Robi, minunea mea de copil (partea a 2a)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Multa sanatate! Ma bucur ca e mai bine Robi.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua tuturor
nu am intrat in ultimele zile ca am avut o stare aiurea, am luat sapt trecuta certificatul lui robi de handicap si m-a dat peste cap, parca te face sa renunti la toate o hartie nenorocita, ti se pare ca oricat ai lupta copilul tau tot e pe foaia aia este, nici nu l-am deschis ca e intr-un plic plasticat daca il deschid cred ca o iau razna de tot.pe 28 feb avem comisia cu medicii sper sa treaca odata ca e greu de suportat.
robi a facut crize ieri si azi-dimineata, de marti a inceput terapia la orasul de langa noi si azi trebuie sa mergem iar.va face de 2 ori pe saptamana, o ora pe zi pana incepem ABA.nu stiu cum se va descurca astazi la terapie ca e moale tare de la criza de dimineata, nu i-am facut diazepam ca nu a fost asa de lunga dar tot l-a zapacit de cap.
va pupam, o zi frumoasa


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua fetelor
noi azi suntem liberi nu mergem la terapie ca au fetele o intrunire si nu vor fi acolo deci avem o zi intreaga numai pt mine si robi.i-am dat de dimineata lui robi sa pape ou fiert, umpic de supa cu cartofi, lapte cu gris, cate umpic din toate, in restul zilelor mananca pe fuga un castronel de lapte cu biscuiti.e frumos si cald afara deci mergem la plimbare fara carut ca vreau sa renunt incet incet la carut.acum e pe olita robi si a facut pipi dar el tot "kk" spune,e un scumpel si il iubesc enorm de mult.de obicei nu avem zile in care sa nu programam nimic, spre exemplu si duminica am fost cu robi la spital sa iau un document la urgenta ca-mi trebuia pe luni, azi in schimb nu facem nimic,ne simtim bine si atat.
va doresc o zi frumoasa tuturor

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Catalina, pupa ratoiul si de la noi! Sper sa aveti o zi frumoasa, cu soare si veselie. Cum e la terapii? Ce faceti? Ii place lui Robi, coopereaza?
Tu cum mai esti cu sanatatea si cu psihicul? Sper ca mai bine. Te imbratisam strans si va dorim tot binele din lume




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=5" target="_blank"> Un vot pentru Rareshic - lau.jpg



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

catalina am trecut si noi pe aici sa pupam pe robi si pe tine si sa va uram multa sanatate si putere sa treceti peste tot!ma rog la Dzeu sa dea rezultate terapiile si sa ai un baietel sanatos

pe mess pe mine nu prea ma gasesti sta david toata ziua calare pe laptop dar mess-ul meu se conecteaza automat si david inca nu stie sa raspundastie doar sa inchida orice fereastra care nu il intereseaza

plimbare placuta!!la noi e urat afara,azi botezam stefanutul



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

nushu ce frumos, cred ca o sa fie o petrecere super va pupam si astept sa invete david sa raspunda ca sa vb pe mess va pupam cu drag

laura multumim la terapii nu prea coopereaza robi, fetele au zis ca e perioada de obisnuit acum, de cunoastere,inca nu executa ce zic ele de obicei face contrar, ele spun sa stea jos el se ridica, ele cer mana robi intinde gurita si tot asa dar cu pasi mici sper sa reusim.

noi am fost deja la prima tura de plimbare, fara carut si a mers frumos robi pe jos, am fost aici aproape intr-un parculet, acum am venit sa ii dau mancare, sa doarma vreo jumate de ora si dupa mergem la mare cu autobuzul ca e aproape, sunt 3 km.azi e o zi foarte frumoasa pentru noi, sper sa avem mai multe zile din astea.

va pupam

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua fetelor
noi ne-am inceput din nou programul de terapii, azi merg sa iau certificatul de vaccinuri a lui robi sa il inscriu la scoala(ce ciudat suna) sa inceapa si el din sept sa mearga la copii.la terapie ieri robi a ascultat muzica toata ora si s-a relaxat, fetele au zis ca e foarte incordat mai ales la maini, este rigid dar ele uitasera ca are angelman,se gandeau la autism
data trecuta s-a jucat cu fetele cu spuma de ras, cand a iesit era verde peste tot si mirosea a menta, el cica a desenat dar era plin de spuma, in autobuz a zis o fetita mica"mami, vreau caramele cu menta"
a inceput sa nu mai doarma ziua da deloc, nu pot sa-l culc nici un sfert de ora, adoarme in schimb pe la 19 seara si doarme pana pe la 6 dim.acum e pe oala ca e singurul moment in care sta mai mult timp singur si pot intra si eu sa ma descarc la fete
azi-noapte am stat pe net pana tarziu si tot caut ce mai iese nou despre sindromul asta angelman, singura solutie valabila pana acum e transplantul de celule stem.cred ca ii fac un fratior lui robi(sotul a zis ca nu stie sa faca fete) saptamana viitoare ma programez la gine sa vad daca e totul in regula si ma pun pe trebaluit
va pupam, o zi frumoasa

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna dimineata
avem o gramada de vesti, incep cu vestea buna sa nu schimb optimismul de la inceputul topicului.ne-am gasit o casa la roma, ne mutam azi, m-am trezit de dimineata sa impachetez lucrurile, e mai scumpa dar voi fi aproape de terapia din battistini a lui robi pe care vreau sa o incep in aprilie.
si,normal, cum vestea buna nu vine singura, e si o veste rea:robi a reinceput sa faca crize ca inainte, 3-4-5 pe zi, depinde de cat e de agitat si trebuie sa ii reincep dieta.nici nu vreau sa pronunt cuvantul asta ca ma gandesc la cat e de dificil sa nu ii mai pot da nimic, dar ma gandesc ca intotdeauna lucrurile pe care nu le vrei alea te ajuta.casa asta cand am vazut-o prima data am zis ca eu nu ma mut acolo nici sa ma bata cineva la pretul pe care il are si ne-a convins patronul, ne-a mai lasat din pret si uite ca acolo ne mutam si era ultima pe lista.incep si eu sa ma mai coc la minte si observ ca de fapt asa e in viata, ce nu vrei sa faci aia faci.
oricum ramane valabila optiunea cu celule stem,cat de curand o sa ii fac un fratior salvator lui robi.visam mult si eu si sotul, visam ca va fi bine, visam ca vom fi o familie normala,dar macar e visul amandurora,nu doar al meu.
va pupam fetelor


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Catalina, va imbratisez pe toti si sper ca visul vostru sa devina in curand realitate! Atunci o sa ai de dat de baut, nu gluma!
Multa sanatate lui Robi si sa dea Domnul sa fie bine cat mai repede!
Si spor la mutat! Venim si noi sa ajutam!

(off topic: a depus sotul meu niste banuti in cont, pentru ca am luat de la crissandrada niste hainute si mai am de depus luna viitoare. Nu au fost puse la bazar hainutele, le avea ramase de la Alessia si le-am luat pt. Adelina)

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

lora, multumim mult pup fetitelor

noi ne-am mutat, saptamana asta nu am avut timp sa pun aproape nimic in ordine, am fost cu robi la terapii, am fost iar la centrul ABA am crezut ca m-au uitat aia dar Robi e programat pe 26 aprilie sa inceapa deci toate bune cu terapiile.
robi e vioi, se joaca cu de toate la terapie in ora aia care trece zburand, joi cand a iesit era alb tot ca se jucase cu pudra de copii era un scumpel.
eu ma chinui sa scot de prin cutii ce mai am ca azi sa fac o ciorba mi-a trebuit o ora sa gasesc o ceapa, un morcov,bors si tot asa ca sunt imprastiate toate
m-am speriat de noul format al site-ului, nu mai gaseam forumul am crezut ca a disparut si m-a luat groaza dar uite ca sunteti tot aici va pup
maine confirm si platile ca nu am inteles inca cum e cu confirmarile, tre sa recitesc mailul de la alexandrina.
va pupam, o seara frumoasa

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput