Fluturasi de martie-aprilie 2011 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anaxena ce mai face maria??


mami x2 , de fetita cu codite si s 26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, pt tine si un pt antonia!


mami x2 , de fetita cu codite si s 26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

yoni, acum am vazut si eu pozica ta..pai tu esti cam ca mine la saptamani, poate ai cateva zile inaintea mea..ca eu abia duminica fac 25 implinite..si burtica e si la tine micuta..inseamna ca asa trebuie sa fie..

mami de Vlad 09.04.2009 si s25 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

anaxena, nu stiam ca placenta anterioara poate fi motiv de cezariana. poti explica de ce?
eu am avut-o posterioara si la cristi si asa o am si acum.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 26+ cuCatalina Ioana

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Apropo de placenta... si eu m-am speriat putin, ca am grad 2 la 18 sapt. Dar incerc sa nu ma stresez. Medicul a zis ca nu e o problema. Si cum merg in paralel si la un medic din Bucuresti, si acela a zis ca nu e problema si in cazul asta incerc sa stau linistita. Sigur, nu m-am abtinut pana n-am cautat eu pe net, am mai gasit cazuri ca mine si totul a fost in regula, am gasit bineinteles si variante mai naspa, fete care au facut cezariene mai repede sin cauza imbatranirii placentei...

in sapt 17+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefyapost

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Simo sa traiasca Matei, sa fie sanatos!

Eu am mancat un morcov si nu cred ca voi mai manca altceva. La mine nu mai intra nimic, am o senzatie de satietate ceva ce nu imi explic.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 24+ Rares Andrei





de la un morcov...???? o sa mananc si eu unu+o rosie si un ardei rosu

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 24+




Nu de la un morcov. Nu stiu ce am , dar nu imi e foame. Am decis sa mananc un morcov, ca stiu ca are vitamine, altfel nu as fi mancat nimic.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 24+ Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

uffff andreea cand te aud...... la mine ar incapea...

stefy asteptam maine pozici cu burtica!!!

iony creste burtica!!!!!


mami x2 , de fetita cu codite si s 26


Lasa Yasmi ca eu nu am doar 5 kg luate si cred ca d-asta imi zice bebe, hai mai mamico, nu mai manca atat.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 24+ Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

anaxena multumesc pt raspuns dar dc placenta anterioara inseamna sansa de cezariana? intreb pentru ca habar n am

citind mai sus am vazut ca gradul placentei="varsta" deci m am linistit vazand ca e 0, e proaspata deci

s 20, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaxena

in final am terminat de citit

alina.n te vaiti de 8 kg,dar intre noi sunt 6 sapt!!
oricum azi am mancat numai cartofi,deja am cu 300gr mai putzin decat azi dimineata,maine dimi sigur cu cel putzin 1 kg mai putzin
bb_yasmi pe mine au sarit fetele cu kg!!dar tot eu care pledam inca din prima zi la ideea de avetzi grija cu kg,cu tot chinul meu tot m-am ingrashat
mandreeac nu mi se pare normal sa iei sub 8 kg la o sarcina
scrish nu cred ca are cordonul in jurul gatului,placenta o ai anterioara ceea ce inseamna ca ai shanse de cezariana si ca o sa-l simtzi pe bb mai slabutz(in mishcari) decat dc era posterioara,grad 0 e super si grosimea la fel,cam scurtutz colul,important e sa fie inchis




Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 22+ cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori


Si mie mi se pare ciudat, dar sunt multe femei care nu prea pun in sarcina. Totul tine de organism. Important e sa fie bebelusul sanatos.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 24+ Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, ai luat perna din vreun magazin cunoascut? Poate am sanse sa gasesc si eu pe aici... Daca nu o sa iau din aceea ca a dorinutei de pe site. A ta e mai ieftina

in sapt 17+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput