"Buburuze de 2009 in actiune (35)" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

La noi Mosu' vine in seara asta, dupa ce ii fac baita Stefaniei..vrea si tati sa vada reactia si bucuria printesei ca el maine pleaca devreme la munca si pierde distractia ..asa ca le avem pe toate pregatite doar sa i le punem in cizmulite ..da nu prea incap

Am fost sa cumparam brad artificial..adevarul ca ce ne doream erau super scumpi trebuia sa dam un 150 euro ptr unul mai deosebit, cam de 190-200 m, dar intr-adevar isi meritau bani(am vazut si unii la 800 euro)..asa ca nu ne-am incumetat sa dam acesti bani, iar daca nu se ieftinesc o sa ramanem la un brad natural, e mai ieftin..ca totusi mi se pare prea scump ptr unul de plastic ...

Getik de mica o inveti si pe ea cu dansurile..super..
Cris dar pleaca departe in magazin de trebuie sa alergi dupa ea ca se ascunde de tine..ca asa face Stefi..era 1 data sa iasa din magazin si o data sa o prinda usa aceea automata de la magazine..ca s-a pus intre o usa si un stalp asa ca e argint viu in magazin
Ssabrya nu te pot ajuta uc privire la firma de curierat din viena, dar poti intreba pe forum..apropo de carucior am vazut is aici de ocazie si e al naibi de scump intre 500 si 750 euro..scump rau ..dar de ce vrei musai un astfel de carucior?.. Eee las ca al 3-lea o sa fie baietel..noi ne-am dori tot fetita dar acum si daca e baietel sanatos sa fie..
Anna, Stefi si-a facut deja ghetutele..i-am dat o carpa umeda si am pus-o sa-si stearga ghetutele.. numai ca nu am gasit nuileusa..si in parc nu am avut timp sa ajung ...la mine nu vine mosu ca eu nu am fost deloc cuminte(chiar si prietena mea mi-a zis ieri ca sunt rea, da rea de rea ), la tati a venit pe jumatate adica nu am gasit tot ce isi dorea..mai cautam
Ema na ca ti s-a indeplinit ruga..sa ninga..iar aici toata zapada s-a dus..eu v-am trimis zapada dar nu am vrut ca sa v-o dau pe toata ..pana pe 8 le incalzim si atunci le scoatem..la ce ora esti programata?
Lavi ati iesit azi afara? s-a mai incalzit?
Simina maine te asteptam la cafea




Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor pun tocmai acu in ajun de nu va prezentatii sa povestitii cum procedatii in seara asta doar piky a iesit la apel ca de obicei
eu nu am cui sa arat in seara asta ca este rupta de somn asa ca maine dimineata calare pe cizmuliteeeeee

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

si nu numai cizmulitele ci si ghetele cate ceva in fiecare

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

nu am somn si il pazesc pe sa vad pe unde intra in casa, ca sa puna in ghetute mult asteptatele darurii.
sa a spun un secret pe horn nu are cum sa intre ce se arde la
piky m-ia placut mult detot ce iti doresti de craciun, este chiar un vis
cris si tu nu esti ffff pretentioasa la dorintele de craciun

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Am pus si eu poze ceva mai noi, adik din septembrie.

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 21+ , adica Ayanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaa..haideti la ,perfuzabila cu nes [pfta],ceai,trabuce si vougue

a venit unul dintre Mosi,,iar primul lucru firesc pe care l-a facut fi-mea a fostt sa-si ceara dreptul la biberonul cu lapte asa ca inca nu stie ce e in ghetutedar aus o vad ca vine lipa-lipa si controleaza peste tot cum ii e obiceiul

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI ,ati dat starul sarbatorilor de iarna

getik intra pe mess is vorbim de actiunile umanitare
picky in primul rand La Multi Ani sotului sa traiasca cu numele..of of,belea mare la voi cu fugitul prin magazinsi cum a reactionat puca la vederea surprizelor din ghetute??
getik da de unde stii ca nu vreau multe de craciun??
ssabrya ce mare s-a facut printesa

sper ca nu ati mai scris intre timp,ca de azi de dimineata tot mesteres la mesajul asta

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Am venit la !Nu stiu cum o face Cris da tare buna e,tot week-end-ul ma gandesc la cafeaua asta.
A venit Mosu?
sarbatorutilor zilei! ptr sotul lui Picky!
Ce v-a adus Mosu?
La noi se pare ca doar Andutu a fost cuminte ca doar la el a venit Mosu-a primit dulciuri(de la matusica lui) si masinute(de la bunice),a mai primit niste papucei de casa ca mereu ni-i aduce pe ai nostri si zice "pupucii mama/tati 'calte" adik sa ne incaltam cu papucii.Poze inca nu am descarcat in calculator-sa-l ia naiba de cablu ca nu stiu unde e-musai sa fac cu altceva poze sa pun ca altfel cred ca o sa-mi iau bataita!
Hai ca va las,mai intru mai tarziu!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Sunt prin zona, am citit, am vazut pozicile Bryannei dar nu am timp sa scriu ca ma bombardeaza cu mesaje pe skype ptr al meu ...asa ca revin cand termin..

La multi ani celor care azi isi serbeaza ziua numelui de Sf Nicolae la multi ani ptr sotul meu si ptr socrul meu

Revin


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani, sot de Picky!
La multi ani tatalui meu!

Si la noi a venit Mosu, i-a adus o ghetuta mare plina cu merinde (fructe, biscuiti...) si o carticica de la bunici, iar de la noi o minilocomotiva Thomas, o masinuta cu telecomanda, pufuleti si o punga cu mingii de ping-pong si de la fini un ursulet de plus. Fi-miu cand a vazut locomotiva nu i-a mai trebuit nimic, acum abia se joaca si cu celelalte Mie si sotului ne-a adus dulciuri si fructe.

Eu ieri m-am vazut cu prietenele mele o fuga si apoi am fost cu Vladut si cu sotul la finii nostri csre s-au mutat la casa noua. Am venit tarziu acasa, m-am culcat si mai tarziu si acum sunt ametita...

Picky, imi pare rau ca nu ati luat brad, intr-adevar f scumpi cei artificiali. Eu nu as da nici doi lei pe ei, de fapt si daca il primesc gratis nu l-as folosi, am capsa pusa pe cel natural. Abi astept sa cumpere tati bradutul, dar mai e ceva ca il ia inainte de Ajun. Ce bine ca i-ai cumparat costum de fas lui Stefi, sper sa-i vina si ghetutele numai bine si poate sa iasa in voie la zapada! Sanie aveti? Eu ma gandeam sa-i iau lui Vladut, dar la cum riscam sa nu fie zapada e posibil sa dau banii pe ea degeaba...Problema e ca atunci cand e zapada nu se mai gasesc
SImina, si a fost incantat Andutu de cadouri? Ce dulce e cu papucii! I-au placut cei pt el? Si Vladut este disperat dupa papucii nostri si i-a luat soacra-mea si lui papuci pe care nici nu-i baga in seama, tot ai nostri sunt mai frumosi Si ce mult si frumos vorbeste
Getik, te asteptam sa ne spui ce a zis Ary de cadoutele de la Mos! La noi mereu Mosul vine noaptea si dimineata se gasesc cadoutele, asa ca nu-i problema ca aseara facea nani Ary
Cris, a gasit teroriciul cadourile? Ce-a zis? Si al meu a mancat mai intai laptic si apoi ne-am dus sa vedem ce a primit. Asteptam vestile de pe front
Lavi, voi? cum a primit Rares pe Mosu? Te asteptam la cafea!
Ema, baga raportul aici. Deci miercuri facem galerie, bine, ma concentrez sa trimit energii pozitive sper sa nu ai parte de zapada sau ghetus. Si la noi s-au aprins luminile aseara in oras, am trecut pe acolo si era o aglomeratie de nu se putea circul, asa ca am facut drumu intors spre casa voi ati mai fost?
SSBrya, a vent Mosu la voi? Cat priveste intrebarile tale, nu stiu pe nimeni care a nascut cu cezariana si apoi natural,dar am citit ca se poate, important e ca medicul sa te sustina si sa urmareasca f atent nasterea si sa intervina la cel mai mic indiciu ca n-ar merge bine...asa ca daca ai incredere in doctor este posibil, succes Si nu stiu pe nimeni din Viena ...

Pe Vladut il supara maselele, imi e f clar acum, isi baga degetul in gurita in spate, ca ii iese al doilea rand de masele si se musca de el se apasa cu degetul prin obraz in locurile respective , saracul, nici sa pape nu poate

Va doresc o zi superba

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit

Ssabrya am vazut pozele cu Bryanna si vreau sa-ti zic ca e o frumusete , a crescut si s-a schimbat mult..imi plac ochisori ei cu genele lungi si dintisori cu strunga dintre ei..la fel are si Stefi..., apropo cati dintisori are pana acum? maselute? Cum a reactionat la cadourile mosului?
Getik pai vezi toate mamicile erau ocupate sa-l astepte pe mosu sau sa adoarma puiuti de nu au intrat aseara...dar tu pe unde umbli? cum a primit Ari cadoutul de la Mosu?
Cris cred ca pana acum si-a terminat sticla de laptic..asa ca intra si zi cum a reactionat ...a si multam de cafea
Simina super faza cu papucii..dar voi nu ati inteles ca el va "dadea papucii" ..adica nnu mai avea nevoie de voi si ma trimitea de acasa ...glumesc bineinteles...pai asteptam pozicile..vezi ca mosu a adus si cateva nuileuse si le imparte pe aici mamicilor care nu au fost cuminti..eu am fost prima pe lista mosului
Ema la voi a venit mosu?! asteptam vesti
Anna la voi? hai si tu cu vesti ca suntem curioase rau
Lavi voi azi mergeti la doctor sa speram ca vestile pe care vi le aduce mosu sa fie super bune...si intre timp mosu cu ghetutele a venit la voi?


Hai ca tare as vrea sa isi mai faca aparitia si alte mamici care
nu au mai scris de mult pe aici ca imi e dor de ele


Si inca o data la multi ani de Sf Nicolae

Stefi aseara s-a dus cu tati la fereastra sa vada daca a venit Mos Nicolae si la inceput nu venise..dar cand s-a uitat mai bine, venise Nu a fost chiar asa incarcat ci modesc dar suficient cat ptr un Mos Nicolae .. A primit in cizmulite 2 clementine si o banana(pe care a vrut sa o savureze prima), iar langa a primit un Mos Nicolae din biscuit speculos, o jucarioara si o nuielusa ...la vederea nuileusei si cand i s-a zis de ce i s-a adus..a inceput sa puna boticul si mai mai sa planga....dar i-a zis mami ca daca-i fetita cuminte nu da na-na nimeni cu ea....si stiti cum ii zice la mosu?.."mo"..S-a jucat cu jucarioara pana am plecat la somn si a dormit toata noaptea in patutul ei ...dar noroc ca a modificat tati patutul si l-a lipit de patul nostru asa ca acum nu se mai simte ca in cusca ci stie ca e mami langa ea si o ia in brate

Cam astea-s vestile de la noi...voi ce vesti aveti?


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput