Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:



Pasti luminat si binecuvantat !

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi am intrat in comisie cu Bogdan...
per total a fost bine...cel mai mult ma bucur de progresele lui si ca pe zi ce trece "absoarbe" si mai multe informatii.
Stiu ca-i drum,inca lung de urmat,dar am alta forta cand se vad rezultate.
Multumesc tuturor celor ce sunt alaturi de noi,din bazar luna trecuta s-au strans 62 lei,bani folositi la cumpararea de materiale pentru psihoterapie.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Doamne-ajuta in continuare! Ma bucur sa aud vesti bune!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi am intrat in comisia de evaluare pentru orientare scolara si profesionala.

"Logic" ca si aici s-au schimbat foarte multe de anul trecut...prin urmare si saptamana viitoare trebuie sa duc cateva hartii...

Bogdi a fost evaluat si dupa adunari,scaderi,dictare ,citit si putin dialog s-au hotarat sa continuam cu scoala normala mai ales ca el progreseaza vizibil si constant


Maine vom merge la scoala...dar sunt zilele scolii si nu pot anunta invatatoarea.Sunt f curioasa sa-i vad reactia(daca va fi )

De luna viitoare incepem tratamentul si cu www.farmaciastejara.ro/esprico-p-2565.html" target="_blank">esprico ,doua pastile dimineata si doua seara timp de 3 luni...apoi injumatatim doza.

Doamne ajuta si lumineaza!
PS:am corectat greselile
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ne apropiem cu pasi rapizi de sfarsitul primului an de scoala.Bogdi progreseaza....dar am reusi si pe limbaj sa recuperam mai repede totul ar fi mai mult decat perfect.
Am cumparat deja primele 2 culegeri de lucrat in vacanta pentru matematica si 1 de romana(acestea sunt cerintele d-nei invatatoare) si au inceput sa apara si manualele si auxiliarele pentru clasa a 2-a....m cumparat toate acestea cu banii de la bazar ...luna trecuta s-au stras 49 lei.

Multumesc tuturor celor ce ne sunt alaturi!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bogdi a avut ieri serbarea abecedarului.A spus poezia tare,clar(cat a putut) si fudul.
A fost tare emotinoat caci a fost premiat aproape la fel ca si colegilor lui(lucru care nu se prea intampla frecvent),au primit toti coronite,diplome si medaliile de la citit.El a primit medalia de bronz.Cat a putut sa se bucure caci avea si el medalie .
Dar cel mai emotionat a fost cand a primit trofeul "Perseverenta" ... a fost propunerea parintilor pe care doamna invatatoare a acceptat-o,intr-un final...

Azi va fi festivitatea de premiere la casa de cultura,cu toate clasele...si-si vor primi diplomele cu antetul scolii.

A fost un an GREU nu doar a tot ceea ce inseamna clasa 1 ci si din cauza d-nei care desi a recunoscut ca se teme caci nu a avut niciodata copii cu CES la clasa(de fapt a avut dar l-a convins sa se mute..)abia spre sfarsitul anului s-a "prins" caci si o vorba buna face minuni nicidecum ignorarea.
Multumesc lui Dumnezeu pentru TOT:pentru doamna care pana la urma va "invata " cum si ce nevoi are un copil cu CES,pentru colegii lui Bogdi care-s un tot si nu se jignesc intre ei,din contra se ajuta unul pe celalalt si mai ales pentru parinti lor care au vazut de cate ori am coborat din scoala transfigurata sau plansa si mereu mi-au fost alaturi din primul semestru si-mi vor fi pana la capat.
Pentru toate acestea MULTUMESC-TI TIE DOAMNE!

Doamne ajuta si lumineaza!
PS:editat greseli
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Bravo, Bogdan! Felicitari!

Dodo, ti-am trimis un mesaj pe FB acum cateva zile.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Lora multumesc

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
si noi suntem in vacanta acasa....iar de astazi incepem incet,incet temele de vacanta ...care sunt suficiente.
Ma bucur ca progresam si avem sanse reale sa lasam in urma cosmarul atator ani.Vom continua terapiile in functie de posibilitati ,dar mai ales tratamentul...datorita voua luna trecuta s-au strans 194lei...bani cu care am platit o particica din logopedie. Multumim tuturor!

Doamne ajuta si lumineaza!



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
noi lucram si iar lucram ...din toate cele necesare,terapii,teme de vacanta ...caligrafie...si ce mai putem.
Bogdan progreseaza datorita vointei lui Dumnezeu dar si datorita oamenilor prin care a lucrat si lucreaza.Progresam,stiu ca mai avem destul de mult,dar stiu si ca ce a fost mai greu ,dpdv medical ,a trecut.Desi vom avea nevoie in continuare de ajutor...vad ca-s multe cazuri mult mai grave si de aceea va rog sa scoateti cazul lui Bogdan de la bazar.
tuturor

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput