Dovlecei veseli cu cadouri in ghetute (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uka multumim mult mult!!! Esti incredibila!

Oare imi mai amintesc id-ul si parola mailului comun? Stai sa caut in mesajele private .

Raluci zi-ne si tu daca vrei sa fii pe listuta noastra. Tu tot intri si ne mai spui cate ceva si noi nu te-am intrebat asta

Alex si-a primit aseara cadourile. Dar ieri s-a hotarat Relu sa faca foc in semineu si pentru asta era pregatit cu un gard de protectie. Ei bine, nici nu s-a uitat puiul la cadouri, era mult mai interesanta portita de la gard, de deschis, de inchis, de trecut peste prag . Mai tarziu, cand si-a revenit, din toate cadourile i-a placut cel mai mult setul de curatenie . El si pana acum era mare pasionat de maturi si mopuri, nu puteai sa speli cu mopul de fata cu el. Asa ca i-am cumparat un set pentru copii cu mop, matura, galeata, perie, etc. Aseara n-am mai avut treaba cu el, dadea cu mopul prin toata casa, eu cu Relu stateam la laptop .

Am primit si eu de mos ceva si n-am reactionat bine . Adica l-am certat pe Relu ca in vremuri din astea crizate strica banii pe asa ceva. Mi-a luat abonament pe 3 luni la piscina . Normal ca sunt stresata ca a dat banii degeaba, pentru ca dupa ce vine el de la servici sa aiba grija de Alex e noapte, si nu prea pot lipsi zilnic cel putin 2 ore de acasa... Vom vedea. Sper ca poate sa-si ia banii inapoi daca ma hotarasc sa renunt...

O zi minunata, fetelor! A, am uitat sa zic. Nu stiu ce-o fi cu mine dar bocesc la greu de emotii , si cand am vazut pozele astea, si cand citesc la voi orice de sarbatoare... Uite mai inainte m-a apucat sa lacrimez cand am citit semnatura Irinei. Maiii ce fain e sa te apuce iar spiritul Craciunului dupa atatia ani, sa retraim iar momentele minunate din copilarie alaturi de puii nostri . Recunosc ca nu-mi imaginam ca parintii trec prin asa clipe faine de sarbatori!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna dimineata,

Uka multumim,foarte frumos cadoul!
A venit si la noi Mos Nicolae,suntem fericiti!
Alex esti foarte draguta,o sa vrem si noi scaunel.Au si culoare de baietei?



Mami si puiul asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Neata girliezzz!!
In afara de bucuria de fiecare dimineata, cand trage cineva de plapuma (impreuna cu tati) nu mi-a lasat nimic mosul in ghete! Cred ca a considerat ca am prea multe , si asa este, am tot ce mi-am putut dori intr-o viata de om !! Sunt recununoscatoare si fericita in fiecare zi!
Poate suna ciudat, dar noua nu prea ne place sa ne facem cadouri asa, la ocazii fixe ..
Pentru kitty mosul a indesat in ghetute o papusa cu bicicleta (pinky rau ), o motocicleta, muuulte carti haioase - la astea s-a uitat pria data, culta lu mama !

muuult pa!

Trece lebedele-n zare.
Eu ma uit, ele dispare !


Love forever. Am zis!



ps: de unde iau si eu floricele albastrui?

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Anamaria cum mai e Alex?
La sala ai mai mers?



Mami si puiul asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Mai tarziu, cand si-a revenit, din toate cadourile i-a placut cel mai mult setul de curatenie . El si pana acum era mare pasionat de maturi si mopuri, nu puteai sa speli cu mopul de fata cu el. Asa ca i-am cumparat un set pentru copii cu mop, matura, galeata, perie, etc. Aseara n-am mai avut treaba cu el, dadea cu mopul prin toata casa, eu cu Relu stateam la laptop .




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13


Ioii,ce fain
Pupam baiatul harnic si pe mamica lui,sa mearga la inot si sa se relaxeze

2 copii si o mamica asteapta cu nerabdare zapada !

Doamne,fie voia Ta!!!
Mos Craciun exista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Dana,uite asa [flo2 ]
Pupam fetele frumoase

Si mi-am amintit de filmuletele Cristinei,sunt minunate!
E atat de frumos sa privesti sarbatorile prin ochii copiilor ,ei inteleg totul atat de frumos.
Andrei e un dulce si imi place cum zice "mami",atat de duios si de frumos...


2 copii si o mamica asteapta cu nerabdare zapada !

Doamne,fie voia Ta!!!
Mos Craciun exista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Dana,uite asa [flo2 ]
Pupam fetele frumoase



multumesc, draga mea

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineata dragelor,

uka minunate felicitarile. cred ca stii ce trimit anul asta de Craciun la bunici, nu? esti minunata, iar felicitarile cu pumpkins sunt superbe.

la multi ani de Sf. Nicolae pentru Bruculin, Nicholas de Diana si Nicholas de Angelli.

cristina minunat Andreiul tau. si ce darnic a fost Mosu pentru mami...bobo...naughty, naughty.

la noi a venit cu un minilaptop cu Peppa Pig pe care l-a butonat vreo 10 minute. si de la amicii nostri care stau la noi a primit o caciulita de blanita si manusi.

s-a facut un smecheras. face piruete in fata oglinzii si se trage de par ca si cum s-ar face frumos.

luci asta apropo de ce spuneai tu ca David la 4 luni nu facea nimic si tie ti se parea extraordinar. uite asa ma gandesc si eu la ce cucerita eram eu de ooo-urile liui Aidan, nestiind ce minune ma asteapta acum, cand o face pe clovnul din ce in ce mai mult.

ma duc la supermarket sa joc la lotto.

ah, inca nu am scapat de soareci. cred ca sunt putin confuzi ca nu=si mai gasesc cuibul, dar sunt tot cu noi.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Uka



mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:



LA MULTI ANI TUTUROR CARE-SI ANIVERSEAZA ZIUA ONOMASTICA!!!!





Mami si puiul asteapta

Mergi la inceput