza firma si nici pretul.desi am observat ca o anume firma- FP- face jucarii f faine, dar cam scumpute..asta e...dar acum ce sa facem, de ziua lor, de mosi sa nu le luam nimic???? ca altii nu au??? si eu dau si al altii din ce avem noi, tocmai pt ca avem multe.chiar nu stiu de ce te=-ai ofensat asa...si uneori ma ajuta sa vad ce cadouri mai fac fetele, ca sa am idee, caci nu am timp sa umblu atata prin magazine, spre ex.
si noua ne luam lucruri putine..haine sau incaltari chiar cd e necesar..sau cu ocazii=spre ex la botez mi=am luat eu, dar sotu nu..

hai sa postez cat am scris deocamdata




Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Buna dimi si de la noi!!!

Scumpelor, multumim de urari!!! Va servesc cu o cafea fara cofeina, si cu frisca, cu prajiturele... avem braduti si rulada cu nuca de cocos... dam si un suculetz de portocale.... si daca stati pe aproape mai pe la pranz, dam si o friptura ca n-o fi bai...hihihihi....

Noi am fost super aglomerati zilele astea. Musafiri zilnic de la pranz pana la miezul noptii. Picam franta in pat dupa ce plecau. Iar azi... am o zi grea iarasi..am casa dezastru, debandada generala, iar la copii in camera nici o jucarie nu a scapat nederanjata... uiii....am program de ordine generala, ca altfel nu ma pot relaxa.... greu cu piticii propriii....

aaaa, sa va zic, ieri la pranz am reusit si am facut supa la bambina si a papat, i-a placut . Azi fac iarasi s- dau. Am inceput oficial DIVERSIFICAREA!!! Are mama o domnisoara...

Merg sa o mai plimb ca nu-mi da pace...

Cris, fericita mamica de sufletel RIANA MARIA (28.07.2010) si scumpetea RAZVAN (23.11.2004)

Mergi la inceput