"Buburuze de 2009 in actiune (35)" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata si de la noi

Hai ca pana hraneste tati copila eu am intrat sa va salut si sa va citesc apoi mergem sa bem inca o cafea la prieteni nostrii(sa vedem daca s-au trezit ) si apoi sa mergem sa vedem de brad ca ieri un am mai avut timp si azi nu sunt multe magazine deschise...

Ieri a fost frumos in oras, am intrat la pizzerie italieneasca, Stefi a fost foarte incantata si facea "galerie" in tot localul.., a savurat un suc proaspat de portocale si a ciugulit din pizza dar mai mult s-a dat in "petec" cum zice al meu..adica s-a dat in spectacol ..da' na ne-am descurcat Si ce frumos a fost ieri, ca incepuse sa ninga si era din nou totul alb, dar pe la 10 seara a inceput sa ploua si o tine asa de atunci..nu mai exista pic de zapada pe strada, iar noi vroiam azi sa iesim la parc sa ne jucam cu zapada...stam in casa, ca-i mocirla

Bebe mic tot isi face de cap in burtica, loveste, face tumbe, deh ma face atenta ca azi a mai crescut ..avem 24 sapt

Ieri l-a cumparaturi i-am luat fetei costum de fas si am cautat si boots(cizme din acelea super groase ptr zapada) dar nu i-am mai gasit decat o marime de 18-19 si de la 24 in sus..deci 21 cam cat ii trebuie ei nu mai aveau asa ca le-am comandat online..mai aveau o singura marime 20-21 si sper sa-i vina..oricum nu sunt obligata sa le cumpar daca nu ii vine. Am vrut sa-mi iau si eu cateva bluze dar vezi sa nu..cu o copila care alearga disprata prin tot magazinul si tacsu care se crizeaza ca nu-i sta fata cuminte si ca trebuie sa alerge dupa ea in magazin, numai chef de probat haine si cumparat nu am mai avut chef.. Ma copila asta e teroare rau, nu are frica de nimeni, se tine dupa fetite prin magazin si nu le mai slabeste din ochii o clipa..crede ca e Emmy, intra in cabinele de proba la oameni fara o rusine..frate e teroare rau cu ea in magazine...trebuie sa o fac sa inteleaga ca nu-i bine sa plece de langa noi ca se poate intampla orice...ieri de ex o luase tacsu in brate in magazin sa o aduca la mine si ea incepuse sa tipe ca isterica "mama, mama" de cica toti clienti dn magazin devenisera suspecti..ca imi fura copilul..a lasat-o jos si ea fuge cat o tineau pricioarele prin magazin tot tipand "mama, mama" deci voi ce ati fi crezut?!
Asa ca mi-am bagat picioarele in ele de haine si am plecat acasa...

Eu v-am citit si ma bucura sa vad ca il asteptati si voi pe mosu, am citit si reteta Emei , complicata nu pare la prima citire..da'i migaloasa rau, dar o voi incerca intr-o zi , am citit si de Sabbrya si bebe mic din burtica si de Bryanna..te bucuri ca vei avea inca o fetita?! Burtica mea e ok, creste si creste si bebe cu ea..inca nu stim ce surpriza ascunde, vb lui Cris bebei astia sunt cam pudici cum e si bebele nasilor de botez a Mirunei..cica 80% ..putea sa zica ca inca nu stie, nu se vede nu sa-i induca in eroare pe parinti , am citit si ce a scris Anna si ma bucur ca Vladut e ok, si ca a revenit la normal.. am citit si ce a scris Lavi despre Rares si asteptam cu nerabdare vestile de maine de la doctor, ..Getik eu stiu cantelele dar putin modificate, oricum e super ca se amuza cand o gadili ...

V-am scris in mare dar maine la cafea cu voi recuperez tot si iar va dau un carnat
Gata v-am pupat ca vrea sotul la pc..si apoi plecam la o cafea
O duminica placuta!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Sa va faceti ghetele cu crema ca la noapte vine Mos Nicolae

Cris, cam asa e cu sotii, te si ajuta, dar au si nevoie de multa atenti. Asa, asa, am zapacit eu lucrurile, bebelul nasicii Se gandesc si ei la nume si de baiat si de fata, noi asa am patit...de fata gasisem Miruna Ioana, dar surpriza a fost baietel
Lavi, ma bucur ca e mai bine Rares, inseamna ca luni cand mergeti la control o sa fie totul ok. La chirurg cand mergeti? Ce bine ca l-ai scos afara, cred ca era asa fericit! Si la Bucuresti a plouat in continuu, dar azi iesim si noi un pic.
Getik, super cadou ti-a adus Mos Nicolae, la mine sigur nu vine decat cu dulciuri Sa te folosesti sanatoasa de el
SSBrya, si tu ai primit un cadou grozav, dar trebuie ceva practica si o sa inveti sa o folosesti. Frumos nume o sa aiba printesa mica.

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la
cris pai am pus 4 pahare cu apa, 4 oua si zahar dupa gustsi mere care le-am tocat cubulete si le-am pus in tigaie pe foc cu scortisoara zahar si zahar vanilat.dupa ce le am inabusit le-am scurs de zeama si le-am bagat la cuptorrr si gata asta e tot.

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Vin si eu rapid la cafea, multam Cris
La noi e soare dar cica sunt -3 grade afara..brrr...asa ca mai stam pana pe la 12.30 in casa si apoi scot umpic pititcul la plimbare.Va pupacesc si va doresc o duminica placuta.Revin

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

pe 8 ammmmmm, adica miercuriiiiiii....asa ca mai tineti-le la cald oleaca
v-am zis ca e destul de migalos tortul, dar meritaaaaaa
a nins atat de frumosssss si e zapada peste tot....peste tot alb....
va doresc o duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Salutare fetelor.
Si la noi e soare,dar afara e f frig si cum terorista mica tuseste nu cred ca iesim.

Multam de retete pt tuse. o sa incerc sa vad pe care le ia, ca abia o conving sa bea un pic de ceai de tei cu miere.

Picky eu sunt f fericita ca e tot fetita, sotul a avut o clipa de tristete, ar fi vrut baiat, dar mai incercam.... poate data viitoare are noroc.

Fetelor voi cunoastei vreun caz de nastere naturala, dupa cezariana?
Eu am intrebat-o pe doctora mea si nu a fost prea incantata, dar nici nu mi-a interzis categoric.

Prima data am facut ceza pt ca se vedea la eco uter septat si nu a fost asa, am facut degeaba, iar acu as vrea sa incerc.
Nu de alta, dar imi doresc si al 3 lea bb si nu stiu dc va mai fi posibila o a 3 a cezariana.
Voi ce parere aveti?

Bryanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Am uitat sa mai intreb ceva, este cumva vreo fata pe forum din Viena?
Ma intereseaza o firma de curierat ceva, Sa imi trimita cineva un pachet de acolo/

Bryanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

e un frig afara ,brrrrrrrrrr......dar tot iesim la plimbare ca pana acuma am facut curat de azi de dimineata,maimutica asta sclifosita m-a enervat(o fi si ea satula de stat in casa) si poate asa o sa-mi vina si inspiratia ce sa fac de mancare pentru deseara

picky ce fain ca ati fost la pizzacred ca stefi a fost atractia principala de acolo..uauuuuuuu,miruna nu tipa dupa mine,mai ales ca daca e rost de shooping pleaca de nebuna printre rapturi ca sa puna si ea in cos
ana sigur facem ghetutelenoua astia marii cred ca Mosul o sa ne dea la buci,in schimb la tero sigur ii aduce ceva
getik ma gandeam ca e ceva mai sofisticat,dar vad ca e foarte usora reteta,cred ca o sa fac si eu
ema da-le in puii mei de majorete ca de la cat ajita ele pampoanele sigur se incalzesc si nu ingheatatu vezi ce faci ca sa iei permisul ala ca te astept sa-mi aduci tort,da?
ssabrya chiar nu stiu pe nimeni care sa fi nascut natural dupa o cezariana,dar sa fiu sincera nici nu am dat importanta ca eu mi-am impus un singur copil terorist parca la albinute e laura care e din viena

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

salutare ati facut ghetele????vine
eu am fost azi la dansuri si ca sa scap d ary am luat premergatoru si era in elementu ei rupandune noua picioarele cu el, am dansat4 ore de acu ma ijunghie coloana si este amortita de mor,a si am si alunecat ca nu am maia vut bani de pantofi,si fac in adidasiasta e ce sa fac
acu fac ceva de papa cris mai este ceva la umanitare sa trimit niste haine? revin mai la noapte

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare

Ne-am intors de pe drumuri de vreo ora jumate dar am facut mancarea.
V-am citit dar vreau sa-i scriu Sabbryei rapid.. Nu cunosc cazuri personale ca au nascut natural dupa cezariana dar am citit cazuri aici pe forum ca au nascut ..uite link-ul Nastere normala dupa cezariana ..intreaba fetele care au nascut natural dupa cezariana si ele iti vor da mai multe detali. Cat despre cezariana iti pot spune ca aici sunt femei in randul evreilor care au cate 7-8 poate si mai mult, copii nascuti prin cezariana..eu voi naste si a 2 oara prin cezariana si totusi imi mai doresc un al 3-lea bebe... La inceput am fost la un ginecolog care nu mi-a putut asigura ca voi face cezariana, iar eu vroiam cezariana..el a zis ca se poate sa nasc si natural dar nu am vrut si m-am dus la ginecologul care mi-a facut cezariana la Stefi si el mi-a zis ca daca a facut prima oara cezariana si a doua oara imi face..ca asa face el..si am ramas la el


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput