Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 113

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet29 spune:

Fetelor, abia acum am reusit sa mai deschid si eu calculatorul...Va urez un an nou fericit si tot ce va doriti!!!
Aaa si ce era cel mai important....pe 14 a venit pe lume si comoara mea(Rares Stefan, 3.2kg, 50cm).Am nascut normal, am facut anestezia epidurala si vreau sa va spun ca intr-adevar isi merita toti banii, iar la Elias e chiar super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet29 spune:

Daca va trebuie sau stiti pe cineva care are nevoie de Pregnyl, va pot ajuta eu, caci mai am 4 fiole si le donez cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Pufulet29,ai PM,sa iti traiasca puiul si sa fiti sanatosi

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Multumesc din suflet tuturor, va pupam si va dorim din suflet sa traiti minunea de a va tine pruncutzul in brate, chiar daca uneori pare atat de greu de atins sa nu incetati sa sperati, DD are grija de fiecare mai devreme sau mai tarziu.
numai bine

*************************************************
Madutz
ingerashul meu iubit
de pruncutz mult dorit Matei Nectarie 18.12.2010
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Dragi Tutunarese, va rog sa-mi spuneti si mie daca dl dr mai face investigatii si la spitalul Elias de cand si-a deschis noua clinica. La cabinetul privat mai poate fi gasit? Cat mai dureaza sa obtii o programare la dansul?

Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet29 spune:

adyrem, din cate stiu eu T nu mai face investigatii decat la clinica, la spital doar nasterea, la cabinet sigur il gasesti iar programarea... nu prea e programare caci se intra in ordinea sosirii, toata treaba e sa stii daca vine sigur la cabinet in ziua respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufulet29

adyrem, din cate stiu eu T nu mai face investigatii decat la clinica, la spital doar nasterea, la cabinet sigur il gasesti iar programarea... nu prea e programare caci se intra in ordinea sosirii, toata treaba e sa stii daca vine sigur la cabinet in ziua respectiva.

Pufulet, multumesc pentru raspuns. Ai putea sa-mi spui orientativ ce preturi practica la noua clinica? Am incercat sa gasesc pe internet adresa web a clinicii si nu am reusit sa o gasesc. Ma gandeam ca daca are un site ceva, poate gasesc si preturi, dar nu .... Ma intereseaza laparoscopia, histeroscopia si IA cu monitorizari.

Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet29 spune:

adyrem nu stiu sigur care sunt preturile la clinica, dar iti pot spune ca auzisem odata la cabinet pe cineva care vorbea despre laparoscopie la clinica si zicea ceva in jur de 500euro, altceva nu mai stiu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufulet29

adyrem nu stiu sigur care sunt preturile la clinica, dar iti pot spune ca auzisem odata la cabinet pe cineva care vorbea despre laparoscopie la clinica si zicea ceva in jur de 500euro, altceva nu mai stiu..

Multumesc pentru raspuns.

Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Wow, Mada23, ai nascut deja??? Nu-mi vine sa cred, parca mai ieri erai proaspata graviduta! Eu intru destul de rar pe aici, asa ca a fost o surpriza placuta pt mine!
Cum e, cum te descurci? Vad ca aveti deja o luna si jumatate

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput