Dovlecei veseli cu cadouri in ghetute (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

O zi minunata, fetelor! A, am uitat sa zic. Nu stiu ce-o fi cu mine dar bocesc la greu de emotii , si cand am vazut pozele astea, si cand citesc la voi orice de sarbatoare... Uite mai inainte m-a apucat sa lacrimez cand am citit semnatura Irinei. Maiii ce fain e sa te apuce iar spiritul Craciunului dupa atatia ani, sa retraim iar momentele minunate din copilarie alaturi de puii nostri . Recunosc ca nu-mi imaginam ca parintii trec prin asa clipe faine de sarbatori!



te imbratisez cu drag! si intr-adevar, de acum si pana la Craciun traim multe emotii, parca toata lumea e mai fericita, mai bucuroasa, mai dispusa la fapte bune; familii se reunesc in spiritul Craciunului; va spun sincer, eu si cand am stat in studentie in camin, apoi cand m-am mutat in chirie pana sa ne cumparam casutza noastra, am avut intotdeauna brad, simteam ca nu e sarbatoare daca nu avem bradul impodobit, bunicii mei la tara, chiar si acum la 75 ani vor bradul impodobit, chiar wk asta am ornat casa la tara cu braduti din instalatii, instalatii pe la casa, beteala; deci cumva suntem cu totii in spiritul Craciunului; un singur lucru ma intristeaza cand ma gandesc la sarbatori: nici anul asta nu o sa-l avem pe tati langa noi ; dar nu vreau sa va stric si voua ziua asa ca bucurati-va de magia acestor minunate zile!

Uka, din nou, esti minunata!!!

Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti
ANDREI
prokid.ro/concurs/voteaza-poza/251/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Meli

Maria e groaznic prin ce treceti! Pai si la fosta locuinta aveati problema asta, nu? Doamneee ce frica mi-e de soareci!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Raluci zi-ne si tu daca vrei sa fii pe listuta noastra. Tu tot intri si ne mai spui cate ceva si noi nu te-am intrebat asta


multumesc de intrebare, ma simt din listutza voastra nici nu m-am uitat daca aici sunt, la dovleci eram, daca are vreo domnitza vreme ne poate baga si pe noi. Va citesc cu mare drag

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Cristina m-au emotionat aseara cele 2 filmulete; ce dulce a fost Andrei cu "sosetzile";mi-a placut ca fiecare a gasit ceva in ghetute, chiar daca pentru parinti a fost asa, ceva simbolic.

Ralu super, super darul tau! nici sa nu te gandesti sa renunti la abonament! nu-i musai sa mergi in fiecare zi...daca reusesti de 3 ori pe saptamana, tot este ceva!

Luciadin categoria chestii haioase: Ana are o salteluta de burete cu printese (ca cea a Alessiei)..de cateva zile incoace se apleaca in patru labe si da pupicuri la fiecare printesa;

Le salut si eu cu drag pe mamicile fulgusorilor, care ne viziteaza adesea si au intotdeauna ganduri frumoase pentru noi!

Irina votat si astazi smecherosul!

Monikus multumim pentru urari!

Uka
Asteptand www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3" target="_blank">Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Croco ce frumos ne-ai urat aseara, "bunastare sufleteasca"...frumos!
ce mai face seniorita Ama? cum a reactionat la surpriza?

Uka
Asteptand www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3" target="_blank">Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela ma bucur tare ca Bananuca este mai bine!

Uka
Asteptand www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3" target="_blank">Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

cristina minunat Andreiul tau. si ce darnic a fost Mosu pentru mami...bobo...naughty, naughty.


MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume



Buna si La multi ani sarbatoritilor de azi!
Maria, cum poti sa crezi ca erau bomboane? Ma simt jignita ca ai asa o parere proasta despre mine! Era un cocktail de alune crude cu fructe deshidratate. Cumparate de mine, of course, ca i-am zis sotului in mod expres sa nu il prind ca imi umple iar ghetele cu ciocolati si alte prostii, ca in fiecare an. Asa ca mi-am cumparat singura ceva bun si sanatos!
Uka, mi-a placut la nebunie surpriza ta, uite ca nu ma gandisem sa listez pozica, ce bine ca mi-au dat fetele ideea asta. Nici eu nu mai stiu adresa si parola de la mail, dar ma rog eu de cineva sa ma lumineze. Multumesc din suflet pentru surpriza de azi dimineata!
Andrei al meu a fost tare dezamagit ca azi dimineata nu a mai gasit nimic in ghetutele din fata usii. A venit trist si mi-a zis: "Mami, hai sa strangem bradul, ca nu ma vine nici un mos" L-am linistit pana la urma, i-am zis ca mai e unul care trebuie sa vina daca e cuminte.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Cam asa ne pregatim noi de Craciun

Lui Alex ii place tare mult sa mesterim decoratiuni din astea...facute cu manutele lui (si cu ajutor de la mami ),par de o mie de ori mai frumoase ca cele din magazine

Enjoy!

2 copii si o mamica asteapta cu nerabdare zapada !

Doamne,fie voia Ta!!!
Mos Craciun exista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

www.realitatea.net/sedinta-coalitiei-s-a-terminat-decizia-privind-indemnizatia-pentru-mame-a-fost-amanata_779785.html" target="_blank">STIRE PROASPATA

Se pare ca ramane 2 ani insa ramane sa se stabileasca valoarea maxima a sumei acordate. Sper sa nu faca maxim 1000 de ron ... om vedea...

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Raluk, ce gest frumos din partea sotului tau!!!! Iti dai seama, cat s-o fi gandit el la ceva care sa-ti placa cu adevarat!!! Te iubeste mult, e clar asta!!!! Hai, du-te si da-i un pupic, nu il mai certa. Si incearca sa gasesti o modalitate sa profiti de cadou, o sa-ti faca bine in mod sigur!
Meli, ce lucruri frumoase faceti voi acolo!!!! Minunate!!! Ai imaginatie! Eu nici daca am modelul in fata nu ma descurc sa faca asa ceva.
Nela, ce ma bucur ca mititica scumpa e bine!!!!!!!!! Uraaaa!!!! O pup pe ea pe nasucul ala frumos!
Moni, daca fac astia indemnizatia de 1000 RON ma impusc. Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva! Bine, ma impusc si la 1500 RON!
Foarte frumoase cadouri au primit puiutii vostri! Mai ziceti ca imi place!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput