Prietene la bine si la greu - 78

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Many,
draga mea, te inteleg ca iti este greu ca nu il mai alaptezi pe Vlad, dar sunt sigura ca daca el ar constientiza si ar intelege motivul ptr care nu mai este posibil sa primeasca tzitzi, ar fi renuntat singurel. Nu ai renuntat ptr a-ti fie tie mai usor...oricum este un copil norocos ca a fost alaptat pana acum. In legatura cu refuzul mancarii...sunt sigura ca isi reveni, il supara si pe el vreo maseluta .
Eu va doresc din tot sufletul sa fie totul bine... sa fie asa cum va doriti voi.

------------------------

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=9" target="_blank">daca va plac pozele noastre, votati-ne: da-1 si da-2



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

citat din mes lui lili_a:
simina, floricik aveti niste fete frumoase foc! Unde va vedem la TV? simina imi place mult mult poza de la sfirsit in care o pupi pe Maya, e foarte tandra


In primul rand multumesc pt cuvintele frumoase

Ne "vedeti" aici , min 1:54



Votati, va rog ,www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=25" target="_blank">sim1 si www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=26" target="_blank">sim2
fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, ma roade o intrebare, ce laptic ii dai si cum?
Ca uite eu spre ex vreau sa ii mai tot tai din mesele de peste noapte si sa introduc treptat LV. Dar nu primeste bibe, canuta, orice altceva..Urla noaptea daca vreau sa ii dau apa in canita cu cioc..hmm...
Cum ai reusit sa il intarci?intrebare tehnica iar..a stat sotul cu el noaptea, sau l-ai dus la ai tai, sau cum? ca mie mi se pare imposibil sa o intarc fiind 24 din 24 cu ea
Hai nu mai fi mahnita, o sa vezi ce bucurie pe voi cand o sa ramai iar gravi. Si nu mai fa scenarii daca si daca, lasa sa vina totul de la sine. pam pam

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hai , eu am fugit la culcare, va pup pe toate, si mai ales pe Many

G.N.F.W.Y.A.

ps. sa va zic ca is happy ca vand pisicutzele?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

N-am reusit deloc sa readorm , sunt emotionata ,am fetita mare de 4 ani .
Multumim mult ,mult pentru urari .
De dimineta pregatesc cafia ,capuccinno , ceiuc ,fresh de portocale ,croasante cu cioco sau cioco cu croasante si clatite cu branza dulce .
Apoi va invit la salata de boeuf ,salata de vinete ,chiftelute de pui , oua umplute si icre (noroc cu a mea soacra ,altfel treceam pizza si paste de la bistroul vecin cu mine ) .
Si apoi sa vina tortul cu crema de cioco si mousse de zmeura+ afine .
La cina nu mai avem nimic ca doar tinem cu toate la siluieta .
Sa nu uit ,la bar avem de toate ,eu voi bea sampanie si bere ... sa vedem daca imi da voie Iustinica


Many ,draga Many imi pare foarte rau ca treci printr-o situatie asa de grea . Te imbratisez strans ,strans . Stiu ce zici de masina ,si eu ma atasez foarte mult de lucrurile mele . Pacat ca dureaza asa mult pana vine cea noua , dar sper sa fie exact pe placul tau si sa reusesti totusi sa suporti asteptarea.
Cu Vladut trebuie sa-ti fie asa de greu .Nu te mai gandi ca ai fost egoista ,sunt sigura ca el te-ar fi sustinut ,ar fi renuntat singur la lapte daca ar intelege ca vrei sa ii faci un bebe mic . Cum e acum ?Mai cere san? Cu nemancatul asta e alta belea ,dar sunt convinsa ca va reveni la sentimente mai bune .
Cat despre bebe 2 am sa te rog sa fii optimista ,stii tu ,gandirea pozitiva atrage pozitiv .
Sunt sigura ca vor fi multe persoane ce se vor ruga sa fii graviduta din nou ,sa ai o sarcina usoara si sa alaptezi curand .


Licurici astept sa ne betivim peste 3 saptamani .Doamne ajuta sa se lipeasca .
Spor la vanzari !

Monis uau ,micul Santi are varicela ,saracutul pui .Trebuie sa fie cumplit sa il vezi asa plin de bubisse . Sper sa-i treaca repede .Curioasa traba cu gatul tau ,inseamna ca de acum nu trebuie sa te ai doara ,ca nu mai are cine sa faca varicela in casa .
Va pup ,lasa tristetea ,trec repede 2 saptamani

Laura-andreea nu sunt eu cea mai indicata persoana sa iti raspund la dileme ca eu am parte de bebelusi mofturosi .Acum ,la Iustin ,recunosc ca am luat totul mura-n gura de la voi ,nu am studiat nimic .Iustin e pretentios la mancare ,nu accepta decat fructe bucati ,piureuri de legume cu carnita sau ou si iaurt simplu . Stefania a fost si mai mare mofturoasa ,asa ca nu am indraznit sa -i schimb rutina ,a mancat (sau mai bine zis a gustat ) piureuri de fructe si de legume pana la 18 luni dupa care brusc nu a mai vrut nimic pasat si am trecut la supite si mancaruri /budinci la cuptor .Nu imi amintesc deloc cand am incercat prima data sa-i dau ciuperci ,oricum nu-i plac .Cat timp i-am gatit separat ,adica aproape de 3 ani ,nu i-am calit legumele . Ceapa am pus la fiert dar nu i-am pasat-o dinainte de un an .
Nu-mi mai amintesc daca ai mai intrebat ceva sau daca astea au fost intrebarile .

RamoX noi tot aici suntem si asteptam sa te simti mai bine si sa stai de vorba cu noi .Zi-ne macar un pic de domi ,pliiiiiiiiiizzzzz

Dankutza mama ta va fi bine ,iar lui Pinky felicitari pt progrese .

Acum incerc sa dorm ,somnic dulce toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata!

LA MULTI ANI STEFITA!!!

Draga mamica de fetita de 4 anisori, sa va traiasca in sanatate, bucurii si impliniri!
ce de bunatati

Many, big big hug si pupici apasati!

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Stefita LA MULTI ANI



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Stefania, surioara de Iustin

Monis, sa treaca si sa fiti din nou veseli.

Many, si eu simt ca mereu cu doi copii trebuie cumva sa te imparti si sa fii uneori mai aproape de unul, alteori de altul, ca si cum nu ai putea face totul perfect pentru amandoi.
Pe de alta parte, nici nu cred ca trebuie sa fie totul perfect.

Rares este foarte activ si ma face foarte fericita, nici nu mai simt oboseala din noptile dormite pe apucate.
Trebuie insa sa il parasc ca iar face pe interesantul si mananca pe ciugulite, nu cumva sa depaseasca categoria pana. Poate e de vina si nasucul care ne supara si ne da si ceva tuse la pachet. Doar nu era s-o lasam pe surioara singura racita din familie !

Despre cic de un an...... dar pana la urma, sanatosi sa fim ca trecem noi cumva si peste asta !

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ce bine este sa ai asa multe prietene

Licuriciule, sa stii ca eu cred ca Vlad a trecut mai usor peste intreruperea alaptarii decat mine, in plus a ajuns sa doarma toata noaptea. Acum primeste la culcare seara 8 masuri de LP la 240ml si dimineata la 6,30-7, 7 masuri de LP la 210 ml. Este acasa, exclus sa-l duc la bunici, evit insa sa vada tzitzi. Intr-o seara am iesit de la dus si nu mi-am dat seama ca este langa mine, cand a vazut tzitzi radea si parca tremura de fericire, mi s-a rupt sufletul. In rest accepta bibe fara probleme, el primea de cateva luni cateodata seara bibe, asa ca nu au fost probleme. Acum ii dau Nestle junior, probabil pana spre un an si jumatate si apoi mai vedem. DAr sa stii ca prima data cand i-am dat bibe a durat 45 min. sa-i bag tetina in gura
La somnul de pranz daca nu este suficient de obosit sa adoarma singur ii fac 90 ml lapte pe care ii rade, apoi se intoarce cu spatele si doarme. Nu mai are decat un somn, dar zic eu ca este mai ok, doarme 2,30-3 ore, ori inainte dormea cam 30 min. in doua reprize. Cam asta.

W-E placut


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

many - sper sa-ti iasa socotelile asa cum vrei. daca mai ai lapte, de ce nu-i dai de-al tau in biberon?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput