Strumfi de iulie-august 2007 (202)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Un domn foarte bine imbracat, cu o pasarica pe umar intra in restaurantVine chelnerul si il intreaba ce doreste.- O ciorba pentru mine si 2 ciorbe pentru pasarica mea, o friptura pentrumine si 2 cotlete pentru pasarica mea, o baterie de vin pentru mine si 1sticla de Gin pentru pasarica mea iar la desert, clatite cu ciocolatapentru mine si 2 Kg de inghetata pentru pasarica mea .Chelnerul se duce la seful de sala si spune:- Sefu' ..am un nebun care a comandat ..Seful de sala se duce, la client, spune ca chelnerul nu a inteles bine simai ia o data . aceeasi comanda.I se aduc domnului cele comandate si dupa jumatate de ora domnul cheamachelnerul sa plateasca ..Totul era mancat si farfuriile goale.Domnul plateste, iar chelnerul isi cere scuze si intreaba:- Nu va suparati, dar . ce e cu pasarica asta a dumneavoastra?Domnul zambeste si ii spune:- Eu sunt pescar .- Si ? intreaba chelnerul- Pai am prins pestisorul de aur si a spus ca imi indeplineste 3 dorintedaca ii dau drumul. Prima dorinta a fost sa fiu foarte bogat . si suntA doua dorinta a fost sa fiu un barbat foarte frumos si potent si . suntSi a treia dorinta a fost sa am permanent langa mine o "pasarica" miica,miica si nesatula.SI UITE CE A INTELES PROSTUL ALA DE PESTE !!!!!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna fetele!
Stiti vreun laborator care recolteaza si duminica? ca trebuie sa fac niste analize a 3-a zi de CM si pica dumninica ar mai fi o varianta sa le fac in ziua 2 si sa merg maine.

Eu iar am intrat intr-o criza mare de timp de nu mai apuc nici sa mananc. Fetele sunt tot bolnave si am aflat de la o mamica de la grupa ca pica copiii pe capete bolnavi, azi mai erau doar 8 copii. Mai nasol e ca ii duc deliberat bolnavi la gradi sau nerefacuti, adica dupa 3-4 zile de tratament. Toti care s-au imbolnavit au fost cu febra mare. Ale mele nu mai au febra, nu tusesc deloc, mai stranuta, le mai curge nasul, dar transpira infiorator la fiecare somn.
Ieri am fost cu ele la Ghermanesti si m-am bucurat tare sa-i vad pe ponei. S-au imblanit tare si arata asa dragut... le-a crescut un par des si lung pe ei. Am stat cu ei in tarc si i-am dragalit pana m-am saturat, iar ei m-au iubit si "purecat" pana Cezar m-a ciupit un pic de prea multa iubire. Nu m-am ales decat cu o mica vanataie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.............monica, la multi ani pt Ana Maria

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Monica, pentru Ana-Maria!

Kariris, imi pare rau ca tot trageti cu bolile astea. sanatate multa

Mychy, hai capul sus, trece si CM-ul, o sa iasa si soarele (la o adica, din interiorul magazinului nu se mai vede ploaia ). cand ziceai ca te intorci?

eu am pe foc o supa cu taitei de casa. david i-a taiat (ma rog, i-a taiat cu un capacel, asa ca avem taitei rotunzi , distractia a fost mare).


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, ar merge bine o supa calda pe frigu astaaici e cod portocaliu de ploi
pe 21 ma intorc, deja me dor de andrei

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Vivela, Mychy, va multumesc mult pt urari
I-am facut o mica petrecere acasa, in familie, fetele s-au jucat, au primit cadouri, Ana Maria a suflat in lumanari...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

monica,

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Monicabo La multi ani pentru Ana Maria!!!

Fetelor de foarte mult timp vreau sa va intreb, mai stie cineva ceva despre Sheherezada? Eu o stiu de foarte mult timp si am observat ca e la noi la odisee, dar nu am citit nimic niciodata aici scris de ea. Ce o mai fi cu ea? O fi bine? Tare mi-ar placea sa aud ca este bine.

Hai michy mai repede acasa sa mai prinzi ceva caldura ca vine si aici iarna cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Kariris, ce fac fetele? nu pot sa spun ca-mi lipseste prea tare caldura ca nu m-am simtit prea bine la 26 grade. bine ca n-am aterizat azi, ca la ce vant si ploaie este, cred ca ma intorceam fie cu trenu, fie cu 200 grame de alcool la bord;

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Monica, la multi ani pentru Ana Maria, sa creasca mare, frumoasa, sanatoasa si desteapta!
Mychy, enjoy!
Kariris, , am cautat ca disperata laboratoare care recolteaza si duminica si n-am gasit; asta era acu ceva vreme, dar nu cred ca s-au shimbat multe de atunci...multa santatate va doresc!
Luna, ma tin de ceva timp sa-ti urez multa bafta la noul job, ma bucur tare mult pentru tine si te-am inteles perfect camd povesteai de ultima zi la cel vechi
X-ray, , multa sanatate!

Vivela, mai da-mi un pm cu nr gradinitei ca l-am notat undeva si am pierdut biletul, scuze ca-s cu capul in sac, dar asta e starea mea naturala lately. Si nu numai.

Pup strumfaria!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput