Fluturasi de martie-aprilie 2011 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ma uitam pe prima pagina: cred ca Deea nu mai intra pt ca e in focul pregatirilor pt ziua fetei, Stefy a ei implineste 11 ani peste 2 zile

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Da, ssabrya, si pe mine ma intereseaza chilotii aia. Si pe unde anume sa ma uit de ei in carrefour. La lenjeria de dama?


Am pus si eu niste cartofi cu pulpe la cuptor si mai stau cateva minute pana sa ii scot. Intru sa vad ce program e la tv in seara asta, poate e vreun film mai bunicel.

in sapt 21+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada noi suntem si mai multi copii

noi avem 6 randuri de fini cununati
si 3 copii botezati
si sunt nasii antoniei
3 perechi
fiecare cu cate 2 fete
si cu noi
suntem multiiiiii
ahahahahhh
plus prietenii nu mai zic
dar ma bucur enorm
eu ma uit de cadouri
ca fiimea se serbeaza urmatoarele 2 luni la greu
si tre sa iau mai multe
e sf ion pe 7 ianuarie
e sf antonie cel mare pe 17 ianuarie
si e sf teodora si ziua ei de nastere pe 11 februarie
aasa ca tot intr-un cheff si cadouri tre sa o tinem

deea la multi ani atunci anticipat pt fetita ta mare

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Da, ssabrya, si pe mine ma intereseaza chilotii aia. Si pe unde anume sa ma uit de ei in carrefour. La lenjeria de dama?


Am pus si eu niste cartofi cu pulpe la cuptor si mai stau cateva minute pana sa ii scot. Intru sa vad ce program e la tv in seara asta, poate e vreun film mai bunicel.

in sapt 21+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


daca sunt cei care ced eu, ca i-am observat, sunt la raionul unde au lucruri de bebe ( cosmetice, olite, sterilizatoare, canute, ) si langa e raionul unde sunt produse pt mamici ( sutiene, chilotei, tampoane de san, etc ). Sunt intr-o cutiuta parca 3 perechi/cutie

mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

vad ca vb de chiloti...si eu la nastere cred ca am sa imi iau tot din aceia de unica fol..aici au la mother care,chicco si banuiesc ca au si alte magazine pt mamicute, doar ca nu am dat eu importanta. acum nu pot purta allt fel de chilot decat tanga sau brazilieni(nu stiu cum sa le spun mai pe rom), dar nu pot purta nimic pe burta...mi-am luat cateva seturi din bumbac de tanga nr 12 ca sa nu ma stranga si cu astia am trecut pana acum..poate cand oi fi mai uriasa decat acum oi schimba,dar nu cred sa pt purta ceva sa fie pe burta

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

SSABrya ce graviduta sexoasa ai fost..bravo pt 12 kg....cat despre faza kg luate bebe mare e un mare mit...am mai spus si eu ceva vreme in uram..exemple ale prietenelor mele una a luat 8 kg in sarcina si a facut un bebe de vreo 3 kg si si alta a pus 30 kg si a facut o fetita de 2.500...


cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari,
am reusit sa citesc si eu..

bbyasmi, ma bucur ca yasmi e mai bine, multa sanatate ii doresc cu casa, noi suntem inca cu hartogaraia cu banca..mai dureaza vreo saptamana doua..eu sper ca pana nasc sa ne mutam..sau mai bine zis cand nasc, adica cand ma externez sa ne orpim direct acolo nu stiu daca o sa ne reuseasca, ca e mult de munca, e la gri inauntru, adica trebuie instalatii sanitare, baile facute, bucataria, parchet, etc etc
si multumim de ordonanta, am citit-o si eu si cred ca m-am lamurit, o sa iau 75% din ce iau acum..mai scade cu vreo 5 mil..ce sa mai zic..sa fim sanatosi..

stefyapost, sa-ti fie de bine prajiturile..e adevarat ca tu nu mananci de obicei, dar poate fetita nu-ti seamana..eu zic sa profiti acum, cat mai poti..pe urma o sa ia tot timpul sa te uiti la kg

madutza, ce putin a mai ramas..of, si pe mine ma apuca emotiile..ce ma fac, cum o sa ma descurc..

roxy si cine mai e interesat, vedeti ca figurine din acelea de lipit pe pereti eu am gasit f ieftine in angrouri gen Sir - pt fetele din bucuresti daca stiti..probabil si la obor se gasesc..iar aici in Ploiesti am gasit in piata sunt magazinase cu tot felul de prostioare, jucarii pt copilasi dar nu de calitate..chinezarii cred..si au si figurine din desene sau cu mosi sau animale de tot felul..Vlad le-a apreciat la fel ca pe cele scumpe din practiker sau diverta..

mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

salutari,
am reusit sa citesc si eu..

bbyasmi, ma bucur ca yasmi e mai bine, multa sanatate ii doresc cu casa, noi suntem inca cu hartogaraia cu banca..mai dureaza vreo saptamana doua..eu sper ca pana nasc sa ne mutam..sau mai bine zis cand nasc, adica cand ma externez sa ne orpim direct acolo nu stiu daca o sa ne reuseasca, ca e mult de munca, e la gri inauntru, adica trebuie instalatii sanitare, baile facute, bucataria, parchet, etc etc
si multumim de ordonanta, am citit-o si eu si cred ca m-am lamurit, o sa iau 75% din ce iau acum..mai scade cu vreo 5 mil..ce sa mai zic..sa fim sanatosi..

stefyapost, sa-ti fie de bine prajiturile..e adevarat ca tu nu mananci de obicei, dar poate fetita nu-ti seamana..eu zic sa profiti acum, cat mai poti..pe urma o sa ia tot timpul sa te uiti la kg

madutza, ce putin a mai ramas..of, si pe mine ma apuca emotiile..ce ma fac, cum o sa ma descurc..

roxy si cine mai e interesat, vedeti ca figurine din acelea de lipit pe pereti eu am gasit f ieftine in angrouri gen Sir - pt fetele din bucuresti daca stiti..probabil si la obor se gasesc..iar aici in Ploiesti am gasit in piata sunt magazinase cu tot felul de prostioare, jucarii pt copilasi dar nu de calitate..chinezarii cred..si au si figurine din desene sau cu mosi sau animale de tot felul..Vlad le-a apreciat la fel ca pe cele scumpe din practiker sau diverta..

mami de Vlad 09.04.2009 si s28 cu


eu sper sa semene mie la dulciuri...ca e fetita

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami pai cum sa ajunga la lustra ca doar lustra este in tavannici eu n-ajung la ea decat daca ma urc pe un scaun. tu cum credeai ca este? veioza? este lustra normala , inalta, pusa in tavan.

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

antguess off ce vise urate...poate din cauza stresului le ai, pentru linistea ta eu zic sa mergi la un eco sa vezi ca bb este ok

yasmi imi pare asa rau ca aseara bb a vomitat, cum se simte azi?

simo

fetelor e un frig in Bucuresti , brrrr

mami de Naty (10.04.2009) si 30+ cuAlex

Mergi la inceput