Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(54)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Rayuella: eu stiu de la ecografie cum sunt asezati. fetita e mai activa si o simt de multa vreme, insa baiatelul era cam lenes..insa de aseara au inceput sa ne sperie cum se misca prin burta mea, parca-s din filum Alien:) ce vroaim sa spun ca nu i-am simtit decat de vreo luna incoace, nu mai devreme cum spun alte mamici..sau poate ca nu staim eu sa-i identific?

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu am nascut la 38 de saptamani implinite, copii au avut 2800 si 2700 gr, perfect sanatosi.
Cat sunt mici ii simti pe fiecare...spre final iti dai seama mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Fluturas, imi pare nespus de rau pentru baietel!! sincere condeleante, ma rog sa fiti puternici si tari pentru fetita!

si au am nascut prematur 32 sapt si Tudor avea cam cat Maria la nastere si a fost foarte bine ingrijit la Giulesti si s-a recuperat exceptional.
Daca ai nevoie de un sfat sau daca esti la Giulesti si ai nevoie de ajutor da-mi un PM si te ajut cu mare drag.

Sunt cu sufletul alaturi de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Gabita da se pare ca are. Cei de la municipal nu au vrut sa ii faca ca avea sub 2.5. Mergem maine la vaccin acu e mare are 2900 aproape. Ii vin si ei ceva haine.

Cu greutatea-am plecat de la mai multe kile , am pus doar 10. Cand am ajuns acasa dupa 6zile de la nastere aveam cu 5 mai putin decat inainte de sarcina. M-am dezumflat. Acu ma mentin. As vrea sa dau jos asa degeaba si fara efort in continuare..Da as nu merge:( . Tre munca

Fluturas mi-au dat lacrimile, imi pare tare rau! Tu esti puternica si vei fi tare pentru Maria Clara. Bucura-te de ea!

Rayuela eu am simtit miscari fluturistice pe la 16-17s. Nu i-am simtit diferentiat, adica sa stiu care e care. Apoi cand au crescut pe la 22-24 s stiam cum is.Mai mult o simteam pe Ilinca cea mica, ca statea tranversal. Maruta era cuminte si o simteam rar, mai ales cand sughita.

Adhnana felicitari pentur baietei! Cat ai stat in maternitate?

mirela2 si eu am fost pe clexane, am facut rahie.Clexanu mi-l facusera seara la 18 si a doua zi la 11 m-au dus pe masa.


Fetele la cat timp dupa nastere tre sa vie ciclu ? Conteaza dc alaptez sau nu?

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

mirela2 nu cred k iti vor face totala, nu prea e indicata in sarcinile cu gemeni. trebuie doar sa fie cel putin 12 ore intre ultima injectie si operatie.

eu am nascut la 35 si 4 zile - Radu 3150 si Tudor 3100

elena Radusi Tudor 26.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

fetele care ati facut clexane (heparina) ce fel de anestezie ati facut?




Anestezie rahi, dar nu am facut injectzia in ziua cezarienei. Trebuie neaparat anuntzat doctorul anestezist despre tratament. Cum la mine a fost "programata" cezariana nu am avut probleme. Nu am avut nici un efect secundar dupa anestezie, doar ca am dormit mult mult (aproape 24 de ore), dar asta pentru ca imi bagau somnifer prin perfuzie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

larisel ce tare ca te-au lasat sa dormi dupa operatie...La mine la 13 se terminase operatia si dupa vreo 3-4h mi-au adus o Pufica la san..si apoi alta si tot asa. De atunci nu prea am mai legat 8h de somn.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_adonia spune:

Buna fetelor, ma primiti si pe mine printre voi?
Sunt fericita mamica a gemenilor Daria si Bogdan de 8 luni jumate'.
Nascuti la 35 de saptamani cu 2200 si 44 cm Daria si 2400 si 46 cm Bogdan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_adonia

Buna fetelor, ma primiti si pe mine printre voi?
Sunt fericita mamica a gemenilor Daria si Bogdan de 8 luni jumate'.
Nascuti la 35 de saptamani cu 2200 si 44 cm Daria si 2400 si 46 cm Bogdan.

Cele cinci porunci ale vietii: Sa nu gandesti. Daca gandesti, sa nu spui.Daca spui, sa nu scrii. Daca scrii, sa nu semnezi. Daca semnezi, sa nu te miri.


bun venit, sa-ti traiasca bebicii!
sper sa-mi fac timp zilele astea sa te trec in lista pe prima pagina.

PS: imi place semnatura ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Mirela, eu am facut clexane pana in ziua de dinaintea operatiei, cine stia ca eu voi naste? Si am facut cezariana cu epidurala, groaznica pt mine din cauza durerilor, din fericire fara complicatii si vindecare ca la carte. Am vazut cum i-a scos din burtica, cand le-a taiat cordonul etc. Dar cel mai emotionant este primul plans. So... fara frica inainte Nastere usoara si sanatate la toti 3.
Sugurbina, la mine CM a aparut la 4 luni dupa nastere.
Bun venit iulia_andonia. Cand sunt nascuti puii tai? Ai mei fac 9 luni, nascuti pe 23 martie. Deci de varste apropiate. Eu am nascut la 32 s si 3 z, Ioan 1630 g si Mina 2200g perfect sanatosi.

Mergi la inceput