Fluturasi de martie-aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

ma pun si eu la somnic ca dimineata la 8 am cursuri si tre sa ma trezesc devreme si asa ,dupa cum vad numai eu mai bantui pe aici in miez de noapte,va pupicesc pe toate

22 saptamani de fericire cu baietel scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata fetelor!
Vedeti daca stau acasa, sunt si eu activa ca voi!
Vroiam sa va intreb, cat de activi sunt bebicii vostri? Al meu e ca ceasul: seara cand ma pun in pat da din picioruse, dimineata pe la 6-6.30 face tumbe, pe la 12 iar il simt, si apoi parca pe la 5 dupa-masa... Mai, oare doarme si el ceva? Puiul mamei pui!
Sa aveti zi frumoasa!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s21 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fete

Am papat 2 covrigi calzi cu o brinzica de vaci Fagaras...Si am zis ca nu mai maninc paiine...Uf, macar vad ca reusesc sa nu mai pap dulciuri si nici dupa 6...daca am mai mincat au fost citeva furculitze de salata de varzaCe sa fac daca-s moarta dupa varza in perioada asta...

Ally, n-am mai tinut post, sa vad cind reusesc sa merg la spovedit si impartasit si voi tine atunci o saptamina si poate pe ultima...De regula eu n-am probleme ca maninc multe salate, de la cioco incerc sa ma abtin...deci si la post papa cam ce pap de obicei, doar ca o brinzica, un laptic, nu stiu de ce am tot avut pofta saptamina asta...Aproape zilnic am mincat o brinzica cu smantana...
Antguess, mie Nicole imi place!
Stefy..intr-adevar ne dau in cap cu legea asta...ma rog din suflet sa faca macar 1,6 ani.. Noi nu avem asigurat sistem de crede/gradinite, e dezastru! Si de ce s amergem spre mai rau, sunt si state (nordicele) care au 2-3, chiar 4 ani Sueida din cite imi amintesc...De ce sa nu tind spre ele si sa distrug si lucrul asta bun de care beneficiam...Pentru copil e mare lucru sa stea langa aprinti perioada de inceput...si nu e vorba de primele 2-3 luni sau jumatate de an, asta mi se pare nimica toata...
Viss, f frumos ce traiesti tu acolo! Sustin inca ca este minunat sa ai gemeni, si pentru ei va fi nemaipomenit...cred ca relatie mai apropiata intre frati decit cea de gemeni nu exista..Felicitari si pt tunsoare, iti vine f bine!
DjLaura, Miki ti-a spus f bine despre dupfhaston, eu zic sa-l iei oricum daca e recomandat de dr...trebuie sa fie toate bune pana la final, nu?
Ailed_dota...siiiigur ca ne intalnim, mai incape vorba??
Roxy , da mai am putintel, putintel...asta-i partea cea mai grea, fiecare dimineata e un efort...s-a facut si mai frigut, burtica mai maricica, orice maninc am senzatia de prea plin si parca-mi pocneste stomacul sus asa..Si astept sarbatorile, vreau sa incerc sa fac o curatenie generala...va fi ultima in casa asta..cred
Pisuc, tu cate kg ai luat pana acum?? Ia-ti zile libere cite poti...banuiesc ca voi, ca medici aveti o viata stresanta..
Iony, si pentru tine...nu doar tu pt noi.
Deea, chiar mi-a placut rochia si mi-am dat semaa ca nu am nici o rochie rosie asa ..nu am rosu in general, dar acela era un rosu fff frumos. Si-ti venea si bine in ea!
Catank, nu stiam povestea ta cu adoptia.Esti minunata!
Felicitas, imi place reteta verzei de Bxl...suna tare bine..si cu piper, usturoi, mmm
Lavi, stiam o reteta cu legume , ciuperci, orez, morcov, ardei gras, rosie calite...pieptul facut ca pt snitele, batut si apoi
umplut cu legumele...si iese f bun, dar iti ia ceva timp..
Roxy si eu am papat la greu citrice si kiwi saptamina asta...mi-am luat si kiwi doar doar...dar cu toaleta stau la fel de prost din pacate...Om vedea cume cind intru in concediu
Strumpfi, ti-am mai spus..eu la tine la masa as veni..Si as sta o saptamina-doua neaparat!Daca te consoleaza...a venit frigul si la noi..E din ce in ce mai frig, dimineata imi inghetase nasul...aseara am pus si noi caloriferele in functiune...Cu vergeturile eu zic sa fii consecventa, sa te dai d e2 ori pe zi cu crema si poate nu vei face nici una...Uite eu si sora-mea avem acelasi material, ea dupa 2 sarcini nu are o singura vergetura, eu la prima sarcina nu am facut...iar la a doua m-am umplut...cred totusi ca nu m-am dat suficient de des cu crema...Acum ca voi sta acasa ma dau si dimineata si seara...Tare Nick...lasa-l sa mai inteleaga si gresit ce-i spui ca uite rezultatul e frumos
Lauriciu, da circeii sunt normali in sarcina, deci nu te ingrijora, fii atenta cum te intinzi..mie mi se pun si cind ma intind...Merg sa vad imediat si burticutza!Si Camiare dreptate cel mai bun remediu e sa te dai jos din pat si sa pasesti pe piciorul cu carcel, sa mergi, sa topai intr-un picior
Cami, ai dreptate cu increderea in DUmnezeu. Tot ce ne da e spre binele si bucuria noastra, desi noi cu mintile noastre omenesti nu putem poate intelege intotdeauna de ce si cum...Poate noua ni se pare cel mai groaznic lucru care ni se intampla, dar nu e in zadar, ci tot spre binele nostru. Sa ne rugam mereu si daca rugaciunea nu ne lipseste atunci vom si intelege...ea e dialogul nostru cu Dumnezeu!
Ailed_dota pentru tine si intoarcerea in bratele Tatalui tau!Acolo trebuie sa stam, orice s-ar intampla.
Andreea, ce rasfat pe tine ieri. Bravo, f bine. Eu trebuie de asemenea sa ma vopsesc, dar cred ca ma inchid, ma fac ciocolatiu...stiu ca-mi vine mai bine blondul, dar mi-e prea greu sa-l intretin...si cu 3 pitici acasa va fi si mai si...




Simona, mami de baieti David, Matei si 26 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata burtici,

Hai ca a trebuit sa recuperez cu cititul cum aseara acasa nu a mers netul... nu stiu din ce cauza..

Viss felicitari pt bebelusi!Iti inteleg fericirea.Si tu esti una din mamele incercate ca si mine de altfel.Si noi am obtinut greu aceast sarcina si ne bucuram enorm acum,dar dupa fiecare eco pana la urmatorul tot cu teama stau sa fie totul ok pt bebe.Nu trebuie sa te superi pe Dumnezeu,El te incearca asa cum au zis si Lauriciu si Cami.El ti-a dat aceste greutati si incercari ca apoi sa te binecuvanteze cu aceste minuni mici si scumpe.Eu fara Dumnezeu nu as fi avut niciodata un copil.Medicii erau sceptici ca voi avea sanse si prin FIV si totusi rugaciunea catre El,increderea ca va face ce considera El mai bine cu viata mea..mi-a adus aceasta minune cand nici nu ma asteptam.

BB_Yasmi..tu ma omori...auzi sa iei un kg in atatea saptamani de sarcina...Nu stiu cum te-ai ingrasat tu la fetita atat cat spui si acum esti un tar!!!Eu deja am 5 kg si sunt in saptamana 19.Si nu exagerez deloc cu papatul,adica chiar ma retin de la dulciuri si paine...Offf...

Nu reusesc sa vad pozele de pe contul comun,caci la serviciu nu am acces dar acasa am admirat si eu parul lui Catank..foarte natural si super culoare.
Restul care iti pus poze in ultimul timp nu v-am vazut dar sper sa recuperez azi..si sa mearga netul...

Pupici...
Sunt pe aici...

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'Neata!

deci m-am hotarat sa incep sa ma acomnodez cu calc lu' barbata-miu ca al meu e zob . Cica e dusa placa de baza, si costa 350 euro...pai la banii astia aiau un calc cu totul... Nu stiu cum se face ca dam dintr-o cheltuiala in alta...asta dupa ce sapt trecuta am facut revizia la masina si credeam ca o sa fie in jur de 600-800 RON, si a fost 1600 RON

Dar trecand la sentimente mai bune..

pisuc, bebe al meu parca e tot timpul activ, adik il simt miscand si cand ma culc, cand ma trezesc, cand stau in picioare, cand mananc..tot timpul. Doar la baie nu-l simt

viss, acusi citesc din urma, sper ca nu esti iar pesimista
..si parca am citit ceva de o intalnire? merg sa citesc

roxy, a nins ceva la voi aseara? ca parca intr-o transmisie din Brasov am vazut fulgi

pupici la toate fetele

si niste cafea de inviorare

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 27+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Uitasem sa intreb de Simona..dar tocmai ce scria si ea..
Djlaura eu iau inca 3 utrogestan pe zi,iar daca fetele zic ca Dupaston este cam acelasi lucru eu zic sa il iei linistita.La mine pe prospect se specifica ca se i-a doar primele 3 luni..dar mie imi da in continuare

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata lalely..mai avem si noi putin si gata, da??
Madutza, neata si la voi...o gramada de bani

Simona, mami de baieti David, Matei si 26 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Simona eu dupa calculele mele cu inclusiv Co pe 2011 care apropos am aflat ca se acorda proportional cu nr de zile lucrate in anul respectiv inclusiv concediul pre si postnatal ar trebui sa mai merg la munca pana pe 12-13 ianuarie, si apoi prenatal..
dar anul asta mai bag si Co si medical..iar la anul vin in inchidere de luna si gata...

Sper numai sa ma simt ok in continuare!

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

acusi citesc postarile lui Viss...asa frumos povesteste

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 27+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Simona eu dupa calculele mele cu inclusiv Co pe 2011 care apropos am aflat ca se acorda proportional cu nr de zile lucrate in anul respectiv inclusiv concediul pre si postnatal ar trebui sa mai merg la munca pana pe 12-13 ianuarie, si apoi prenatal..
dar anul asta mai bag si Co si medical..iar la anul vin in inchidere de luna si gata...

Sper numai sa ma simt ok in continuare!

18+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!



Lalely, si eu ar trebui sa-mi iau citeva zile in ianuarie din CO pe 2011. Mie la Matei mi-a dat tot concediul in martie...deci nu cf zilelor lucrate...Problema a fost ca nu am putut sa mai imi iau nimic anul asta dupa ce m-am intors...Si a fost tare greu. Cred ca depinde si de firma...poate iti dau totusi din concediu.


Simona, mami de baieti David, Matei si 26 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput