Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (180)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neata fetelor,
Venim si noi la Kidex azi pe la 11-11.30 vom fi acolo . Cine mai vine?
Simonix scuze ca ramasesem dat cu rasp la masinute, zi-mi te rog cat is de mari cele din setul cu macarale, etc, sau poate ai vazut altceva mai bun pe acolo? Iti raman datoare.
Doloress ma bucur ca esti bine, e f. imp ca ai ajutor, mai ales cu Patrick.O imbratisare calda de la mine.
Cand ati stabilit intalnirea mamici -pitici?
Pupici

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dimineata!
Ce ploaie brrr ... stati sa vedeti cand o veni ninsorile si frigul.

Doloress, ma bucur ca esti acasa, menajeaza-te cat mai mult!

Luminel, noi fol. ceai de memnta, smecta si hidrasec

felicitari si bine ai venit pe lume bebelusa de ca_eric!

Alysh, si toate cadourile alea pozate i le dai acum de Mos Craciun?

Noi la Mos Nicolae, cump. doar nuci, mandarine, un Nicolae de cioco si cam atat. Si-asa primesc fff cadouri de Mos Craciun(sotul le cumpara in prostie) nici nu mai stiu la ce sa se uite mai intai.

Noi suntem in Viena de sarbatori, daca mai e cineva plimbaret, poate ne vedem la un vin fiert si la un Wiener Walz in Viena

INTALNIREA zic eu a ramas pe 12 dec dupa-amiaza pe la 16:30-17:00.
Noi stam in Floreasca, pe langa Supermarketul Billa si Kaufland de pe Barbu vacarescu (cam la 2 statii de Statia de Metrou Stefan cel Mare)
E Ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Adriana, da, e ok, multumim frumos. Sa ne gandim cum facem cu cadourile. Eu ziceam sa venim fiecare cu cate un cadouas de acasa ca nu stiu cine are timp sa mearga dupa cadouri, sa le impacheteze....apoi cred ca va fi greu sa cadem de comun acord asupra aceluiasi cadou. sau tombola ca data trecuta??

Laurita, ce ma bucur ca veniiiti. Daca nu ninge, vin eu cu masina si va iau si pe voi. Altfel vorbim cu Stef si iar putem veni sa va luam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Hohoho

Bine am revenit[:P]

Aproape s-a terminat mutarea, mai avem ceva lucruri de cumparat, lumina de pus in sufragerie...dar in general e ok.

Trebuie sa ii cumparam piticului pat nou ca cel de bb nu il va mai incapea curand si plus...un nou locatar isi va revendica dreptul

Matza mea a facut destul de urat in ziua cand ne-am mutat...ceva de genul, am vazut mi-a placut, hai acasa!

Chiar si acum cere acasa, ca asta e alta casa. Iii e frica cand aude pasi deasupra.

Si ce am mai observat...e tare tare obraznic!!! Nu pot sa ii dau de capat. Arunca lucrurile, tzipa, rupe, distruge...nu stiu de ce...pur si simplu parca pare dintr-o data. Sunt cazuri cand ma asculta insa de cele mai multe ori face ce vrea. Parca e alt copil. Foarte foarte impulsiv, vrea totul acum...nu a fost asa pana acum. Am impresia ca efectiv nu stiu ce sa ii fac. Zici ca e din jungla!!! Nu imi vine sa cred ca e asa de RAU!!!

Inca la bb2 nici nu m-am gandit, am fost prea ocupata cu mutarea. Acum trebuie sa ma inscriu la un medic de familie, moasa (ca e mai aproape) dentist... ce sa zic inca mai sunt destule de facut!

Dolores bine ai venit acasa!!! Sa ai grija de tine si bb Kevin sa stea la caldurica pana la termen!

DanaH ne-am mutat acum in Eindhoven. daca sunteti prin zona poate reusim si noi sa ne vedem . Chiar mi-ar face mare placere sa ne intalnim!

Alysh bine ai venit in gasca belgiencelor Sper sa te simti bine acolo

Va pup pe toate si va doresc un weekend superb!





Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 5+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

fetele multumim ff frumos pt toate urarile si complimentele despre alissa postate aici pe dc sau pe facebook. va pup pe toate si sa stiti sa sunt emotionata de cata lume s-a gandit la noi.

multumim gabi,ylari, luminel, desiree-nadia, alinaanto,lori, simonix, laura, doloress-andreea, msbb, adriana.

noi suntem bine, crestem , am avuut o nastere ff rapida, nu credeam ca e chiar asa cu al 2 lea bb, eu am ajuns la spital cu dilatatia 9. nu au apucat sa imi dea nici o epidurala sau alta injectie ca deja m-au pus sa imping. in 30 min de la intrarea in spital eram cu alissa in brate.
e tare cumintica, plange cand ii e foame , dormim noaptea tare bine, cu o trezire la 2-3.
eric a acceptat-o neasteptat de bine, o pupa, o tine de mana, ii face draga draga, ceea ce ma bucura din suflet. sper sa mai am timp cat e sotul; acasa sa mai intru pe net.

vreau sa o imbratosez pe doloress sa ai grija de tine si sa stea bb kevin cat mai mult in burtik, sa iti dea dzeu putere tie si familiei tale.pupam patrick cel responsabil si grijuliu cu mama lui.

nadia iti tin pumnii cu victoria sa fie bine totul si doamne ajuta sa poti sa iti aduci sora.

va pup pe toate, fara exceptiune.

Mami de Eric si 22 +

iubirea si viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

felicitari ca_eric pt nasterea usoara!!! sa aveti zile superbe si nopti usoare!!! pupaturi si de la noi

fecian - bine ca v-ati mutat, rtestul cu despachetatul si coafatul - poti sa il faci pic cu pic, cand ai nevoie de ceva - despachetezi si rearanjezi. E destul de greu cu adaptabilitea, cu copii sper ca ca is mai maleabili, io cand ma mutam erau ceva sapt cand inca ma speriam noaptea ca ma trezeam si nu stiam unde sunt



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna si de la noi,
fost azi la kidex, recunosc ca am fost un pic cam dezamagita , nu mai era kidexul de odata,in fine am luat niste biberoane de la chicco pt pitic, incalzitor pt cea mica , sterilizator de bibe, un tren Thomas pt cel mic , ghetute si cizmulite si cam atat. In rest am luat tot ce trebuie pt cea mica din Italia mi le-a trimis o prietena, le-am cumparat bineanteles...........
Era o vreme afara , ma gandeam sa ma intorc dar deja apucasem sa ajung la Romexpo si nu m-=a mai intors........
Am comanfdat niste carti de la Girasol care au si venit , vreo 2 kg de carti care au fost cat credeti? 25 de RON cu tot cu tax epostale , sa innebunesc vreo 14 carti cred, imi inchipui ca au gresit calculul ca altfel nu stiu cum s-a intamplat.
Pupici

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neata!!!
Mai n-am somn..

fecianAsa e si Sara de cand ne-am mutat: nu asculta, arunca jucariile (chiar imi spune sa le dam altor copii), e f agitata,..Asteptam sa se mai acomodeze..Succes si voua!
MagneSi eu am facut de cateva ori comanda la girasol si sunt foaaaarte incantata de carticele. Si asa e, sunt tare ieftine. Sarei ii plac cele cu abtibilduri, iar de cateva nopti citim la culcare o carte groasa cu povesti de somn usor.

Doloress

Azi mai dam o tura prin ikea. Vrem sa mergem dimineata k la pranz suntem invitati la masa la bunici. Deci nu gatesc nici azi de cand ne-am mutat nu am gatit nik..dehh, avantajul bucurestiului : catering, prieteni, sora-mea cu restaurant.

sa aveti o duminica frumoasa! si daca nu mai intru, le doresc copilasilor sa fie cuminti, sa isi faca cizmulitele si sa vina mos nicolae cu cadouri



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

A venit la noi Mos Nicolae inca din dimineata asta, n-a mai avut rabdare Pentru ca maine dimineata fiind luni ar fi fost adormiti, ne grabeam cu gradinita si serviciul, erau somnorosi si plangaciosi. Asa ca azi dimineata am stat cuminte in pat pina s-a trezit Andrei sa se duca el primul si sa vada ca sunt ciorapeii cu dulciuri pusi peste incaltarile pe care le-am pus de aseara linga geam.

Ia de vedeti niste poze www.dropshots.com/gabitzam5#date/2010-12-05" target="_blank">aici.
Uitati-va si in urma la alte poze din noiembrie si decembrie, ca am descarcat mai multe din aparat de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Si noi il asteptam pe Mosu'...de fapt a venit deja dar asteptam sa se trezeasca copilasii. Sa-l fi vazut pe Vlad cum isi stergea singur pantofii de praf inainte de a-i pune la geam, tare simpatic, am facut poze si o sa fac si cand descopera ei cadourile.

Gabitzam, ti-am vazut somnorosii, ce simpatici cum cautau ei in ciorapelul cu dulciuri dis de dimineata. Noi seara de regula am organozat Mosii

Adriana, da, cele pozate sunt cadourile de Craciu...o parte de fapt, nu am pozat hainutele. Si oricum nu am terminat de cumparat Eu in timpul anului ma straduiesc sa nu le fac prea multe cadouri tocmai pt ca Mosu' sa vina cu desaga plina.

Ca-eric, felicitari si de la mine cu intarziere!!sa iti traiasca fetitza si sa fiti o familie fericita!

Laurita hai ca ma laudai degeaba in mesajul precedent ca noi vom veni din Pipera si vom avea alt traseu. Dar daca nu poate sotul tau sa va aduca nu ne e deloc greu sa facem un mic ocol si sa va luam. Serios spun! PUP

Fecian, nu am ajuns in gasca belgiencelor desi mi-as dori tare mult. Tatonam terenul deocamdata

Va puup, tre sa se treeasca bebeii, abia astept reactiile lor.

Mergi la inceput