Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(54)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_adonia spune:

Multumesc pt. primire!
Bebelusii mei sunt nascuti in 1 Aprilie.....am sperat pana la 24.00 sa imi faca cezariana, dar nu...mi-au facut-o a doua-a zi la ora 9.00. Asta este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Adhnana, felicitari!! sa-ti traiasca! sa infloreasca!

Ladies, multumesc tutror pentru detaliile cu data nasterii si kg puse in sarcina

a nascut cineva la MedLife? medicul meu (dr. Albu) naste numai acolo asa ca ma tin dupa el, nu-l las ... continui sa ,investesc' in MedLife.

mai am 5 saptamani pana la cezariana si am tot felul de ganduri: nerabdare, bucurie, ingrijorare, teama sa nu nasc prematur, sa fie porumbitzele bine etc. etc.
dar am vazut ca sunt normale si aceste angoase.

o seara frumoasa tuturor,

Adishor + 33 (de maine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina


Fetele la cat timp dupa nastere tre sa vie ciclu ? Conteaza dc alaptez sau nu?



Nu e o regula general valabila. Mie, de exemplu, mi-a venit la 2 luni de la terminarea alaptarii, adica la 7 luni de la nashtere.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_adonia

Buna fetelor, ma primiti si pe mine printre voi?
Sunt fericita mamica a gemenilor Daria si Bogdan de 8 luni jumate'.
Nascuti la 35 de saptamani cu 2200 si 44 cm Daria si 2400 si 46 cm Bogdan.

Cele cinci porunci ale vietii: Sa nu gandesti. Daca gandesti, sa nu spui.Daca spui, sa nu scrii. Daca scrii, sa nu semnezi. Daca semnezi, sa nu te miri.



Sa-ti traiasca, sa fie sanatosi si sa te bucure mereu!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

Adhnana felicitari pt micutii tai, sa fie sanatosi si sa va bucurat de ei

va multumesc ca sunteti langa mine.......

chiar daca nu mai am gemenasii sper sa ma mai primiti din cand in cand macar sa citesc noutatile voastre..

aici in spital am cunoscut o mamica de gemenasi, si i-am oferit carutul nostru pe care il luasem pt bebeii nostrii, pe nimica toata...si sa vedeti ce ii zice sotul ei sotului meu la masina..ca 2 ii trebuia lui...va dati seama ce a simtit sotul meu care tocmai pierduse 1 din 2 si cat de mult ne-am dorit bebelusii si cat am luptat sa ii avem...
mi-a zis ca a avut pe limba sa ii ceara unul dintre ei...

asa e viata..

fluturas mami feicita de MARIA CLARA si ingeras EMANUEL MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ADHNANA, felicitari! Sa creasca sanatosi si frumosi!

FLUTURAS Sigur ca te asteptam in continuare, chiar te rugam sa ne dai vesti despre Maria!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ADISHOR, sa treaca cu bine ultimele saptamani (si cele mai grele, mai ales cand esti consemnata la repaus)

Citat:
citat din mesajul lui adishor_1975

Adhnana, felicitari!! sa-ti traiasca! sa infloreasca!

Ladies, multumesc tutror pentru detaliile cu data nasterii si kg puse in sarcina

a nascut cineva la MedLife? medicul meu (dr. Albu) naste numai acolo asa ca ma tin dupa el, nu-l las ... continui sa ,investesc' in MedLife.

mai am 5 saptamani pana la cezariana si am tot felul de ganduri: nerabdare, bucurie, ingrijorare, teama sa nu nasc prematur, sa fie porumbitzele bine etc. etc.
dar am vazut ca sunt normale si aceste angoase.

o seara frumoasa tuturor,

Adishor + 33 (de maine)


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Fluturas, taticul acela nu si-a dat seama ce vorbeste...te rugam sa ne spui ce face micuta Maria Clara, cum papa, cum plange, cum doarme. Sa nu te superi pe mine ca ating subiectul , insa cred ca si ea simte lipsa ingerasului vostru Emanuel Mihai...
Te asteptam aici ori de cate ori poti tu

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

Buna fetelor,sper sa ma primiti si pe mine printre voi.Sunt o fericita mamica a 2 fetite Aniela si Daria,nascute pe 27 septembrie 2010,dupa 10 ani de incercari si cu sarcina obtinuta prin inseminare artificiala,la a doua incercare.
Am nascut la 36 saptamani prin cezariana facuta nu pentru ca ar fi vrut fetele sa iasa mai devreme ci pentru ca am facut eu complicatii hepatice,imi distrugea ficatul celulele rosii de aveam hemoglobina 6.Dar a fost totul bine,fetele maricele Aniela 2500 si Daria 2200.
Acu ne luptam cu oboseala ca nu dorm noaptea decat dupa ora 2-3,si au reflux gastroesofagian si la recomandarea dr le dau lapte antireflux dar nu vad mari inbunatatiri.Mi se rupe inima cand le vad ce tare plang cand li se intoarce laptele inapoi probabil le ustura pe esofag de la acidul din stomac.Cand am fost la dr ma gandeam ca poate este ceva medicatie pentru asta,dar mi-a zis ca nu este nimic,sa am rabdare ca le trece cand vor incepe sa mananca mancare semisolida,dar mai e pana atunci si nu suport sa le vad suferind si eu sa nu le pot ajuta cu nimic.Ati avut careva probleme de genu,si cum ati trecut peste ele?

Ana.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. sorry ca va deranjez- am si eu o mica problemuta - mi s-a recomandat sa fac cate 1 f. de Celestone- pe 27 si 28 dec. adica luni si marti.- ptr. maturarea plamanilor bebicilor ( dc nu gasesc sa fac dexametazona, dar cica asta ar fi mai bun).Dr mea. a zis ca nu prea se gasesc in tara - dar ca i-a zis o fata sapt. trecuta ca a gasit - din pacate nu a intrebat-o unde. dc cumva stiti de vreo farmacie, intrati intamplator intr-una si intrebati - eu una nu-mi mai aduc aminte de ceea ce treb. sa iau ptr mine, dap-oi ptr altii..v-as fi profund recunoscatoare



26 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput