Robi, minunea mea de copil (partea a 2a)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

lora multumim si te pupam tare
eu azi merg sa iau comanda de la cartea cu metoda portage, sper sa fie buna ca a costat 48 de euro si sa vad ceva rezultate cu robi. nu reusesc in schimb sa gasesc un terapist privat la un pret mai mic sau care sa vina de luni-vineri fara weekend ca nu imi permit sa le platesc un salar pe luna si sun ca disperata in fiecare zi la asociatie sa vad cine a mai intrat nou si nu are servici.am rezolvat cu domiciliul aici la roma, maine trebuie sa merg la spital sa ii fac iar cartea de asigurat a lui robi.
robi e bine, chiar foarte bine, se joaca toata ziua, face la olita daca il pun, daca nu, face pe jos si rade, l-am lasat ieri fara pantaloni si se uita cum iese pipi pe covor normal
va pupam mai intru cum am noutati
o zi frumoasa fetelor


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua fetelor
eu am cumparat cartea cu metoda portage si e super metoda asta, nu ma asteptam sa fie asa de detaliata. aseara m-am pus cu robi si am facut o gramada de exercitii, sunt usor de facut si usor de inteles pentru mine ca pentru robi e mai dificil. sunt niste "schede" asa se cheama ele pe care scrie exact ce trebuie facut, spre exemplu:
Scheda nr 1 autonomie
-cum sa inveti copilul sa manance singur: pui pe manerul lingurii orice material vrei ca sa fie mai mare manerul, sa apuce mai bine copilul, stai in spatele lui si ii ghidezi manuta usor la farfurie si tot asa, pana se invata
fac azi niste poze si le pun, chiar e super metoda asta, de fapt pe masura ce inaintez cu paginile imi dau seama ca de fapt nu ma duce capul sa fac nimic singura cu robi, tot ce faceam pana acum era gresit sper sa nu fie prea tarziu
va pup ca azi am multa multa treaba, trebuie sa fac exercitiile cu robi si dupa sa mergem la ludoteca la joaca la copii
o zi frumoasa


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna, dupa cum stii si noi suntem cu o anomalie pe cromozomul 15, numai ca alt sindrom. Cred ca medicul tau are dreptate si terapia ABA mai mult l-ar chinui pe Robi, fara ca el sa poata progresa. O sa incerc sa caut si eu pe blogurile frantuzesti de mamici speciale, poate gasesc ceva interesant care sa te poata ajuta.

Am cautat info in franceza despre metoda Portage, dar nu gasesc nimic, ai cumva un link ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Cata LA MULTI ANI fie ca toate dorintele sa ti se implineasca si sa petreci frumos de 8 Martie alaturi de cei dragi.



mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR!
va doresc din suflet o primavara frumoasa plina de bucurii si va multumesc enorm de mult pentru ajutorul pe care ni-l dati in fiecare zi multe multe flori de la robi

sybille nu stiu vreun link in franceza, am pus poze cum e cartea pe care am luat-o eu, de fapt nu e o carte e o metoda. daca intelegi italiana poti sa ti-o comanzi de aici, costa 48 de euro. eu cred ca metoda asta e buna pentru toti copiii cu probleme, e practic un super ghid pentru parinti.

diana iti multumim mult si te pupam

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

am uitat raportul: 410 lei cu tot cu donatii multumim din suflet

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

fetelor buna ziua
noi avem mai multe probleme cand pot intru si va povestesc eu totul va rog nu va suparati de absenta mea
laura da-mi te rog nr tau de tel ca nu il mai am al meu e 389 9287946
va multumim

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
am despus si eu banutii azi in contul vostru, dela cluj, pe numele BD 11 lei.
din pacate nu iti pot trimite codul de confirmare, banii i-a despus sora mea si a plecat la munte si nu ii merge laptopu
acestea sunt produsele de la laura25
[http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=968]
si
[http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=976]
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua tuturor
stiu ca am absentat mult dar am revenit mai in forta ca niciodata
robi a fost rau, eu acum scriu de la o sala ca numai am net acasa deci povestesc pe scurt ca maine sau poimaine imi pun astia netul iar. robi a afacut convulsii multe multe a avut un streptococ si nu reusea sa lupte cu el deci l-au bagat 2 zile in coma farmacologica sa-si revina.au fost zile de cosmar, eu am facut o depresie urata rau de tot si iau tratament inca pentru calmare.i-a iesit o umflatura pe gat in capatul coloanei si sapt vitoare facem biopsie ca nu stiu ce mai e si aia
cam atat acum ca robi face dezstru aici
va pupam sper sa nu va suparati pe noi

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Catalina, multa putere iti dorim, sanatate si tie si lui Robi si va asteptam cu vesti bune! Bine ca sunteti acasa!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput