Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata fetelor!!!

a fost o noapte iar cu n-spe treziri , acum o durea burtica colici mamii lor, si doar i-am dat aseara siropel dar degeaba si nu stiu de la ce ca eu nu am mancat nimic ce nu am mai mancat si zilele trecute , dar asta e ne-am trezit de acu . fata mea e asa ragusita ca nici nu poate vb ca incepe sa tuseasca si eu cand i-am spus doctorului ca e racita a controlat-o si a spus ca nu are nimic, prin urmare nu mi-a dat nimic dar eu am continuat cu oscillo, oare sa fie acu spre sfarsit raguseala asta si sa treaca dupa??

LA multi anisori Riana
sa cresti mare si sanatoasa!!!


deci cum spuneam nu a avut nici un efect ca i-am dat cereale, a adormit la 22 iar la 23 sa trezit, bine ca nu am lasat-o asa si am adormit-o inapoi dar din jumate in jumate de ora trebuia sa ma ridic la ea ca incepea iar sa se intoarca si dadea sa se trezeasca. pe la 2 am luat-o in pat cu mine ca nu mai puteam ....

acum mergem si noi in vizita la cineva e o fata ce a nascut in aceeasi saptamana cu mine si e romanca si ea abia a venit din tara si ma si sunat sa ne intalnim. in sfarsit mai schimb si io o vb cu careva

Otilia apai uite si eu la fel cu parintii, ma doar ca atata muncesc la pamantul ala si pune de toate ca na is mai sanatoase si ba nu sefca ba se strica, si mai rau de la atata treaba mama sa si imbolnavit , ba cazaturi trase tot pe acolo din cauza muncii si acum are hernie de disc
ma rog la Dumnezeu mereu sa imi dea putere si rabdare sa fac fata la toate si sa ne dea sanatate ca in rest tre sa ne descurcam .. mai greut dar trebuie

Btz ce ma bucur ca sa rezolvat treaba cu preotul, mi-am adus aminte iar ca nici nu ma mai duceam la toaleta noaptea dupa ce ati povestit voi intamplarile pe aici sau de Crispro cum a mutat patutul in camera lor

Rody cum se mai simte Isa?? sper ca ia trecut si ati reusit sa dormiti bine

Crispro pana la urma ai mai fost la petrecere sau a fost mai bine acasa langa Vladut??

ma duc sa pregatesc micul dejun si dupa sa plecam




Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eu numa ieri am avut musafiri, dar m-au epuizat 5 copiii laolalta, dintre care Stefan cel mai cel, of course..:)

pediatra la care am fost A ZIS CA NU SE da sinupret la varsta asa mica- eu i-am dat duminica, plus aerosoli cu prospan-cica nici asta..no..vai de automedicatia mea..

andreea, imi pare rau de voi, mami! tot la filip ma gandesc, sa scape, ca e crunt sa fie astia micii bolnavi, ca numa plangesc.,..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciristina_serban

aaaa, sa va zic, ieri la pranz am reusit si am facut supa la bambina si a papat, i-a placut . Azi fac iarasi s- dau. Am inceput oficial DIVERSIFICAREA!!! Are mama o domnisoara...


succes cu diversificarea! si Rianei, scumpica de ea, cum i-au placut musafirii? multumim ptr tratatie, sigur ca venim, dupa ce strangem si noi de prin casa

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neataaaa

Riana...si succes cu diversificarea...Cristina daca eram la mama sigur trageam o fuga

Rody mi/am si imaginat/o pe Isa cu piureul...mi/a facut/o si mie Antonia de vreo cateva ori

Ieri am luat la rand albumele de craciun si m/am topit toata la ce frumuseti am vazut

Fetelor daca alaptez pot sa imi fac o raza la coloana?...ca eu tot cu durerea asta nenorocita sunt...m/am dat cu fastum gel,aseara mi/am pus si un supozitor cu diclofecan dar degeaba

Mycya saracuta de tine...te inteleg ca si la noi tot cam asa e...mai avem unele nopti bune dar in rest foiala la greu...aseara de ex i/am dat 1ml nurofen si a dormit bine prima tura 5 ore dar apoi a inceput foiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Salutare! Vad ca toata lumea strange de prin casa azi. Si eu trebuie sa fac asta, da mai incolo, cand ine tati de la lucru ca noi acum am venit de afara si Raisa face nani. Aseara am fost la niste prieteni si am ras cu lacrimi....Raisa s-a distrat si ea, chiar daca a fost singurul copilash. Cred ca ma duc si eu sa ma pun putin in pat, nu am dormit bine azi noapte.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Am scos si rezultatele de exudat si e negativ...din toate analizele pe care le-am facut, are anemie...noroc ca nu se rezolva greu. De saptamana viitoare incepem si noi diversificarea.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata si de la noi, in sfarsit o noapte buna dupa 2 saptamani de atipeala doar...

nu stiu daca e efectul la nurofen (cand mi l-a trimis sora-mea a zis ca e bun ptr raceala, febra, dureri, calmare...) sau a ajuns-o oboseala, dar dupa ce a adormit in patutul ei pe la 1, nu s-a mai trezit deloc, ma trezeam eu si ma duceam s-o ating, sa vad daca e bine , dar dimineata la 7 a fost musai s-o iau s-o pun la san, ca-mi era uda pijamaua si lenjeria de pat si ma dureau sanii rau de tot! a papat cumintica si a adormit iar, asa ca am mutat-o in patut la ea si inca doarme. ar trebui s-o trezesc, sanii sunt iar plini si durerosi, ar fi si masa de fructe peste o jumate de ora, dar daca vrea sa doarma pana la 12, asa o las! am continuat si cu oscilo, si nurofen de 3 ori/zi, vad ca voi le dati cate 1 ml, eu i-am dat prima zi cate 2 ml, si apoi 2.5 cat scrie in prospect... ii mai dau si azi o data, sa vedem. nu a mai tusit azi-noapte, sa vedem cum e cu nasucul, ca acolo tre sa ma descurc singura, Maria si tati fug de noi cand ne vad cu pompita

ma gandesc ca sunt asa de multe motivele maraielii ei, ca nici nu stiu care e cel real: nu iesisem afara 2 zile, pe motiv ca e racita; cum era sacaita, o culcam in patul mare, intre noi, poate ca nici asta nu-i era comod; nasucul infundat care o trezea din somn ca nu putea respira; poate ii era foame, ca de aia imi statea noaptea cu titi non-stop in gurita, azi-noapte pe la 12 i-am dat un bibe de 210 ml lapte (am luat o cutie de continuare, dupa 6 luni) cu 2 masuri de cereale; poate dintisorii ca baga tot in gura si roade cu nervi, chiar daca nu ii e foame, si chiar daca nu se simte nimic la gingii; poate nu-i placea dovlecelul pireu, desi nu dadea semne si ca ar deranja-o stomacelul, iar kk era ca inainte... si POATE mai sunt si altele, am eliminat cate s-au putut si nu stiu care a fost cauza reala, insa sper ca am trecut la alta etapa...

pupam toti delfinasii maraiti si raciti, si pe mamicile lor rabdatoare

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari si de la noi, rapid ca ne pregatim de masa.

cristina, eu ii dau Dorna; i-am luat si o apa de la humana dar e tare scumpa si parca nu face banii. Pediatrul mi-a spus ca e ok asta de la DOrna; eventual sa ii iau apa speciala pentru bebe sa ii dau sa bea - cica Dorna a scos apa speciala si e mai ieftina decat cea de la humana.

rodi, poate ca a trecut perioada critica si de acum intra in normal, se face cuminte din nou.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hello

am reusit sa citesc tot ce a-ti scris ieri cand am absentat motivat...am fost la plimbare 1 ora de m-au durut mainile groaznic dupa cat am impins caruciorul prin zapada
am fost la mama ca a fost fratele meu acasa
dupa care seara mi-am petrecut-o cautand Calgel ...am numarat farmaciile 12!!! noroc cu Paula ca mi-a zis de unde a luat ea si am gasit...
nu avem probleme mari dar asa preventiv...ca mai nou roade rozeta de la suzeta

Anne jucarii cumpara toti parintii...jucarii priemsc toti copiii de Craciun...acum fiecare ia dupa posibilitati
si asa cum spune Rody il rasfat daca se poate zice asa acum cat am...ca cine stie daca o sa am intotdeauna...si nu stiu daca se numeste rasfat ca ii cumperi jucarii care dezvolta coordonarea ochi-mana

fetele sunt prietenele mele de 1 an!!! si niciodata aici nu a fost nimeni rau intentionat sau cu intentia de a se "lauda" aici...

Antonia vad ca e pe urmele lui Raul...ei sunt acrobatii trupei

Mycya ma bucur ca la doctor concluzia a fost ca Andra e in regula...e mai energica...acu sa nu te superi pe mine dar numai cu unul din voi 2 seamana care e energicul acolo???

Btz asa e parca Craciunul nu mai are farmecul de alta data...dar sa speram ca revin vremurile de poveste o data cu cresterea copiilor...ca doar va trebui sa vina Mosul personal cu cadourile

Cris cum a fost la chef? spune-ne tot unde? cand? cum? cu cine?
intre timp am citit e greu sa impartiti aceeasi bunica...dar daca cresc copilasii pot sta amandoi sa se joace si bunica la supravegheat

eu m-am intalnit cu Paula, dar planificat...si cand eram gravide

Ramo imi pare rau ca va chinuiti asa... noi am avut noroc cu dintisorii nu ne-au chinuit foarte tare




Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

si ultima distactie a Isabelei: sa arunce pe jos toate jucariile din jur, iar eu sa le culeg si sa i le pun inapoi . asta e faza II, ca prima a fost ca si-a umplut gurita cu dovlecel si apoi a facut brrruuuuu o data, de m-am facut toata verde... cred ca a fost tare amuzant, ca radea in hohote si se uita la mine... acum e inca un scaunelul de masa si eu o plimb in fata si in spate, daca ma opresc ma avertizeaza scurt. oare ce mai urmeaza?!

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)






Primul Craciun cu Matei - luna a 6-a 08.07.2010


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput