Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Angisa fie ;mult suuces si voua.
tomaca sa fie!
Bogdi e fericit ca-i la scoala.
Azi le-a fost prezentat abecedarul,au desenat si pictat familia ,au facut un tur al scolii ca sa afle copii pe unde sunt toaletele...caci fetele le au la etajul1(unde si invata) iar baietii la 2.Saptamana aceasta au program de la 8 la 11..dar d-na lor insista si-i tine pana la 11,30...azi pentru ca incepusera sa se foiasca/plictiseasca au facut un tur "prin cartier".Bogdi a capatat mare incredere in d-na invatatoare...unde vedea un obstacol cu o tinea de mana.
D-na inca-i foarte tematoare ca nu va face fata...si nu va tine pasul cu ceilalti...azi i-am reamintit ca nu trebuie sa tina pasul cu nimeni ...caci el are curicullum adaptata(pe hartie cel putin)...si a concluzionat ca se va stradui.Vom vedea.
El a scris acasa primele semne grafice din matematica si din fisele de trecere de la gradinita la scoala.La scoala saptamana aceasta a zis ca-i lasa mai liberi...
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

a trecut prima saptamana de scoala:la noi cam asa

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Bogdi, succes la scoala!
Numai prin perseverenta ati reusit!
Voi stiti cel mai bine cat de greu v-a fost si inca nu s-a terminat...Mai sunt multe obstacole, le veti trece pe toate, rand pe rand.
Nu trebuie sa dovediti nimic nimanui, Bogdi nu trebuie sa fie sef de promotie, trebuie doar sa fie ajutat si mai ales sa nu perceapa scoala ca pe o corvoada.
Rabdare Gabi, si fii mandra de baiatul tau, pentru ca persoane care poate nu-i dadeau prea multe sanse ar fi uimite sa ii vada progresul.
Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
am fost din nou la control la dr neuropsihiatru(asa procedeaza el ,cu noi cel putin,la inceput de sezon sau daca schimba tratamentul,ne cheama mai des).
A fost super incantat ca se vede foarte bine lucru intens si fizic si psihic ...si pentru prima data a spus si dumnealui "E minunat se recupereaza!(pentru sine apoi spre mine)<<Se vindeca doamna,se va recupera .A vrut Dumnezeu ! ...>>
Stiam ,sunt fapte/lucruri in care am crezut tot timpul...dar m-a uns la suflet ca au venit din partea unuia care candva nu-i dadeau prea multe sanse.

Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ce vesti minunate ne dai, gabi!!!

sa va dea Dumnezeu tot binele din lume, meritati din plin minunile pentru care munciti atata!

pupam scolarelul, surioara si pe mami lor


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Angi multumesc ,numai bine si voua

Azi am facut totalul si raportul pe luna septembrie este de 335 lei,bani care i-am adaugat pentru risatarun.Va multumesc din suflet ca ne sunteti alaturi.

Tot azi am avut parte si de prima bucurie de la scolar

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

buna tuturor,
Bogdi la scoala a inceput sa-l laude d-na invatatoare(ca incurajare -dar a si inceput sa scrie ff frumos si in timpul orelor)arata caietul lui colegilor acestia il aplauda...el e mandru nevoie mare...iar copiilor care scriu f urat le rupe foia....A inceput sa se acomodeze si sa intra in ritmul doamnei invatatoare care are un ritm f alert pana acum tine pasul(dar e inca inceputul).
Au ajuns la cifra si numarul 2 iar la abecedar la za mica si za mare.
E incantat si el si au inceput sa se inteleaga in limba romana....iar de aproximativ o sapatamana zice si sunetul "c" la inceput involuntar...acum am inceput sa-l constientizam(lipsa acestui sunet scos corect ne-a chinuit aproximativ un an)....mai avem de pronuntat corect G(care se corecteaza dupa C) si sunetul R...care-i mai dificil dar nu imposibil de spus....
Azi au o excursie gratuita din partea primariei la ferma(nu stiu exact localitatea-dar in judet)unde in afara animalelor /pasarilor domestice au si lei,maimute.
...deci si azi va avea o zi plina si frumoasa.
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Bogdi ! Bogdi !

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

Gabi, ce progrese face bogdi! sa o tineti asa in continuare excursia cred ca e la mini-zoo a lu' dom'primar, am citit ca va organiza vizite gratuite pt copii.

sanatate tuturor!


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor,
suntem in prima vacanta de scolar.Sambata si duminica l-am lasat fara sa-i amintesc de teme...de azi a reinceput(caci au suficient de scris si repetat sunete).Tare ma bucur ca vrea si face cu placere si din ce in ce mai bine temele.Daca am reusi sa scapam mai repede de "defectele" de pronuntie ar fi mai mult decat pefect.
De vineri a ajuns si programa adaptata ,pentru diagnosticele lui,la dosar si doamna invatatoare(care de fapt ar fi trebuit sa o faca dar asta e ...)
Ma bucur ca d-ra prof de sprijin nu-i ingradeste nimic si-l incurajeaza cat mai mult posibil.Daca ar reusi si d-na invatatoare sa-l aseze intr-o banca cu un coleg si nu singur si-ntr-un colt cum e acum...si sa-l incurajeze mai mult(intr-o luna jumatate a facut-o data sau de doua ori) ar capata si el mai multa incredere in el.Nu cred ca0i rea vointa(sper cel putin)..mai curand cred ca nu stie cum se poate "manifesta" un copil cu diagnosticele lui.Cred ca-i nestiinta doamnei.Sper ca pana la finalul clasei 1 sa invete si dumneaei ...Bogdan s-a obisnuit stie care-i treaba lui.
In schimb colegii nu-l ocolesc vorbesc ,se joaca impreuna....si abia asteapta sa fie impreuna.
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput