Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

da, e adevarat ca depinde si de invatatoare. dar invatatoarea poate fi si schimbata daca nu coopereaza.
eu stiu ca la copiii din scoala mea s-a facut hartie catre inspectorat si au avut si subiecte speciale la teza unica.
sunt multe dispozitii legale pe care nu le cunoastem pana nu ne lovim de o problema.
copiii nostri au avut avantajul ca avem o directoare tare inimoasa si face orice pt. copii. nu vrea sa piarda nici un copil din scoala, asa ca se zbate foarte mult.
succes la scoala!!!

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
luna aceasata datorita bazarului s-au strans 210lei..bani care au fost o parte din plata logopediei.(continuam toate terapiile nu am oprit nimic din ceae ce ii face bine si ne straduim sa nu o facem)
Multumim ca ne sunteti alaturi
In rest Bogdan munceste ca de obicei foarte mult,pe uriasul lui frumos se urca de cateva ori pe zi ....si deja reuseste sa calce corect si pana jos...si-s intinde foarte bine ligamentele,astfel peste maxim 2 saptamani trecem la alt nivel de rezistenta.Scrie cifrele ,catde cat frumos...e interesat de ce e scris la filme(subtitrarile).Din punct de vedere logopedic ma bucue ca deja 99% nu-i nevoie sa ma "traduc" nimanui ce spune...caci daca persoana spune "n-am inteles" ii explica el,ii arata pana se face inteles.
Rechizitele cu exceptia unui lipici Uho cu varf si inca 2 chestii mici am luat tot din lista.Costumul il voi cumpara mai aproape de inceperea scolii caci Bogdan de o luna a inceput sa se ingrase ...si ma tem sa nu gresesc sa il cumpar prea mic.D-na invatatoare inca nu s-a hotarat ce culoare vrea vesta ...prin urmare nici nu ne-am intalnit sa dam si banii pentru caietele speciale,culegeri si ce or mai fi(~100lei)
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna,
Bogdi si Isabella au reusit sa faca ieri o mica toxiinfectie alimentara de la o inghetata .Prin urmare de la ora 21 pana la 4 au vomat ...pe rand...Bogdi s-a linistit mai redepe Isabella nu...inca se resimte.Abia a luat 2-3 linguri ....am lasat-o...sa manance cat vrea.
Si dupa asa o noapte azi la 10 am avut sedinta la scoala ,am vazut cateva esantioane de material...dar cum nu a placut tuturor...o sa mai vedem cateva...si am reusit sa dam o parte din bani(200lei)pentru material,fete de banca si scaun,perdea,sort si mansete pentru pictura.....si mai trebuie sa dam bani pentru parchet si caietele speciale.La urmatoarea intalnire.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
noi ne pregatim intens psihic si nu numai de inceputul anului scolar.Vineri am fost la proba pentru uniforma...apoi prin librarii sa mai adaugam ce mai este nevoie(in functie de lista de rechizite).Mai avem de cumparat ,inca ,cate ceva....sper sa gasesc aici sa nu trebuiasca sa ma deplasez in Constanta.
Bogdi e foarte incantat ca va incepe scoala ...si a intele ca fiecare are "munta lui" iar a lui e scoala cu teme si tot ce cuprinde.

Multumim tuturor celor care ne-au ajutat sa ajunge in aceasta etapa si celor ce ne vor fi alaturi in continuare.
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulian520i spune:

Putin off-topic....succese multe in continuare....si la scoala si in viata de zi cu zi...toate cele bune.....

Un copil e o bucurie in viata de adult...ATENTIE! mai multi copii pot duce la extaz ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
azi Bogdi e foarte bucuros ca a inceput toamna.De cand a auzit e tot un zambet caci va incepe scoala.

Luna aceasta s-au strans la bazar datorita voua 131 lei si va multumi din sufletAcesti bani i-am dat la logopedie..

Pana incepem scoala mai avem 3 mari obiective :sa ajungem la oftalmolog,la neuro,sa primim vesta si ce mai avem la croitoreasa si trebuiesc brodate(ca sa nu le incurce intre ei).

Sper sa putem continua terapiile si in cativa ani sa incercam sa uitam ce a fost mai greu Doamne ajuta!


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
ne-am intors din capitala de la controlul oftalmologic
Multumim lui Dumnezeu!
cataracta e tot cum era ,cu ochelarii vede la fel de bine....
deci din acest punct de vedere putem incepe anul scolar linistiti.
Mai asteptam sa ne sune croitoreasa sa luam vesta

PS: am mai scris odata acest mesaj dar a picat netul

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multumim lui Dumnezeu pentru tot si toate!

Azi a inceput si Bogdan scoala.Azi am inanitat in si spre normalitate .
Bogdi este Clasa 1B

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

Mult succes la scoala bobocelului! Este un ambitios si un luptator, a dovedit de atatea ori! Sa va dea Dumnezeu realizari pe masura!


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Mult succes micului scolar!

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput