Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 113

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Cu simtitul ce ar fi .. chiar nu stiu
acum sunt la faza cand ma stresez seara sa simt (fizic) miscarile .. acolo un zvac ceva .. sa-mi potolesc piticii

MTHFR C677 Homozigot
in 19+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

prima morfofetala tot la ea am facut-o si eudar il pusesem deja de la 13 saptamani pe Tutu sa il caute de oo. am avut noroc si s-a vazut, primul nu a fost asa dezimvolt. adevarul e ca asta cu sexul e ultima chestie care ne intereseaza pe toate....e doar asa...ca un desert(si eu am pierdut una intre astea doua si cunosc frica aia)

ce crezi? mie imi vine sa cred ca sunt deja la a doua.....nu prea!
mai ales ca am obtinut atat de usor sarcina asta, dar e adevarat ca o duc mai greu din cate se vede. probabil ca nimic de valoare nu vine prea ushor
dar eu, tu si restul gravidelor si mamelor de aici sunt dovada vie ca se poate!

mama de mic +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

asa e


MTHFR C677 Homozigot
in 19+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Aris
Aoleu, prin ce emotii ati trecut! Bine ca a avut dl dr grija de bebe Ti-a facut cerclaj, nu?

Fetele mele sunt bine, merg la gradinita impreuna de anul asta. Andreea a mers si anul trecut (gr mica). Acum e la mijlocie si a predat stafeta.

Pe Tutu n-am apucat sa-l vizitam, la ce aglomeratie e pe acolo, insa chiar mi-ar face placere sa-l revad. Oricum, eu ii voi fi recunoascatoare toata viata pt cum m-a sprijinit.

Dar cine stie, poate ii vom face o vizita, vii si tu dupa ce se naste bebe si mergem impreuna
Saaaau... ne adunam in grup mai multe mamici, fiecare cu 1-2 copii (sau cati are fiecare) si invadam totul pe acolo

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Ce tare ar fi .. pe langa multimea aia de mamici sau viitoare mamici acolo sa vedem si o minigradinita .. superrrr!!!

MTHFR C677 Homozigot
in 19+
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

mama mama dar ce de noutati pe-aici ! n-am mai intrat de mult timp.... Va pup pe toate fara exceptie , si pe cele vechi si pe cele mai noi . Sa va impliniti visele !
Ha ha , cu "adunarea" in curtea lui T e buna rau . Sa-i propunem sa deschida si-o cresa !?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Si eu am cam tras chiulul.. Aerilian baiat zici??? Pai asta nu inseamna decat ca m-am inselat la primul iar a doua sarcina e cu fetita sigur sigur . Un baiat e o mare binecuvantare, cine o sa-ti aduca tie flori si felicitari facute la gradinita peste cativa ani de 8 martie?

Eu sunt bine, Maia creste mare, merge prin toata casa si strica dupa taica-su, mai raceste, ii mai iese cate un dinte... ne tine vietile ocupate cu multa gratie.

Mai scrieti despre "paranoile" de sarcina ca tare dor mi s-a facut si mie Pana una alta ma bucur din plin de asteptarea noului meu nepot.

Si da, un asediu la tutu, asa pe final de program sa ii umplem holul cu galagie sa creada ca iar il apuca miezul noptii pe acolo, ar fi o idee tare buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Va salut si eu!
Eu am facut 2 monitorizari la dl dr Tutunaru.... mi-a zis ca daca nu raman nici dp a 3-a monitorizare va tr sa fac laparoscopie!
Stie cineva cat costa laparo ca investigatie? Daca constata ceva in neregula in tp investigatiei va tr sa platesc in plus?
Multumesc!
Sarcina usoara viitoarelor mamici!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor!
dl dr mai are consultatii in sandu aldea? sau s-a mutat?dati-mi si mie o adresa si un nr de telefon, va rog!
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

danotino, telefon 0723999939, il stiu eu de multi ani;

Mergi la inceput