Floricele de Liliac Mai_Iun_2010! Vin Sarbatorile!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata!

Poftiti la cafea si tort (in ton cu bibliteca romaneasca din CA ), azi implinim 6 lunite!!!

LA MULTI ANI!

Gabriela10

Patricia Andreea de Crissy_C
Bianca Maria de lenabum
Eliza Alexia de aly_
Raluca de siminoc


Ioana, multumim frumos de capitolul nou cel cu bradul frumos. Ha, ha, ti-am "trimis" virtual o salata greceasca, eu chiar asta mananc de ceva timp incoace si e buna rau si am si un nene care-mi aduce rosii asa de bune sunt ca cele de vara. Of, ce de zapada e la voi, aici nu e deloc, poate avem noroc totusi de putinica zapada anu asta.

Bilica, ce frumos ca mergeti de sarbatori in tara, asa e, noi astea de prin tarile calde o ducem greu cu Craciunul fara zapada. Noi nu vom merge din pacate, de-abia la anul.

Veronicach, eu de aia nu mai citesc nimic, macar sa nu mai stiu.

Alina, ce frumoasa e pitica ta cand spune mama, Stelios o tine cu tata si mai nou cu bunica, ca-i usor de zis in greaca.

Maribell, chiar ma tot tin sa-ti multumesc si eu de albumul floricelelor craciunoase, am innebunit si eu cu site-ul asta, am prelucrat nu stiu cate poze ale lui Stelios.

Monica, uite pupic, sa iesi din butoi!

Mda, nu mai stiu ce vroiam sa mai zic, sunt , astazi avem in meniu para cu banana.

Va pupacim si va dorim o zi asa cum v-o doriti voi.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Corina, Cristina, Bia, multumim frumos de urari.

Mira, sa va iasa treburile cu casuta asa cum va doriti. Eu il dau pe Stelios numai cu Bepanthen si n-am avut probleme niciodata, cand am incercat si alte creme a inceput sa se irite. Poate dupa ce trece iritatia asta sa folosesti numai Bepanthen. Pupici Maiei dintoase.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

GABRIELA LA MULTI ANI FERICITI!!!

LA MULTE LUNITE PUIUTILOR SARBATORITI AZI!

THEO multumesc!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura__ spune:

Neata fetelor si bine v-am regasit !

Gabriela La Multi Ani cu sanatate !!!

Noi suntem ok.
Zilele astea am avut si un deces in familie.
Am fost si la psihoterapeut (ieri - a 2-a oara). Luni ma duc cu A. pt evaluare si s-ar putea sa inceapa cu ea niste sedinte de "terapie comportamentala". Intre timp avem tema sa incepem separarea, adica s-o culcam in camera ei. Ceea ce nu prea e posibil acum pt ca n-am bani sa i-o fac (vreau alta mobila) si ar trebui s-o momesc cu ceva, nu pot s-o mut pur si simplu si gata. Dar din ianuarie eu ma intorc la serviciu si sper ca pana se termina primul trim. al lui 2011 sa i-o putem face.
De asemenea, trebuie sa o fac sa renunte si la olita peste noapte. Cica o infantilizez . Asta iar va fi o problema pt ca de multe ori o iau in brate, 3/4 e adormita si o asez pe oala. Pana la toaleta e ceva de mers..nu mai zic ca uneori e si nervoasa ca o scol..dara-mi-te sa o pun sa mearga pana la wc. In fine, datoria noastra e sa facem asa.
Dar imi amintesc ca eu cand ma duceam la bunica-mea, aveam oala in camera, wc-ul era in fundul curtii...

Psihologul a zis ca dpdv al timpului petrecut cu ea procedam foarte ok. Se gandeste sa nu fie vreo problema la gradinita, unde regimul este mai strict/sever, ea acolo fiind supusa si ascultatoare...posibil sa refuleze acasa. Insa A merge cu mare placere la gradi.

Om vedea.

Ce dragut este bradutul de pe prima pagina !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Mi-a trimis sotul 2 link-uri cu jucarii pt fetite.
Din seria "nu stiu daca sa rad sau sa plang": www.toys.ie/product_images/B03013_M.jpg" target="_blank">prima si a doua




Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

buna dimi...

Vreau si eu o cafeluta ....vin din seria...tzitzilit toata noaptea. Eu ma linistesc cand va aud ca si voi treceti prin asta si ma gandesc ca e o perioada mai grea la toate floricelele ( poate nu le place vremea rea si trebuie udate mai des noaptea:)).

Sambata am fost la taiatul [porcului si de ce imi era frica nu am scapat, se pare ca vic s-a intors cu mucisori si parca acuma si tuseste putin . Azi il duc la o pediatra...sa vedem ce ne recomanda. Deja imi e groaza.. sper sa nu fie a 3-a care sa ma certe ca nu i-am dat copilul.ui sa manance:), oricum prea tarziu ca sapt viitoare facem 6 luni:).

Vic ne distreaza teribil . Se ridica in genunchi, se sprijina in maini si misca inainte si inapoi, parca si-ar lua avant, apoi pica in nas sau intr-o parte. Trebuie neaparat sa-l filmez si sa va arat....e atat de comic.

ma duc ca m-am lungit ca o placinta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Mi-a trimis sotul 2 link-uri cu jucarii pt fetite.
Din seria "nu stiu daca sa rad sau sa plang": www.toys.ie/product_images/B03013_M.jpg" target="_blank">prima si a doua




Corina, mami de Maria (14.06.2010)





LOL, um motiv in plus sa ma bucur ca am baieti, intr-o lume asa misogina....

Bia, CIC-ul e vechime in munca. (nu intrebasem eu, dar am re-verificat acum legislatia).
http://www.inspectiamuncii.ro/ghid/continut/6.htm


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile


Mi-a trimis sotul 2 link-uri cu jucarii pt fetite.
Din seria "nu stiu daca sa rad sau sa plang": www.toys.ie/product_images/B03013_M.jpg" target="_blank">prima si a doua




Corina, mami de Maria (14.06.2010)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

vad ca-i liniste pe aici...asa ca ma desfasor eu, sa vedeti ce "preocupari" am de cateva zile .
stiu ca-s nedormita si vai mama mea, uneori n-am timp nici sa ma mai pieptan si parca-s cotoroanta. dimineata ies pe usa sa-l duc pe david la gradi in cea mai mare viteza, imbracata cu ce-mi pica in mana. de machiaj nu mai zic, am si uitat ce-i ala. si nu ca as vrea eu sa fiu naturala, dar sunt mereu la ora aia cu capsa pusa de nesomn si fix asta nu-mi mai vine sa fac, respectiv sa ma machiez.
azi dimi a trebuit sa-l iau si pe damian cu mine, ca taxu' a plecat mai devreme ca de obicei. plecatul de acasa a fost o adevarata aventura...si daca tot am iesit, am trecut pe la piata sa mai iau una-alta.
si cum eu am iesit cu figura mea de vrajitoare, probabil am speriat niste babe: "ooo, maica, ce frumos copil, ce ochisori...cu cine seamana?", apoi uitandu-se la mine, apoi iar catre copil: "semeni cu tati, nu-i asa?"

bine, acum nu pun si eu la suflet ce zic babele pe la piata, doar ca se pliaza tare bine peste "suferinta" mea de a nu mai gasi resurse sa ma ingrijesc! adica si niste babe chioare vad ca-s daramata .
ce mai, tre' sa fac ceva, e clar!



Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

vivela nu o baga in seama, asa sunt babele sucite
am o prietena mamica f frumoasa in parc cu o fetita superba si tot s-a gasit o babeta sa spuna
vai ce fetia frumoasa, cu cine semeni asa frumoasa ca mamii nu e asa de draguta

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010
bebe

Mergi la inceput