Robi, minunea mea de copil (partea a 2a)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

raportul intai ca am ramas in urma:

decembrie- 298 de lei
ianuarie- 260 de lei

multumim fetelor, inca nu am scos banii astia ca ii las sa se mai adune, de pe 26 aprilie incepem aba, e 450 de euro pe luna dar intru eu mai tarziu sa detazliez ca am mai multe noutati

va multumesc din suflet pentru ajutor


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

asa, deci cum v-am spus, de pe 26 aprilie incepem terapia ABA, ma repet dar pentru noi e o veste foarte importanta, e cea mai importanta de fapt.am asteptat mult terapia asta si iata ca acum am rezolvat, sunt foarte bucuroasa.
am reusit si sa il inscriu pe robi la scoala aici la roma, din septembrie e scolarel si el la aprilia nu am reusit pana la urma sa il inscriu ca imi cereau o groaza de documente, a trebuit sa traduc o parte din ele, in schimb aici la roma mi l-a inscris in jumate de ora si i-a dat si asistent personal ca robi nu poate merge singur la scoala cand l-am sunat pe sot dupa ce l-am inscris si radeam si plangeam nu mai stiam ce e cu mine
robi e vesel tare, se joaca, ieri am fost la terapii desi e departe tare acum de mine dar asa il duc ca nu vreau sa piarda nici o ora.am aflat si eu de la o mamica ca pediatrul lui robi nu are timp sa ma informeze, ca de fapt la copiii peste 3 ani se da pampers gratis de la spital, am fost si eu ieri si am luat lista de documente ca numai marti se fac cererile si o sa il inscriu si eu pe robi.
cam atat nou, mai tarziu mai intru ca am de recuperat
va pupam o zi frumoasa


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

m-au sunat de la centrul de terapii a lui robi incepem mai repede terapia, probabil pe 21-22 martie, maine la ora 9 merg la ei sa vad exact ce se intampla
adica buna dimineata mai intai, sunt asa de fericita ca uit sa salut

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata, Catalina!

Ne bucuram de bucuria ta! Tinem pumnii sa fie bine si sa se vada repede progresele puiului mic.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna!

Sa fie intr-un ceas bun. Doamne ajuta!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua fetelor
am pus poze noi cu robi
azi suntem bine, robi se joaca, incerc de dimineata sa il las fara pampers, azi-noapte a dormit in chilotei si toata noaptea l-am controlat sa vad daca nu a facut pipi, spre fericirea mea a facut la 8 cand s-a trezit pe olita de atunci a tot facut pe el ca nu-i inteleg orarul de pipi, face cam la fiecare ora si cred ca e ciudat, adica asa des fac strumfii astia mici?
maine mergem la terapie la aprilia, sambata nu am mai mers la bambin gesu ca ne-au sunat aia de au anulat programarea, psiholoaga avea febra si a ramas pe samabata asta
miercuri avem alta programare la bambin gesu pentru o ecografie la rinichi, sper sa iasa bine si aia, eu uitasem complet de programare dar astia de la spital iti trimit sms cu 2 zile inainte
in rest toate bune,
o zi frumoasa tuturor

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua fetelor
noi nu suntem foarte bine, robi a facut ieri 2 crize urate parerea mea dar medicul zice ca e normal(ii scot unul din medicamente).
am fost si i-am facut in sfarsit lui robi filtrul ala DGS care este de fapt un set de chestionare cu intrebari de genul robi mananca/doarme/se imbraca singur, daca raspunde la nume si tot asa.rezultatul a iesit rau de tot, robi are un IQ mult sub medie si medicul mi-a explicat asa: copilul nu are nevoie de terapie ABA deocamdata ca in urma testului rezulta un retard psihomotor foarte grav,fapt pentru care e de asteptat cu terapia ABA.mi-a explicat ca un copil autist are potential in el dar nu stie sa il scoata afara, robi in schimb nu stie nimic, are retard psihomotor la propriu deci nu are ce scoate afara mi-a recomandat sa ii fac alta metoda numita Portage pe care o pot face eu acasa+ un terapist privat normal si multa psihomotricitate.
am sunat la astia cu terapia ABA la centru si le-am spus ca robi nu poate face inca terapia asta si au sarit ca nebunii ca ei mi-au rezervat locul(stiu ca doar am platit sa mi-l rezerve) si ca ei facusera tot posibilul sa il inscrie si mai repede pe robi.oricum eu am incredere in medicul care a vorbit cu noi in primul rand pentru ca am mers cu doctorita lui robi la el si in ea am incredere totala, in al doilea rand e seful sectiei de neuropsihiatrie de la Bambino Gesu deci stie el ce spune.centrul asta ABA este condus de el si medicul de acolo(ala care s-a ofticat) si daca avea vreun interes ascuns imi spunea probabil: mergeti fratilor si dati 450 de euro pe luna si nu aveam sa vad nici un rezultat, asa ca am incredere in el.sper sa fie alegerea potrivita
acum am inceput de la zero din nou, azi merg la o librarie in roma sa imi cumpar metoda asta Portage si sa incep sa caut terapistul care sa ma ajute, am sunat la asociatia lor de terapisti si mi-a spus una ca vrea 700 euro/luna si vine in fiecare zi. e prea mult pentru noi, nu ne permitem nici pe departe asa ca o sa caut una sa vina numai de luni pana vineri.
va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Catalina ... nici nu stiu ce sa spun. Va imbratisez strans pe toti trei. Ai grija de voi!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

am incarcat si pozele cu rezultatele date de medic si le-am pus pe webshots, nu stiu cat se intelege ca nu am scaner si am pus si poze cu robi de cand am fost la Formia la mare sa ii fac controlul la ochi lui robi(a iesit bine, robi e umpic strabic dar nu e de ochelari inca)
va pupam


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Catalina, va trimitem o imbratisare de 1 martie si pupici pt. Robi! Multa sanatate si putere!

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput