Prietene la bine si la greu - 78

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare!

In primul rand La multi ani Stefita dulce! Sa cresti mare si frumoasa si sanatoasa! Pupam mamica faina!

La multi ani delicata Coquelicot! Sa ne traiesti multi ani fericita!

La multi ani si sarbatoritilor pe care i-am ratat zilele astea... Maya, Alexandru, Amalia Maria, Rares si Mateo!-s]

Licurici mult succes cu magazinul si cu proiectul bebe2!

Laura ai mei n-or fost mancaciosi, asa ca nu pot fi luata drept model. La Vlad am tinut-o mult timp cu papalica de bebei (spre 2 ani) ptr ca refuza bucatelele, iar la Timi a fost taman pe dos, a trebuit sa-i dau bucatele ca altceva nu manca inca de la 7-8 luni. Oricum prajeli, rantasuri nu i-a dat dar din friptura noastra de pasare, miel sau vaca i-am dat de la un an incolo. Dulciurile le-am evitat cum am putut, mai greu la Timi ca-l vedea pe frate-su...

Plec ca sunt solicitata...


Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

La multi ani, mami Coquelicot! Sa fii sanatoasa si sa ai putere si intelepciune sa faci din voinicut un Om adevarat.

La multi ani, printesina Stef! Sa fii sanatoasa si sa iti faci parintii mandri!

Zic si eu 2 vorbe, cu toate ca subiectele cred ca sunt expirate...
Ficatelul il prefera in piure f moale de legume (cartof dulce, dovlecel, morcov)
Am folosit scutece Libero si au fost superOK! Am renuntat pt ca nu am la indemana sa cumpar.

Pup pe Iuli sa treaca repejor! Mami, rabdare...va trece si veti fi voiosi din nou!

Lauriciule, bafta in vanzari! Si sa fie cum iti doresti cu bb2!

Si tie, Raluci, bafta cu bb2 si 3 :)! (Asa visam si eu...ca familia perfecta are 3 copii!)

Dankutzule, da un semn cand mai iesi prin parc! Pupescovici!

Many...cat te inteleg cu masina :((. Las' ca macar a ta vine...a mea cine stie cand...
Cu alaptatul...citesc si imi vine sa plang de ce ma asteapta daca voi zbura la munca. Putere multa sa ai!
Cu bb2 iti urez bafta multa! Cand vei avea 2 puiuti te vei felicita pentru sacrificiile astea! Pup tare sa fuga butoiul!

Nu m-am uitat la poze decat la Alexutul lui Lyly, e mortaaaaal! Pup tare!

Magda, tare trebuie sa fii! Sanatate maxima puisorului!

Pup tareeeeeeeeee pe Lavi! Pupa printesinul mic si ai sa vezi ca dispar norii!

Andre, zici ca e grea relocarea dar se merita...de 6 ani ne gandim si sucim, cred ca o sa murim tot aici caci vad ca devenim tot mai delasatori cu varsta. dar cand mai citesc ca merita tot efortul...iar incep gandurile sa duduie.

Ancuta, distractie maxima!



Alinuk, fata care s-a zbatut pentru a ii da pe parazitii astia in judecata pune un site cu petitia, pentru cine e interesat!

http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_impotriva_reducerii_perioadei_de_concediu_pentru_cresterea_copilului-p58537054.html


Pup gasca voioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Many, te pup si te inteleg ca esti trista, dar e pentru o cauza nobila. Lapticul e bun chiar daca e muls la 2-3 zile, nu se strica in tzitzi. Te imbratisez si-ti tin pumnii.


Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Simina, am plimbat-o noi pe prietena mea graviduta ieri, si acum e la spital. Naste. De dimineata a oprit-o acolo.

Moamaaa, ce emotii m-au luat. Sotul e la spital, pt galerie.

Am bagat niste majorete la nov-dec2010, ca nu am rezistat.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

STEFITA

sa cresti mare, sanatoasa si sa fii fericita impreuna cu frumoasa ta familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Bonsoir la fete!

Trebuie sa-mi iau revansa, sa urez sarbatoritii zilelor trecute...asadar..

copilasi care ati implinit 1 anisor

dar si...

Coque
Stefita

Monis, sanatate multa lui Santi.

Dankutza, sanatate mamei tale.

Many, cu masina te inteleg perfect (eu am bocit, la propriu , cand am dat prima masina )...cu alaptatul, nu-ti pot spune decat ca iti doresc putere sa treci peste povara asta a sufletului si sa-ti indrepti energia catre proiectul celor II viitoare liniute

Flo, pastele au iesit bune. (pentru el, ca le-a papat, nu a facut prea multe "figurine"...pentru mine, nu prea...ca n-as manca asemenea combinatie...decat o parte din ea ). Tu ai facut vreo incercare?

Cory, Flo, Simina....ce v-ati mai facut de cap.....vedetelor

Licu....esti belea fata, zau....daca te bagi si la alte chestii in afara de pisici, ma-nscriu si je pe lista (ti-am mai aruncat io neshte nade ashea, subtil, mai pe la inceput...o caciulita, o treaba, o maslina...da' n-auzishi ))

Lil, ce sa-ti mai zic de Albastrel? Ca e cel mai frumos barbatel din viata mea? (ma rog, dupa tac'su...nah )...ah..si ca toata ziua e printre picioarele mele si inceput sa deschida sertare si usi

Lavi, . Sunt cu gandul la tine.

No, nu mai stiu...deocamdata nu am in cap decat sobectu' cu Puffies...de care am vazut azi (no.4) in Carrefour Baneasa. La jucarii nu m-am dus, ca am stat ca tuta cca 1 ora sa ma invart intre raionul de hainute si borcanase, gandindu-ma ce sa ii iau....si nici la raionul cu Andechser nu am ajuns, din motiv de neuron uituc.

Gata, ma retrag la activitatile de seara. Daca am omis pe cineva, nu fu cu intentie, parol!.....sa ma trageti de manecuta, si ma conformez.

Pup la voi, in mod egal si fara numar
NB

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Seara buna fete cucuiete si vedete
slaba miscarea de trupe, tb sa scot ceva pe masa, poate vine careva. De papi pot oferi un snitzelus de vitel cu salata Bulinutzei de pe culinar, quinoa cu ciumperci sotate si chili con carne servit simplu sau cu orez (basmanti sau normales dupa gust. De beut avem di toate, vin rosu, alb, spumos, bere si la cerere

Stephy, draga mamica si prietena virtuala, sa-ti traiasca fetita si multa sanatate intregii familii! Multumesc de raspuns si multe si .
Di , multumesc de raspuns, si eu am cam aceeasi parere in privinta prajelilor.

Licurici, "ne contactam" pe PM sau e-mail pt detalii picante

Fetelor, lui fii-mea ii e foame.....de lapte si de paine. Este absolut moarta dupa laptele de capra si daca prinde vreo bucatica de paine nu se lasa pana nu o mananca pe toata.Pufuletii si rondelele de orez au devenit cahhh. Maine ma pun pe copt paine ca nu se mai poate si-i voi da si ei cate putin. O sa-i scot banana din mixul de fructe si o sa i-o dau pe baza de gustare, ii place f mult.
Am incercat si eu doua feluri la pranz si a mers de minune (cantitatile au fost micutze). Asa ca meniul de azi a fost:
Fructe: mar cu mango si o banana mai dupa-amiaza
Pranz: supa de vitel, morcov, ceapa, dovlecel, galuste (ou intreg, gris si patrunjel verde), busuioc uscat si ulei masline
felul doi: ficat de gasca amestecat cu quinoa, suc de rosii fiert, patrunjel si ulei masline. Am respectat cantitatea de carne(20g) iar impreuna probabil ca a fost 250g.
Seara: un iaurt de 100g si o chifla(am lasat-o sa vedem daca o mananca si evident ca aproape a terminat-o in doua reprize).


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Marga, este doar o masina si nimic mai mult. Crezi tu ca merita vreun mini-riduletz un obiect?
Este normal sa suferi pt intarcat insa momentul asta ar fi venit mai devreme sau mai tarziu. Cand este si pt un scop nobil, fii doar fericita ca ai putut sa-i oferi atata. Si eu cred sincer ca refuzul mancarii nu are legatura cu asta. Dragaleste-l mult si alinta-l,pupa-l de o mie de ori si o sa fie bine



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Simina, am plimbat-o noi pe prietena mea graviduta ieri, si acum e la spital. Naste. De dimineata a oprit-o acolo.

Moamaaa, ce emotii m-au luat. Sotul e la spital, pt galerie.

Am bagat niste majorete la nov-dec2010, ca nu am rezistat.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3


superrrr..........n-a facut atatea ture degeaba
Atunci sa scoatem sa nasca repede si fara prea mare chin, si sa fie fetita sanatoasa

Votati, va rog ,www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=25" target="_blank">sim1 si www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=26" target="_blank">sim2
fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Nu am apucat sa citesc nimic din urma, dar promit sa ma pun la curent, am absentat motivat

pana culc copiii si ma instalez aici din nou, vreau sa ii urez

LA MULTI ANI, Stefiuta!
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa ai numai noroc in viata! sa fii mereu o fiica minunata pentru parintii tai si o sora protectoare si iubitoare pentru fratiorul tau mai mic!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput