"Buburuze de 2009 in actiune (35)" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

AM revenit,
piky nu este cantec este ca o glumita :gada,gada un te ducii la (numele copil) s-al mananc, de unde? si dupa aceea incepi sa il gadili si zici deaici,si deaici cat vrei tu; fimea rade in hohote cand ii fac asa.
sau mai este tica,tica,tica m-a batut mamica ca mancat pisica toata fripturica, si m-am dus la scoala cu burtica goala,si am venit acasa cu burtica in plasa. eu in loc de pisica zic patita(cateaua)
cris piticii vor sa duca parintii in eroare,

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

kinderul se joaca,tati se uita la un film pe pc,budinca si pandispanul sunt la cuptor..deci e cum nu se poate mai bine


picky distractie placuta azi in oras..uauuuuuu,clar e oleaca de gelozie,dar sunt sigura ca odata ce o sa vina si bebele o sa vezi ce mult o sa-l iubesca si o sa-l protejeze..stiu ca nu e greu sa puna in tigaie ce-i place,dar crede-ma ca cunosc prea bine ce am la usa,si la mine nu se merita..
lavi ce faci???
ana voi pe unde sunteti???
getik ideea e ca atunci cand intru sa va caut,va gasesc pe pagina 2,nu acolo printre primele..si asat e lipsa de forumeala

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna fetele
e o vreme de kkt mama mama si eu am condus
deci....is datoare cu o reteta
bag reteta
blat: 8 albusuri, 2 cani zahar, 2 cani nuca macinata, 2 linguri cacao , 2 linguri pesmet
crema: 8 galbenusuri, 300 gr unt, 1 cana zahar, 100 gr cacao, esenta de flori de portocal, vreo 4-5 lingurite ness cafe....acu depunde cat de intens vreti gustul de cafea

blatul: se bat cele 8 galbenusuri ft bine, se pune zaharul si se bat pana nu se mai simte , adica s-a topit, de pune nuca, cacao si pesmet si se amesteca , se pune in tava dreptunghuilara care a fost tapetata inainte cu hartie de copt si se coace la foc mediu spre mic, se verifica cu o scobitoare....daca nu se mai prinde nimic de scobitoare, se inchide focul, se scoate blatul, se taie in 2 pe lat, cat e cald, si se baga iar in cuptor cu focul inchis, doar ca sa se usuce bine
crema: se ia untul care a stat la cald inainte si prin presare se scoate apa

pe foc, la baimarin, foc mic, se pune zaharul, cacaua si 3-4 linguri apa si se amesteca incet, continuu pana chestia se transforma intr-o crema...atentie...a nu se pune mai multa apa, hai inca 1 lingura dar nu mai mult, pt ca dupa devine ft moale crema, o sa dureze putin ....cand chestia aia s-a transf in crema se ia de pe vasul cu baimarin si se adauga treptat galbebusurile care au fost inainte amestecate. dupa ce s-au incorporat galbenusurile se pune iar pe baimatin si se amesteca continu pana se simte ca s-a ingrosat putin ....cam 15- 20 min ...se adauga cca 1-2 lingurite esenta de flori de portocal si ness si se amesteca....cand crema e omogena se ia de pe foc si se da la racit. cand e rece se amesteca treptat in untul din care a fost scoasa apa.
dupa se ia juma de blat, se da cu maglavaitz , se pune cealalta jumatare si se unge frumos....de ornat poate fi ornat cu bombonele ornamentale de ciocolata sau colorate, cu 1 trandafir ...a nu se orna cu ceva cu gust pt ca se pierde din gustul tortului....eu una il prnez cu bombonele bolorate pe cele 4 laturi si pe mijloc din alea cu ciocolata
ce nu ati inteles, intrebati....succceeeesssss
va pupacesc....deja ma dor degetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Sunt acasa, ca la noi ploua in continuu de azi-noapte, asa ca nu a fost chip de plimbare. Vladut e mai bine, dar inca e sub urmarire sa ma conving ca nu are nimic. Azi a fost vesel si a papat bine. Eu nu am reusit sa citesc tot, incerc acum, dar in wkd mi-e mai greu sa stau la calculator ca am doi copii pe cap, Vladut si sotul
Oricum, imi place tare mult noul capitol in care se simte ca vin sarbatorile.

Incerc sa revin


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, cum e Stefi? Nu a racit de la zapada de ieri sper, oricum cred ca s-a distrat pe cinste Eu zic ca e foarte util un costumas impermeabil, eu am asta in garderoba pt fiecare iarna, mai nou m-am dotat si pt ploile de vara cu haine impermeabile pt pitic
Lavi, off, si eu stau cu stresul fimozei, mai ales ca sotul a avut cand era mic la Vladut nu se decaloteaza inca decat putin, iar eu nu am umblat pe acolo sa fortez... Tu ai vazut la Rares ca se inrosise sau ca-l durea sau doctora a observat? Cum se mai simte cu gatutul? Sper ca e bine. L-ai scos afara? Saracul, cred ca e palid de la atata boala
Picky, off, da ce a avut Stefi de nu a putut sa doarma? Tu cum te mai simti? Ce ati cumparat? Plimbare placuta! La multi ani sotului! Sa va distrati bine! Oooo, ce frumos ca are rabdare sa-i citeasca tati povesti, Vladut inca nu are stare la povesti :( Toti copiii sunt gelosi macar un pic pe surioara/fratiorul care vine, dar se rezolva in timp. Sigur o sa va descurcati! Imi place ca e tare isteata si face rapid asocieri intre povesti si realitate
Cris, deci nu stii sigur ca o sa ai un finut, lasa ca e mai dragut asa, surpriza In cate saptamani e fina ta? Vad ca ai incarcat butelia ca tare bune bunatati mai gatesti
Getik, stiu jocul, si eu ma joc cu Vladut, dar in loc de gada zicem gadi Te-ai gandit cum o serbezi pe Ary de un an?
Ema, e zapada la voi? Deja mor de pofta , vin-o si pana la mine sa faci tortul ca altfel esti vinovata de inundatii Cand vine sotul tau? Luni iti facem galerie
Simina,


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor a venit mosu la mineeee am primit cadou router si acum fac cartofi prajitii ca asa a comanda tatii si budinca de mere reteta a la getik a facut aseara si am mancat pana am zis .
gata cu problemele de la pc acu pot sa il car dupa mine,ca aveam o problema nu radio, nu tv in bucatarie eram cuc,acu am rezolvat problemaaaaaaa
anna da stiu si eu ii mai fac gadi
ema multam de retata, si pentru luni tine pumniiiiii
cris nu mai fi supy, a venit routeru direct configurat doar de bagat in priza
piky ce face puca u cf?

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Picky[b] burtik creste, miercuri am implinit 21 de saptamani, o va chema Ayanna Stefania. Burtik ta?

Bryanna este o dilie, ne intelegem doar cand vrea. Tipa cand nu-i convine ceva si eu la ea si ea la mine, si tot asa...
De o saptamana ii curge nasul si mai nou tuseste, de vreo 2 zile.
Am fost cu ea la medic si nu are nk in gat sau la plamani, dar nu inteleg ce e cu tusea asta.
Are cineva vreun sfat pt mine?
Nu stiu ce sa ii mai dau. Ieri i-am luat un sirop italian, numai din oplante, 50 lei, sa vad dc e bun, iar pana acum Humex, fara rezultat.


Pupici la buburuze si mame de buburuze.... aaa si burtici de buburuze

Cadoul de la mosul este o perie de par rotativa, dar nu sunt f incantata de ea, poate inca nu stiu eu sa o folosesc.


Aveti dreptate, forumul nostru e cam sarac, macar acum de sarbatori sa il mai populam.

Bryanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Vin si eu pe inserate ca sa nu cotizez la pusculita ca n-am bani...sau mai bine zis vin pe inoptate
Criste-a tinut butelia?Si mie mi s-a terminat ieri exact cand faceam la soata cartofi pai si asta murea de foame...sa vei numa injuraturi...Cris cer reteta de praji de la mami si o postez, e un deliciu pot manca o tava odata pe bune...ce face Miru?
Siminaweekend placut si luni sa vii cu pozele si cu detalii despre baiat ca ni dor de el
getikn-ar fi o chestie rea...hmmm...o intalnire live suna bine
Pickyimi pare rau de noaptea nedormita, sper sa nu mai aveti parte de alta in curand...La multi ani cu sanatate sotului inca de pe acuma...ce dulce-i Stefi, ce tare tre sa fi fost faza cu bebe, cum stiu copii astia, te uimesc pur si simplu printesa scumpa
Picky da e un fel de circumcizie, defapt asta si e..si eu sper sa nu trebuiasca sa-l mai chinui si cu astaiar in legatura cu amigdalita sigur va trebui sa-i scot amigdalele cand va sosi vremea fiindca mereu face rosu in gat cu puroi deci e clar...de dormit n-am treaba, azi a dormit de la 14.30 pana la 18 cand l-am treit eu ca altfel ar mai fi dormit, iar noaptea doarme de la 22 pana pe la 6-7 mai nou cand bea sticla de laptic dupa care mai doarme pana la 10-10.30, deci n-am treaba

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Pickysa stii ca am vb cu Dana intr-o seara si sunt bine si ea si Bubu si bebe din burtica dar au fost si ele racite, dar acum sunt bine si va pupa.
getikfain cantecelul spus lui Ary
Crisnu fi suparata mami ca va fi forumeala, aci suntem de sarbatori nu mergem de acasa, azi nu am putut intra ca azi noapte a reinstalat al meu windowsul iar azi a terminat de pus pe el programele si ce mai trebuia, iar dupa masa am fost la mami, dar uite ca nu ma las si recuperez dulce
Emanu vii tu mai bine sa-mi faci tortul?...eu la praji nu ma bag ca nu-mi ies, vreau sa incerc checul lui Cris ca ala pare usor si sper sa-mi iasa...si zici ca conduci pe zapada?super
Annama bucur ca a fost bine azi Vladut si Rares si-a dat drumul acuma si cu mancatul, e aproape ca nou...weekend placut alaturi de copii
Anna a zis pediatra ca 80% din baieti fac fimoza din pacate, eu am vazut ca e rosu, nu am sesizat sa-l doara cand l-am sters, dar acuma de cand e rosu si il sterg mai tare am vazut ca-l doare, nici la el nu e bine desprinsa pielita...gatutul eu zic ca e ok, adica papa f bine iarasi..de scos l-am scos azi juma de ora infofolit ca un pinguin si cu aparatoare de frig la picioruse ca a fost f frig si am zis ca ce e sigur e sigur
crissi eu tot finut o sa am da la noi e suta la suta
Ssabryaeu i-am dat la Rares pt tuse ceai de ceapa cu lamaie si o lingurita de miere, ridiche neagra scobita si pusa miere de seara pana dimineata si ii dai dupa fiecare masa cate o lingurita din acel sirop, sau poti lua de la plafar sirop de muguri de pin, pe noi toate astea ne-au ajutat mult si crede-ma am avut ce duce cu el ca a fost f bolnavior saracul.Va pup si ma bucur ca e bine burtika si va doresc multa sanatate si nastere usoara.
Gata ca e 2 ceasulsi maine o sa traga Rares si n-o sa aiba de cine, ca norocul ca se trezeste la 10-10.30
Noapte buna!

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa...treceti acusica la ,perfuzabila cu nes ,ceai ,trabuce si vougue


ema ema fata,ce-i cu reteta asta??o sa-mi ia o zi intreaga pana o pregatesc si inca 2 zile cat balesc eu zic sa faci un pustiu de bine si sa aterizezi tu la cuscra-ta cu o fatfurie de tort si gatace face bestia?
ana cunosccccccc..si cel mai alintat si rasfatat si neascultator copil e sotul,nu?
ana de fapt nu e finut,e beble nasilor mirunei..cam incurcata chestia ,nu?dar noi ne intelegem foarte bine si ne intalmin aproape in fiecare weekend ..as ca practic suntm foarte unitisi e in 5 luni deja dar nu vrea ftrate sa le arate ce esteiar ei sunt disperati ca oricum nu stiu ce nume sa aleaga si asta ii incurca si mai tare......daaaaaa,am butelia incarcata si ma bucatresc in stil mafiot
getik sa stapanesti sanatoasa routerul,cum ai facut budinca cu mere?
ssabrya ce burtica mare ai
lavi pai sa dea o fuga si sa o reumple nu sa se supere degeaba..ca nu-i tine supararea de foame

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput