Floricele de Liliac Mai_Iun_2010! Vin Sarbatorile!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

hehe...

La noi faza asta e la ordinea zilei:

- da oare cu cine seamana de e asa frumos....da si cum de are ochii albastrii?!Q?Q? ca voi aveti caprui...

Eu: pai bunica mea...

- aham...bunica...




Eu le=am luat nepotilor cadouri de craciun: fetitei , un scaun de masa cu accesorii (olita biberon bavetita, lapte etc) pt bebe. De craciun o sa fie teribil de incantata ca Vic va sta in scaun de masa si la fel si bebele ei.
Iar la nepotel un set de scule cu casca de protectie ( ii place sa-si imite bunicul:) si un aragaz micut cu oale si accesorii de bucatarie. * ( la gradi el se joaca numai cu fetele in bucatarie...e vrea sa fie bucatar. !).

Vic va primi si el sub bradut un melc care merge si lumineaza, numai bun de irmarit prin casa in 4 labe; 2 jucarii pt baie ( una e pt cada mare) , o zornaitoare( nu ca n-ar avea destule ) si mingea de la V-tech .

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofie-iubi spune:

bine v-am gasit fetelor. suntem si noi membri noi nouti.
Sofie are 5 luni si 9 zile si vrea sa faca cunostinta cu cati mai multi prieteni de seama cu ea :)
De ceva vreme am inceput diversificarea, pana la 5 luni am papat doar laptic de la mami.
va pup

http://sunt-mamica.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna dimi si de la noi, mai pe la pranz...

Vaaai, Vivela, m-ai facut sa rad....auzi...ce babe, dom`le....

Referitor la CIC, eu stiu ca nu se considera stagiu de cotizare(contractul individual de munca fiind suspendat deci nu are cum produce efecte) dar se ia in calcul ca si vechime.
Ehheeee....ce bine ca mai scormonesc si eu prin fisierele vechi de pe harddisc-ul asta vechi al meu....ca incepe sa imi cam joace feste neuronul obosit

Dom`le, la noi dupa prima luna de viata , Tudor se trezeste in fiecare noapte, din ora in ora, sau acum de cand cu dintisorii cam din juma in juma de ora. Deci....stiu cum e cu noptile nedormite...dar m-am obisnuit. Aseara l-am culcat pe la 21.30, dupa 20 de minute s-a trezit iar, m-am bagat si eu in pat si pana la ora 00.41 (ca sunt cu ochii pe ceas mereu) se trezise deja de vreo 7 ori.
Nu ma mai plang pt ca ar insemna sa ma repet...Asta e el...asa e el pretios...

Sunt bucuroasa pt ca am primit o gaina de tara, si ii voi portiona pieptul si ficatul pentru mesele de pranz ale lui Tudor. Altfel cred ca mai asteptam mult si bine cu introducerea carnitei in meniu.

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Pai...nu va spuneam ca am neuronul cam...obosit:

LA MULTI ANI!!!
sarbatoritilor zilei


Artu, ce bradut frumos ai facut tu acolo...

Eu, anul asta am hotarat (dupa ce am avut pana acum, in fiecare an brad natural) sa achizitionam un brad artificial. Pai aveam niste emotii cand trebuia sa luam brad...ca e prea scund, ca nu e pra stufos, ca are varful stramb, ca e prea scump...gata, acum s-a rezolvat. Vom lua un brad de plastic si scapam de grija. Voi lua si coronite sau crengute de brad natural pentru miros.

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Vroiam sa intreb mamicile care gatesc cu floricica de la Ikea: azi vreau sa ii pun o bucatica de carne de pasare la fiert. Se fierbe mai repede cu sita asta sau o fierb separat in alta oala?

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

nana as vrea sa trimit si eu niste bani prin paypal...te rog trimitemi adresa

multumesc fetelor pt urari!! le intoarcem si noi celorlalti sarbatoriti!

mami de fetita dulce ELIZA ALEXIA
09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Ziua buna si de la noi!

In primul rand, Gabriela . Sa fii sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu numai fericire alturi de toti ai tai!

Stlios, Patricia, Bianca, Raluca, Eliza

Maiutu' doarme, eu am casa intoarsa cu fundul in sus da' am zis sa intru sa va salut. Am fost azi si-am semnat antecontractul pt ap. Am un feeling super ok ca totul va iesi bine si ma simt foarte impacata si multumita de alegerea facuta. De la banca mi-au zis ca se va finaliza totul pe la sf lui ianuarie, da' eu nu-mi fac mari sperante... stiu ca la Prima Casa merge mai greu totul, asa ca sper sa ni se acorde imprumutul pe la mijl lui Februrie si e foarte bine.

Tatiana, Roxanici, va multumesc de recomndari, insa se pare ca tot naturalele dau rezultate mai bune. De cand o pun in fiecare seara sa stea cu funduletul in ceai de musetel cu bicarbonat se vede o evolutie. De aseara am dat-o cu uleiul din germeni de grau si parca acum e si mai bine. Nu cred ca mai pun altceva pe pielea buburuzei de acum inainte...

artu, multumim de capitol nou!

cris, multumim de felicitari, insa inca nu e a noastra. Inca un hop, si daca ne ajuta Doamne Doamne ne mutam si noi cat mai repede din inghesuiala asta

Laura, condoleante!

corina... mi-a picat fata cand am vazut jucariile... cele 2 extreme... jucarii... ce-o fi in capul celor care produc asa ceva si oare cine cumpara?

Ioana, snatate multa lui Victor, sa treca mucusorii.

vivela, draga de tine, imi inchipui cum ti-a picat remarca babelor... Totusi, nu te supara daca-ti spun ca atunci cand am citit replica lor, m-a umflat rasul, caci e o situatie amuzanta... Totusi, nu te stresa prea tare. Pote ca pana la urma o sa intre totul ntr-un fagas normal si o sa reusesti sa pui macar o mascara. Eu una te inteleg foarte bine, caci si eu am pititci pe creier si nu ies din casa nemachiata, oriunde as merge.

sofie-iubi, bun venit printre noi!

Am terminat nesajul, s-a trezit si buburuza. Fug. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofie-iubi spune:

multumesc mommy_to_be
la multi ani bebelinelor si bebeilor, am vazut ca sunt multi sarbatoriti, chiar daca cu putina intarziere :)

http://sunt-mamica.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Hello si de la noi!

Multumim pentru urari Corina, Cris, Bia, Theo, Vivela, Monica, Laura, Sofie, Marylena, Mira
Implinim si noi 6 lunite azi!

La multi ani si celorlalti sarbatoriti:

Stelios, Bianca, Eliza si Raluca

Gabriela10

Mira, felicitari pentru semnarea ante-contractului! E ca si a voastra casuta, nu?

Sofie, bine ai venit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

am facut cum am facut si am uitat sa zic Gabrielei, tiza mea, sa traiasca inca 100 de ani (ca la 25 ) si sa se bucure de cei dragi!

despre brad...acum 2 ani ma apucase ecologismul. si am cumparat un bradut in ghiveci, era tare frumusel, nu era foarte simetric, insa mi-era drag de el ca era f stufos si mirosea bine. l-am luat cam pe 20 dec., am dat o gramada de bani pe el si am investit sentimente , imaginandu-mi cum o sa-l duc intr-un loc cu verdeata si o sa-l plantam si cum o sa revenim noi an de an sa vedem ce mai face....
l-am tinut pe balcon (avem balconul deschis), a fost ok, l-am bagat in casa pe 24 sa-l impodobim, fix din a doua zi a inceput sa se usuce si sa se scuture. am scos bradul afara din nou, cu instalatia si globurile pe el...in ciuda eforturilor noastre de resuscitare (aer rece, apa destula, ingrasaminte speciale), bradutul n-a mai putut fi salvat. l-am declarat decedat oficial dupa 1 ianuarie, cand mai avea cam jumate din ace (parca nici un brad taiat nu se scutura in halul ala...nu stiu ce a avut).

anul trecut l-am facut pe cel artificial, ca ori mi s-au parut prea scumpi, ori nu mi-au placut cum aratau. si a fost ok...probabil la fel o sa facem si anul asta.

gata, fug la gradi sa culeg piciul. ma duc sa ma pieptan inainte .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput