Prietene la bine si la greu - 78

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

many - sper sa-ti iasa socotelile asa cum vrei. daca mai ai lapte, de ce nu-i dai de-al tau in biberon?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz


Mai am lapte, dar nu ma mulg zilnic, ci la 2-3 zile cand simt ca se intaresc sanii, am considerat ca nu este lapte proaspat, adica statut, nu stiu cum sa zic si ca mai bine nu-i dau. Poate ca nu gandesc bine, dar asa am facut

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Oare reusesc sa scriu si eu doo vorbe, cu una bucata copil care sta agatata numai de picioarele mele??

In primul rand (scuze pt intarziere):
LA MULTI ANI COQUE!!!

LA MULTI ANI STEFITA MICA!!! Mami, chiar ca ai fetita mare.

Simina, nu am reusit sa vad la TV ca am avut prieteni in vizita. M-am uitat acum , pe site, si am vazut-o pe Cory(a vb prima).Pai bine Cory, erai in parc la cativa metri de noi, si nu te-am vazut?

Many, te pupic. Te cred ca iti este greu dar sper sa fie totul bine , si sa iasa asa cum va doriti.

Licurici, imi place 'magazinul' tau Spor la vanzare. Si spor la bb2.

Monis pt Santi sa treaca mai usor peste perioada asta, si inca un pt mami. te gred ca e nasol sa stai numai in casa.

RamoX

Kreliutz, ce mai faceti voi? Cum au iesit pastele?

Vroiam sa va zic ca astia de la Carrefour au bagat jucarii la preturi ok(cred ca stiati deja). Noi nu am mai rezistat si am luat deja zburlitei cadoul pt 1 an. Vroiam un antemergator ceva, ca ea tot vrea sa mearga. Asa ca am luat masinuta/elicopterul asta Vad ca e incantata de ea.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna,fetelor!!

many cred ca iti e foarte greu cu toate schimbarile astea; noi suntem aici si ne ptr.voi sa iasa totul cum va doriti si Vlad sa aiba un fratior sau o surioara; timpul te va ajuta sa realizezi ca ai luat cea mai buna decizie,iar Vlad iti va multumi ptr. bucuria de a-i oferi un fratior sau o surioara.. cu mare drag si iti pumnii sa fie totul bine...

licurici spor la vanzari!!! tinem pumnii si ptr. tine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neatza

Licurici - febra nu a facut, i-am luat doar de 2 ori temp si o data avea 37.5 (el are normal cca 37.2). A mancat dar destul de putintel, dar macar papa la toate mesele. Cu somnul de noaptea sta rau si acum e f plin de bube. Abia astept sa treaca. Spor la 'matzulit' si la facut fetite .

Miany chiar ca ai baiat mare daca ajunge la pedale . Cat e de inalt?

Dankutza bafta surioarei la examen .

Many imi pare rau ca esti ata de necajita zilele astea . Sper sa-ti revii curand si sa te bucuri de noua minune din burtica ta . Cu lucrurile de care il privezi pe primul copil ca sa il ai pe al doilea ai dreptate. Si nici de al doilea nu vei putea sa te ocupi asa cum te-ai ocupat de primul. Insa nu uita ceva foarte important, chiar esential: faptul ca se vor avea unul pe altul si nu doar acum 1-2 ani, ci pentru toata viata. Si pentru asta eu cred ca sacrificiile de care zici merita facute .

Shtephy asa mi-as dori sa-mi puna si mie masa cineva acuma... si nu doar virtual . Multumim de tratatie .

Magda back sa treaca racelile repejor.






Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, natiune!Vreau neaparat sa ii spun la Stephy mica sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa! Pui de 4 ani, esti un copil fericit, ai o mami dulce si tandra, esti pe maini tare bune, asa ca nu am nicio indoiala ca toate urarile vor fi indeplinite cu varf si indesata! Fii fericita, printesa mica! Many Nu pot decat sa te imbratisez. Stiu cat doare ca nu am alaptat, banuiesc ca intreruperea e dublu, triplu, imi pare rau ca asa a fost sa fie, insa incearca sa te gandesti ca scopul este nobil. Nu ai intrerupt dintr-un motiv tembel, ci pentru ca vrei sa aduci pe lume un alt suflet minunat intr-o lume in care femeile, familiile sunt tot mai egoiste. Te pup mult, sa fie cu succes proiectul bb2! Dozz Zic si eu ca Laura Andreea, plecatul se plateste extrem de scump. Insa as plati inca o data pe atat pentru copila asta a mea, va creste intr-o alta lume cu ceva perspective. Dana Cum mai mananca David? Chiara ieri a mancat de 7 ori, de 3 ori solide si de 4 ori lapte. Cantitati mai mici, dupa ele urla, dar am luat-o din scaunel, ne-am dus sa cautam trenul, musca, etc., peste 2 ore i-am dat iar si a fost ok. I-a venit azi un alt cadou de ziua ei, l-am comandat dupa ce i l-am dat deja pe primul ( Dankutza aceeasi masa de activitati exista si de la alte firme, eu nu i-am luat de la Chicco tocmai pentru ca mi-a fost teama de bani aruncati pe o jucarie de care o doare in cot, i-am luat cu 24 de euro si este indragostita) si imi rod unghiile pana in carne sa ma tin o saptamana sa i-l dau. Nu de alta, dar daca i-l dau acum, sunt in stare sa ii mai iau ceva. Ufff Monis Big hugNici eu nu am mai scris meniul pentru ca din lipsa de timp am cumparat o gramada de verdeturi intr-o zi, le-am aburit, le-am congelat si i le combin cu carnita de la borcan, mozzarella, branza, quinoa, amaranth, etc. Week end frumos la toata lumea! Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

neatza

[Miany chiar ca ai baiat mare daca ajunge la pedale . Cat e de inalt?

Many imi pare rau ca esti ata de necajita zilele astea . Sper sa-ti revii curand si sa te bucuri de noua minune din burtica ta . Cu lucrurile de care il privezi pe primul copil ca sa il ai pe al doilea ai dreptate. Si nici de al doilea nu vei putea sa te ocupi asa cum te-ai ocupat de primul. Insa nu uita ceva foarte important, chiar esential: faptul ca se vor avea unul pe altul si nu doar acum 1-2 ani, ci pentru toata viata. Si pentru asta eu cred ca sacrificiile de care zici merita facute .





Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)


mai,monis nu e chiar asa inalt, avea(la ultima masuratoare de acu o luna) 76 cm....

cata dreptate ai vizavi de situatia lui many...si eu ma gandesc,ca , macar de dragul lui, sa iau in calcul posibilitatea de a mai face un bb..ca altfel nu prea imi vine ...

cum mai sunteti? gatul?

hai ca iti trimit o portie de tagliatelle la cuptor cu dovlecei,ardei,usturoi,piept de pui (bio ),rosii,masline si cascaval...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

intru repede sa spun La multi ani Stefania mica si dragalasa! sa cresti mare si sa ai o viata plina de bucurii...ii pupam cu drag si pe mami si Iustin...petrecere frumoasa dragilor!

acum ne pregatim sa mergem la socri , cumnata ii taie motul la fata (nu e nevoie de nici un emoticon, stiti voi )

va pup pe toate fara exceptiune



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro


acum ne pregatim sa mergem la socri , cumnata ii taie motul la fata (nu e nevoie de nici un emoticon, stiti voi )



iote aici pt taietoarea de motz


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:


Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro


acum ne pregatim sa mergem la socri , cumnata ii taie motul la fata (nu e nevoie de nici un emoticon, stiti voi )



cred ca nici nu este aici un emoticon care singur sa comunice tot ce ai tu nevoie

Miany, Andre

EDIT
Am uitat sa va zic una tare. M-am dus la farma sa-i iau copilului Zyrtec (la sfatul doctorului, ca sa-i calmeze eventualele mancarimi). Pe prospect scrie, ca la orice medicament, ca poate avea reactii nedorite, printre care si alergii. LA sfarsit, prospectul mai are un paragraf mic in care scrie ca medicamentul contine 2 E-uri care pot provoca alergii. Un medicament antialergic care contine 2 substante alergene .
(I-am cumparat Aerius pana la urma, sa vedem daca ajuta vreun pic la somn).



Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Hello girlsPe fuga de zici ca-s fugaritaLa multi ani sarbatoritilorMany - o sa fie bine,te cred ca ti se rupe sufletul de Vladut. Cand citeam ce ai scris imi imaginam cum o sa fac eu din ianuarie cand voi incepe munca Oricum tb sa fim fericite ca am putut alapta copilutii pana la varsta asta. Eu mai am decembrie iar apoi...sa vedem,probabil dimi si seara desi mi se pare imposibil,el cere non stop...anyway...vedem.floricik - habar n-aveam ca ati fost si voi in parc pfff...eu am fost cu Andrei,al meu sot si nepotica. Au venit aia direct la mine,n-am mai apucat sa zic "NU" Frumu poze,le-am vz la Simina. Fetele cucuietele,frumoase focLyly - m-am amuzat copios la cum mesterea Alex tortul. F tare.Iar finalul apoteotic E total piciul!Habar n-am ce mai vroiam sa scriu..noi suntem bine,cumintei,jucausi dar tot nepapaciosi Insa nimeni nu ma crede ca nu papa cand il vad pe Andreiu asa "pufos" (11,200 kg) ... S-o rezolva si asta.Acum fug sa ma pregatesc,ies dupa amiaza la masa cu nasa mea si alte fete E prima iesire de genul asta..de 1 an incoace Cred ca o sa fie fun Andreiu ramane cu sotu'VaCea mai fericita mamica de Andrei Nicolas (21.10.2009)

Mergi la inceput