Fluturasi de martie-aprilie 2011 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza tu de unde iei ornamente de perete pentru bebelina? si eu vreau sa iau ceva frumos. lustra am gasit in forma de delfin cu un glob cumva...in care se pune becul, este foarte frumoasa si o sa merg s-o iau. dar ornamente de perete nu stiu unde gasesc. tu iei din supermarket sau din librarii sau de unde?


S-a intamplat minunea mult asteptata29+


am vazut in mai multe locuri: ikea - dar nu m-au incantat, in Diverta - mi-au placut fff mult si convenabile la pret - cam 30 ron si in magazine gen: bricostore, practiker, dar parca aici erau in jur de 50 ron.
Peretii camerei sunt albi, si nu am mai vrut sa bagam acum bani in zugraveli. daca as fi avut talent,,ceva mi-ar fi placut sa desenez eu ceva pe pereti

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy si eu am vazut pt pereti
dar scumpe mi s-au parut
50 ron
in real, carrefour
figurine din desene sau animalute frumoase
da nici in ziua de azi nu am luat pt antonia
voi incepe de acum din ianuarie cand incep zilele ei de nume si de nastere
ca abia acum constientizeza cum trebe ce vede
deci pt mine sunt optionale
cat despre lustra de care ziceai
iti propun sa iei ceva mai practic
ceva mai de plastic
pt ca de la 1 an
pe bebe nu il intereseaza forma
ci sa puna mana etc.
noi avem una inalta de la ikea
din material textil
si nu a atrage in mod deosebit
altfel eram numa cu ochii pe ea
mi-a indoit-o
de a zapacit-o
da nu a ajuns cu mana la bec
asa ca mai gandeste-te

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

buna fetelor

eu am disparut ieri, am stat doar prin oras, ne-am plimbat toata ziua o gramada...

yasmi ma bucur k cea mica si-a revenit! un mare pt voi doua

antguess si eu am mai visat urat si m-au afectat destul de tare imaginile alea pentru ca pareau foarte reale. dar sunt doar manifestari ale subconstientului, asa ca stai linistita

apropo de burta mica, a mea nu a mai crescut cine stie ce...ei bine aseara pe la 2 dimineata eram panicata toata ca nu simtisem bebeul toata ziua, si mintea mea desteapta a facut rapid conexiunea ca are cordonul in jurul gatului, nu l am simtit, gata, s-a sufocat!!! incepusem sa plang, sa fac in toate felurile pana cand atunci cand m am dat jos din pat hotarata sa ma duc la sensiblu sa imi iau aparatul ala de ascultat bataile inimii la bebe a inceput al meu copil sa se faca simtit....atunci mi-am dat seama inca odata cat de razna am ajuns

m-am enervat si cu ai mei parinti, maica mea incepuse ea sa isi dea cu parerea despre niste lucruri despre care habar n-are, l-a enervat pe tata, au inceput sa se certe intre ei la telefon cu mine pe fir, azi iar au vorbit in 2 peri, m-au prostdispus total!! nu stiu ce naiba am ca am devenit asa sensibila la niste noante de ton ca ajung sa ma deprim o zi intreaga daca mi se pare ca cineva nu vorbeste fericit si entuziasmat...

s 23, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada da chiar acum m-am uitat pe prima pagina si parca prima pe lista e alina.n .... chiar asa ea de ce nu are AMR?????
ALINA.N ...nu iti pui AMR SI TU?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SCRISH NU AI LUAT-O RAZNA E BINE CA ESTI ASTENTA LA MISCARILE DE BEBE ... da cand vezi ca nu da semne baga putina ciocolata sau cola ...chiar daca nu folosesti uzual asa ceva ... la acesti stimuli tre sa se trezeasca ... a mea se trezeste f bine si de la compotul de visine ....

cat despre parinti ... crede-i si pe ei ... sunt in varsta ... ne enervam noi ... asa cum bine ai zis tu ... la varsta asta .... daramite parintii .... si mama se mai supara pe tata de la varsta ... si acu ca nu mai e tata il jeleste mereu ca nu mai are cu cine sa vb ... deci zi ca ei si fa ca tine

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, cred ca roxy spunea de lustra, nu de lampadar sau veioza inalta cum zici tu. ce sa caute copilu sa traga de lustra din tavan? Lustra floricica pe care am luat-o fetei este din lemn, iar la Cristi tot lemn.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaa
scuzeeeeeeeeeee
eu am inteles veioza
nu lustra
ahahahha
sunt cu capul in nori
ahahhahaha
dadadada
se mai intampla
ce faci mada nu dormi
eu cred ca merg sa trag macar juma de ora de somnic
deocamdata mai caut jucarii
pt copii nasilor si ai finilor
ca am multiiiiiiii
ahahahahah

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

aaaaaaaa
scuzeeeeeeeeeee
eu am inteles veioza
nu lustra
ahahahha
sunt cu capul in nori
ahahhahaha
dadadada
se mai intampla
ce faci mada nu dormi
eu cred ca merg sa trag macar juma de ora de somnic
deocamdata mai caut jucarii
pt copii nasilor si ai finilor
ca am multiiiiiiii
ahahahahah

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA


sa-ti traiasca finutii si copilasii. asa e frumos sa fi inconjurata de multi copii. De anul asta si la noi a crescut nr copiilor. Nasii 2, finii 2, cei mai buni prieteni 1 si noi in curand 2, deci 7 dint-un foc

Nu m-am culcat ca abia acum au ploecat baietii cu mobila. A plecat al meu cu ei sa-i duca acasa si acum ma duc sa strang un pic in camera: aspirat, sters praf si bagat lucrusoarele fetei in dulapior


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Fetelor dar vorbarete mai sunteti...
Tocmai am recuperat multele pagini de ieri pana azi..

DORINUTA.. si cine mai este interesata, cand am nacut mi-au dat in spital niste chiloti de unica folosinta, dar nu sunt chiar de unica folosinta. Sunt asemanatori cu ciorapii plasa, dar mult mai elastici. Nici nu ii simti pe tine si tin f bine tamponul. Tocmai i-am vazut la Carrefour acum o luna si o sa imi iau si eu sa ii am pt cand ma intorc acasa de la spital.
Iar acum port chiloti nu chiar de baba, dar nici tangta, insa sunt cu talia, sau cum se spune, foarte joasa si nu ma deranjeaza dloc. Sunt chiar comozi.

ANTGUESS... nu iti mai face probleme cu visele, e normal sa ai cosmaruri. Si in ceea ce priveste burtica, eu am 6 luni si dc ma vezi nu zici ca sunt gravida, mai ales daca imi iau o bluza mai larga.
Abia am luat 5 kg. Si la prima sarcina tot asa am fost. Am luat 12 kg toata sarcina si Bryanna a avut 3300 kg si 54 cm. Asaq ca nu iti face griji. Important e sa fii tu si bebe bine.

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 22+ , adica Ayanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui SSABrya

Fetelor dar vorbarete mai sunteti...
Tocmai am recuperat multele pagini de ieri pana azi..

DORINUTA.. si cine mai este interesata, cand am nacut mi-au dat in spital niste chiloti de unica folosinta, dar nu sunt chiar de unica folosinta. Sunt asemanatori cu ciorapii plasa, dar mult mai elastici. Nici nu ii simti pe tine si tin f bine tamponul. Tocmai i-am vazut la Carrefour acum o luna si o sa imi iau si eu sa ii am pt cand ma intorc acasa de la spital.
Iar acum port chiloti nu chiar de baba, dar nici tangta, insa sunt cu talia, sau cum se spune, foarte joasa si nu ma deranjeaza dloc. Sunt chiar comozi.

ANTGUESS... nu iti mai face probleme cu visele, e normal sa ai cosmaruri. Si in ceea ce priveste burtica, eu am 6 luni si dc ma vezi nu zici ca sunt gravida, mai ales daca imi iau o bluza mai larga.
Abia am luat 5 kg. Si la prima sarcina tot asa am fost. Am luat 12 kg toata sarcina si Bryanna a avut 3300 kg si 54 cm. Asaq ca nu iti face griji. Important e sa fii tu si bebe bine.

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 22+ , adica Ayanna




ce fetita lungana ai facut , cate kg ai dat jos la nastere? ma gandesc ca nu ai mai ramas cu multe, nu?
zi-mi si mie cum se numesc chilotii aia din carrefour sa ma uit si eu.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 30+ cuCatalina Ioana

AMR 9 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput