Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 113

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Fetelor, vineri am programare la dl dr Tutunaru la ora 14.00, va rog daca se poate sa ma ajutati cu indicii cum ajung la cabinetul dansului de la Gara de Nord, autobuz, tramvai etc.
Multumesc tare mult.

Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Buna dimineata!...
Pentru a ajunge la cabinet stiu ca din intersectia cu manastirea Casin mergand spre Scanteia este pe partea stanga a treia stada Sandu Aldea nr.82 Cabinetul este tot pe partea stanga ...
Acum am si eu o rugaminte stie cineva cat mai este consultatia la cabinet ca eu nu am mai fost de vreo 2 ani si am auzit sume fabuloase.
Multumesc anticipat!...

MirelaAlbert Raul 1.09.2007
Miruna Alexia 12.08.2008
http://community.webshots.com/user/mirellacoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

[quote]citat din mesajul lui mirella76
Acum am si eu o rugaminte stie cineva cat mai este consultatia la cabinet ca eu nu am mai fost de vreo 2 ani si am auzit sume fabuloase.
Multumesc anticipat!...


Buna Mirella, multumesc pentru raspuns. Dupa cum spuneam, eu am vinerea asta programare si asistenta mi-a spus ca o consultatie plus ecografie costa 200RON.

Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Adyrem

Cred ca de la Gara poti lua 282 pana la manastirea Casin.
De acolo mergi pe jos, inspre Agronomie, pe partea stanga a treia strada Sandu Aldea nr.82 Cabinetul este tot pe partea stanga ...

bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Multumesc,Honeys. Intre timp mi-am scos si eu hartile cu traseele RATB din Bucuresti si m-am elucidat
As vrea sa intreb pe cele care au fost de curand la dansul, ce impresie va lasat. E genul de doctor care sa te plimbe des pe la cabinet sa te "mulga" de niste bani, sau pune punctul pe I si face tot posibilul sa-ti rezolve problema? Ma gandesc ca faima pe care o are si la cat de aglomerat este, poate sa devina foarte superficial. Eu sunt dupa o "croaziera" pe la toti doctorii de la mine din oras si acum vin la el ca la pomul laudat ... daca ma intelegeti ...

Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Are o procedura, cam asa e:
- 3 luni monitorizari, sa vada cum esti cu ovulatia,
- spermograma,
- laparoscopie,
- inseminari,
- FIV.
Cam asa.
Acum asta e procedura clasica, daca ai alte probleme, nu stiu ce sa zic.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daro26 spune:

Buna!

Am cateva intrebari pentru fetele care au facut tratamentul cu diphereline pentru endo.
Am facut duminica trecuta prima injecte (in a doua zi de cm). Nu m-a durut cand am facut-o, dar la doua zile a inceput sa ma doara. Apoi, am observat o umflatura in profunzime la locul in care am facut injectia. Am vorbit cu doctotita care mi-a facut injectia, mi-a zis ca nu e flegmon, poate fi de la substanta injectata. M-a si durut, acum e mai bine, se mai simte umflatura, mai doare, dar mai putin. A avut cineva reactii asemanatoare?
Ma mai nelinisteste ceva. De obicei, in z9-11 incepea sa se schimbe consistenta mucusului, anuntand ovulatia (pe care o aveam in z12-13). Acum, dupa diphereline ar trebui sa nu mai am ovulatie. Totusi, consistenta mucusului incepe sa se schimbe si ma gandesc ca poate nu si-a facut efectul medicamentul.
In rest sunt f bine, nu am bufeuri, poate e cam devreme...

Pupici,
Rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

Adyrem, de la gara de nord cel mai rapid ajungi asa:
- iei metroul pana la statia crangasi ,iesi de la metrou apoi iei tramvaiul 41 cu care mergi 4 statii ,cobori din tramvaiul 41 ,traversezi o iei in directia inversa de mers tramvaiului (adica te intorci-- pe partea unde cobori din tramvai e un fel de chiosc terasa cam asa ceva si e si chioscul unde se vand bilete de tramvai) si imediat la dreapta(treci de fac de agronomie) ai ajuns pe str. Constantin Sandu Aldea ,cabinetul Fortis al lui Tutu e la nr 86.
Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

magdita, nu stiu daca iti mai amintesti de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gia_1986 spune:

Buna Fetelor. Sunt noua in clubul pacientelor optimiste Dr. Tutunaru. Am parcurs nenumerate postari, povesti de reusita si de nereusita :) din pacate. Pana la urma m-am hotarat sa va scriu pentru a-mi usura putin sufletul. Pe scurt povestea nostra este: oligoastenoteratozoospermie la sotul,la mine pare totul normal, insa luna asta dupa recomandarea lui Tutunaru facem o laparoscopie investigatorie. Si daca si dupa laparo nu apare nici o buba la mine incepem cat de curand putem FIV-ul. Din pacate la diagnosticul nostru este singura metoda pentru a avea un . Insa am cateva nelamuriri, intrebari?
Dupa cat timp se poate incepe procedura de FIV dupa laparoscopie? Se poate chiar din urmatoarea luna? Care este prima zi de tratament pentru FIV? Te influenteaza cumva fizic ( delegrari hormonale ) tratamentul de stimulare? Eu am 24 de ani, sotul 36.
Multumiri pentru orice sfat, recomandare!!
Va pup

Mergi la inceput