Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani Bogdanel sa cresti mare sa fii sanatos si fericit alaturi de cei dragi.


mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Diana

Bogdi e bine...progreseaza incet(pe limbaj) dar progreseaza.Abia asteapta cele doua spectacole ce le vor avea unul de zilele gradinitei si cealalta fiind serbarea de sfarsit de gradinita.
Marti vom avea prima sedinta cu parintii cu doamna invatatoare...

Sper ,imi doresc sa fie totul bine pentru el.
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
ieri Bogdan a avut o zi plina:
-serbarea de sfarsit de gradinita...unde a recitat poezia (cu cateva cuvinte stalcite)dar in rest tare,clar...a fost/este foarte fericit caci este "male" si "stolal"Ieri toata ziua acest cantec la cantat"suntem mari,suntem mari..."

-seara am avut prima sedinta cu parintii,unde ni s-a dat lista de rechizite....ca toata vara sa avem timp sa cumparam.Vom avea ,de inceput,si 8 caiete speciale+culegeri (acestea le vom plati la sfarsitul luni iulie),in afara de manuale

-n-am stabilit culoarea vestutei ,inca,asta trebuie sa o facem pana la sfarsitul lunii iulie ca sa aiba timp croitoreasa sa le faca,costumul va fi negru,camasuta alba.Pesonalizat va fi vesta si cravata

Doamna stia de diagnosticele lui Bogdi din'nainte de inscriere,aseara i-am dat si copii dupa actele obtinute anul acesta.Avand foarte multi copii inscrisi trebuie sa renunte~10 din ei.La sfarsitul sedintei am intrebat-o daca e posibil ca Bogdi sa fie unul din cei 10.A spus ca nu ,caci daca nu se retrage nimeni de bunavoie,vor "pleca" ultimii inscrisi,iar Bogdi nu va fi refuzat/respins la aceasta clasa.

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
Bogdi e bine
In acest timp noi suntem in cautarea unui instructor de inot,care sa-l accepte...
In rest nimic nou sub soarele nostru.

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragele mele...
noi ne continuam munca si lupta zilnica....si acest fapt vi-l datoram ,si voua,caci datorita faptului ca ne sunteti alaturi luna aceasta am strans 710 lei...bani din care am acoperit logopedia(320lei) ,kinetoterapia (250lei)si cu restul(140 lei) o parte din psihoterapie
Pentru Risatarun ...am trimis acum reteta pentru mai multe cutii...sper cand le voi primi sa le pot achita pe toate...sper

Va multumesc din suflet pentru tot

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi a fost ziua in care Bogdi s-a intalnit cu doamna invatatoare...Bogdi a avut foarte mari emotii...aseara chiar a plans ca lui ii e "putin flica"...am incercat sa-l linistesc....azi dimineata s-a trezit la ora 7 hotarat sa o cunoasca pe D-na.
Din discutia telefonica de aseara mi-am dat seama ca si dumneaei se "temea" de diagnosticele si cum se pot vedea sau reactionat copilul din acest motiv .
Ajunsi la scoala ,doamna ne astepta...au facut cunostinta .Au terminat ceilalti parinti chestionarele ce trebuiau scrise...au plecat si am ramas doar noi.In acest timp ambi(Bogdi si d-na) se studiau reciproc.
Bogdi in ciuda stresul de seara trecuta,azi a fost dezinvolt a raspuns la intrebari,a scris , a desenat din ceea ce ia cerut doamna nu tot si nu foarte corect...dar s-a straduit.Au dialogat .
La un moment dat cat timp Bogdan desena dumneaei mi-a spus ca se vede ca Bogdi are vointa....vointa care nu a vazut-o (spunea dansa) la ceilalti doi copii pe care-i vazuse inanite lui....si care erau normali.
Dumneai isi doreste(avand foarte multi copii in clasa) ca Bogdi sa aiba profesor de sprijin permanent;aceasta si ca el sa poata progresa/invata cot la cot cu colegii lui.Am inteles de la dumneaei ca acest profesor ca sa fie permanent al lui trebuie ca eu/noi sa ne permitem sa-l platim.Am promis ca ma voi interesa sa vad cat costa ,ce acte si ce-mi mai trebuie...si ca o voi anunta ce vom hotara.

Doamne ajuta!


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Of, Dodo mi-au dat lacrimile. Ai descris asa frumos despre vointa lui Bogdi de a invata ca am putut sa vad in fata ochilor scena.
Sper sa reusiti sa gasiti un profesor pentru el.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
in urma cu ceva timp va scriam ca Bogdan are nevoie de un aparat care sa-l ajute sa faca miscarile corecte(el crescand este imposibil sa mai poti sa-i controlezi miscarile doar din maini)Acest stepper era peste puterile noastre de achizitionare.N-am indraznit sa va spun despre el decat o data fugitiv...dar cum Dumnezeu il iubeste pe Bogdan...iar Dumnezeu lucreaza prin Oameni...
El a primit acest aparat ,ieri...de la o familie de oameni minunati...care sper ca stiu ca mereu sunt in gandurile si rugaciunile noastre...
Pana fac postul pe blog...las aici cateva pozici cu donu' sunt de aseara.Acum cum s-a trezit m-a intrebat daca poate "lucla azi la uliasul lui flumos"
Cat de fericita ma poate face vointa lui

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

dodo, abia acum am citit de intalnirea cu D-na...
la scoala mea erau 7 copii care aveau nevoie de profesor itinerant (bine, ei aveau nevoie si de program personalizat de invatare). parintii au facut o cerere la directoare, care a luat legatura cu o scoala speciala, au semnat un protocol de colaborare intre scoli, iar scoala speciala a trimis un psihopedagog pt. evaluare. apoi au intocmit documentele care atestau nevoia copilului de profesor itinerant. nu s-a platit nimic de catre parinti, profesorii respectivi sunt platiti de minister, copiii acestia intra in norma lor didactica pt. ca aduc de la scoala mea hartii care fac dovada ca lucreaza cu ei si ii supravegheaza in timpul orelor...
sa nu crezi ca erau copii cu probleme grave. pur si simplu aveau un ritm foarte lent de invatare oricat se straduiau, iar unul din ei avea ADHD (hiperactivitate), deci era doar deficit mare de atentie...
eu cred ca totul depinde de vointa scolii...

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mady eu am cererea aprobata pentru acel profesor de sprijin gratuit...doar d-na invatatoare isi doreste un profesor permanent de sprijin...Nu stiu cum e in alte parti dar la noi cand iti este indicat profesor de sprijin ai si curicullum adaptat.
Profesorul de sprijin gratuit vine o data pe saptamana si se ocupa de mai multi copii odata(asa-i la noi)..dar eu sunt langa el mereu (acasa)iar daca doamna ii face si acel curicullum impreuna cu profesorul de sprijin va fi ok...
Stiu ca va fi greu si ca voi avea ceva de "lupta" sa-i obtin acel curicullum dar il va avea(el acest drept il are e scris pe hartie dar d-le invatatoare ,la noi,nu prea respecta ce-i scris pe acel certificat de orientare scolara.Stiu ca a fost lasat copil repetent in cls a 2-a ,caci nu a facut fata la programa...avea dreptul la programa adaptata ,d-na lui invatatoare a refuzat sa-i faca si pace.Mama a fost sfatuita sa reclame invatatoarea de catre cei de la orientare scolara ca nu-i corect,nu a respectat nimic din ceea ce trebuia pentru acel copil)

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput