Strumfi de iulie-august 2007 (202)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

la multi ani Ana MAria!! Sa fii sanatoasa si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetele



Monicabo La multi ani fericiti pt Ana Maria

O romanca in Danemarca
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/10 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza............o cafea? un croissant? o ploaie? un vant?

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata,

mai bine un strudel cu mere si soare de primavara-vara

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Sau tarta cu mere si gutui.

Mihaela,hai inapoi in tara,eu azi am iesit in maieu in curte,atat de cald este

Alina,mamica Elisei,sanatate multa.Voiam sa te intreb despre preparatul acela cu fluidol si humex,sunt siropurile ca atare amestecate,s-au preparate in farmacie?Am cerut la farmacie si farmacista nu stia despre ce e vorba,dar a spus sa intreb ca imi face.Si in sfarsit o sa aduca flixotide

Iosua tuseste pana varsa,Aaron deocamdata a scapat,vedem in continuare.Facem aerosol,o multime de siropuri,etc...

Eu ii vad numai seara,merg la serviciu,apoi la scoala si seara sunt franta,reusesc doar sa le pregatesc totul pentru a doua zi la gradi si pentru la bunica,si cum ma asez in pat se rupe filmul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1710927852745&set=a.1710853250880.99142.1224570182

l-am tuns pe Aarom,acum imi pare rau,dar o sa-i creasca iar.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ei, nici nu se cunoaste ca l-ati tuns, ma asteptam la vreo cheliutza dar e inca zulufat. sanatate lui Iosua! aici sunt 13 grade, nu mai ploua . din cate am inteles si saptamana viitoare e cald la bucuresti dupa care isi reintra toamna in drepturi.exact pe cand ma intorc; va pup

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

X-ray, ce face elisa?

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

da cineva o cafea intravenos?

din ciclul: uite ca ni s-a intamplat si asta pana la urma: ieri am fost la mosie sa facem un gratar. si david n-a putut sa rateze momentul sa nu faca o criza de personalitate, cu plans si tot tacamul. ma rog, cu pretentii stupide, ca de ce umfla tac-su salteaua si ca s-o desumfle! musai, atunci! normal ca nu ne-am executat, am incercat sa-l convingem ca ce bine e pe saltea, etc. ma rog, n-am reusit, asa ca l-am lasat sa-si faca numarul (respectiv sa stea in cur pe fundatie si sa urle la tac-su "desumfl-o, desumfl-o" ). asta vreo 10 minute.
si ta-nam...ne-am trezit cu politia la poarta, ca o duamna a dat telefon la 112 ca omoram copilul "de vreo ora" . s-au uitat aia (2 garcea) la copil sa vada daca e abuzat, l-au intrebat si pe david daca l-a batut tac-su si el cica da (moment in care chiar imi venea sa-i dau vreo 2 la fund). ma rog, s-au prins aia ca sunt doar bazdaci de drac de copil si ca s-au pus pe drumuri degeaba. dar era cocoana aia suparata si se uita la noi ca la ultimii oameni de-mi venea sa matur cu ea curtea, ca ea si-a crescut copilul cu vorba buna (spre deosebire de mine care il tai cu lama, probabil ) si ca al ei n-a facut asa...nu va zic ce draaaaaaaci am avut. ma rog, dupa aia m-am convins ca individa are o problema, ca aia de la politie incepusera s-o ia peste picior - ca i-a mai deranjat si in alte ocazii aiurea.
dar de aici au inceput certuri intre mine si sot ca EU SUNT DE VINA (normal!) ca rasfat copilul si ca nu-l educ corespunzator...
am asa un gust amar si-mi vine sa fug pe campii...dar nu pe aceleasi campii, ca sunetul se propaga mai usor din lipsa copacilor si mi-e ca vine politia daca incep sa urlu....


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput