Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La miezul noptii Bogdi va implini 10 ani...ieri a avut petrecerea cu colegii-dovada

..dar abia asteapta si ziua de maine

Noi continuam tratamentul si terapiile ,datorita unor oameni deosebiti..iar la tot ceea ce faceam am adaugat si teapia Bowen si ma bucur ca deja a inceput sa dispara din sindromul piramidal iar mersul lui si alergarea se apropie tot mai mult de cea a unei persoane "normale"

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani Bogdi, sa-ti dea Dumnezeu o viata frumoasa si fericita alaturi de cei dragi

Gabi: multe pentru o mamica luptatoare.



http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybehappy spune:

LA MULTI ANI, BOGDAN ! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si progrese in ceea ce faci !
Dodo , sa-ti traiasca baiatul (si fetita !) si sa fie sanatosi si veseli, curajosi si increzatori !!!
Bogdan si am vazut tortul super cu Harry !Felicitari mami pt asa un party !
Numai bine intregii familii !

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

La Multi Ani, pui mic! sa cresti mare si voinic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Simona,Mary,Mihaela
Multumesc pentru gandurile sincere si frumoase!

Doamne ajuta si limineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bogdi !
Eu tot vroiam sa te intreb, ca nu ne-am mai intersectat demult, cum e Bogdi cu operatia la ochisori



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

La multi ani Bogdanel si sa ai parte numai de bucurii si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Craciun fericit !

Tuturor Oamenilor dragi inimii noastre le dorim ca nasterea pruncului Sfant sa le aduca multa sanatate ,implini si numai bucurii!



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor
N-am mai scris de multisor despre Bogdi si progresele lui...timp scurt,pentru mine,

A inceput clasa a doua ,plin de speranta el...si dornic sa fie ca si colegii lui.Cu colegii lui nu a avut niciodata ,nici un fel de problema din contra toti il inconjoara cu drag.
Probleme au fost(sper sa ramana la trecut) cu d-na care a tinut mortis la doua saptamani dupa inceperea scolii sa-l duc la scoala speciala.Am incercat sa-i explic motivele mele,dumneaei pe ale sale..pana la urma a spus ca "poate "(ea) si ca va ramane alaturi de colegii lui.

Din punct de vedere medical...Bogdi recupereaza..
-avea laba piciorul stang care o tinea foarte stramba..s-a indreptat
-cifoza s-a mai atenuat
- alearga ca si copii "normali",cu picioarele tinute in pozitie corecta;sindromul piramidal chiar nu se mai vede
-inca face kineto ,mult si pe langa lucreaza inca cu mare drag cu "uriasul lui"
-face inca psihoterapie
-inca face logopedie ,aici inca e marea noastra problema,...dar asta nu-l impiedica sa citeasca f mult si mai ales sa inteleaga ceea ce citeste.A terminat pentru scoala:vrajitorul din oz;Buratino.chetia de aur de A.Tolstoi;de E.Garleanu :caprioara si nedespartite,Degetica de H.C.Andresen si acum a ainceput prima carte a lui Apolodor de gellu Naum...iar pentru el primul vol de la Harry Potter.Asa dislalic cum este citeste cu usurinta la prima vedere.
-la matematica nu are probleme cu adunarea peste ordin,a inceput sa o faca mental...unde-i nevoie sau la jocuri.La scadrea peste ordin,uneori uita caci s-a "imprumutat" la zeci.
-retine un pic mai greu poeziile,in schimb daca e ceva ce-i place o face f usor.Este inscris la clubul copiilor la sectiunea teatru.Ii place f mult.In martie vor urca pe scena cu primul lui rol"trandafirul " din Alice in tara minunilor.Da,e un rol cu ff putine replici...dar pentru mine chiar nu conteaza.Conteaza doar ca face ceea ce-i place.
Si faptul ca va urca pe scena il va ajuta ca firea lui sensibila sa nu-l faca emotiv si inhibat.
Ma bucur ca a inceput sa prinda ideea si sa invete sa povestesca cu inceput,cuprins si final ceea ce citeste.Pana acum o spunea sub forma de idei.
-la sport,caci nu am dorit sa-i scot scutire,incearca sa tina pasul cu colegii lui.Se misca desi ,va inchipuiti ca nu are cum sa-i iasa o cumpana,dar o incearca;nu poate sari intr-un picior dar se straduieste..

Cum spuneam la tot ceea ce faceam am adaugat si terapia bowen ,de care sunt tare,tare multumita.De aceea vom continua...sper...
La control la ochi nu am mai fost de mai bine de jumatate de an..cataracta e tot acolo ..dar sigur nu a mai evoluat.

Prezenta si vitalitatea Isabellei l-a ajutat si-l ajuta foarte mult.Se iubesc foarte mult.A inceput sa intrebe ce inseamna ca "are probleme de sanatate"(a auzit-o pe d-na explicandu-i unei colege noi venite).I-am spus caci din cauza ca nu vorbeste corect ,dar ca va reusi ,dar asta inseamna ca trebuie sa munceasca si mai mult.

Multumesc lui Dumnezeu pentru toti Oamenii care sunt alaturi de noi!

Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bogdan progreseaza in ritmul propriu la scoala ....dar nu numai...avem dovezi


Multumesc lui Dumnezeu pentru tot!
Multumim tuturor Oamenilor din viata noastra!


Mergi la inceput