Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna din nou,

Azi este o zi foarte solicitanta. Nu reusesc sa fac nimic, Rares e numai calare pe mine, se pare ca ma cert cu toata lumea, mai putin cu voi, si nu imi iese nik bine. Uoff de s-ar termina mai repede.

Diseara s-au anuntat musafiri asa ca cica ar trebui sa fac curat doar ca nu ma simt in stare. De mancare nu mai zic nimic.

Sper sa-l pot adormi pe Rares acum ca sa fac cate ceva altfel... o sa rada musafirii de noi.

V-am pupat pe toate. Sper sa revin cat se poate de repede. Daca nu.. va urez de pe acum un weekend minunat. Profitati de vremea frumoasa si petreceti cat mai mult timp in aer liber ca nu se stie cand mai prindem vreme asa buna.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!
iuliapapusa, multa sanatate lutei. Stiu ce inseamna, asta vara s-a lasat cu perfuzie la noi, s-a deshidratat Loris.

Eu am inceput iar sa-i blenduiesc mancarea, mi se pare ca mananca mai bine.

ioanna, l-am votat si eu ieri pe Carol cel frumos
Faine retete dai.Pui mereu ou in smantana cand faci papica cu de astea?
daciana, eu stiu ca se da la copil lapte de vaca proaspat, nedegresat.
Eu i-am dat ciuperci, ii plac la cuptor cu smantana si carnita. Fasole si varza inca nu-i dau, oricum nu prea mancam nici noi.
danutza, cum a fost vizita la coafor?Multumita?

Noi am papat in seara asta tagliatele cu dovlecei si scamorza.A papat bine Loris!

Monikus, distractie placuta cu musafirii!

Seara placuta!


Giani

Mamica fericita a unui pestisor de aur, Loris Stefan (02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna seara fetele!

In primul rand multumim ca ne-ati trecut si pe noi in listuta!

Iulia sanatate multa Lutei!sa treaca repede si noi ne-am chinuit cu o raceala puternica cam 2 saptamani si stiu cum este cand sunt bolnaviori.

Monikus petrecere frumoasa!

Danuta cum a fost la coafor?

Noi suntem bine azi nu-i mai luam din parc! Sper sa mai tina vremea asta frumoasa.Noi de obicei iesim in Herastrau undeva intre 12 si 14.
Cat priveste mancarea blenduita eu ii blenduiesc numai carnita restul cu furculita.Sincer si mie imi este teama sa nu se inece si nu-mi mai aduc aminte cum am facut la Ramona.
Fetele va pup si va doresc week-end placut! Sper sa mai pot intra, dar acum nu mai pot sta.
Numai bine si sanatate la toti dovleceii!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna searaaaa!!!

Ma bucur tare mult sa va gasesc aici, la bebelusii-copilasi! Am ajuns si aici...

Ne e dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

ioanna, l-am votat si eu ieri pe Carol cel frumos
Faine retete dai.Pui mereu ou in smantana cand faci papica cu de astea?


nu intotdeauna. depinde de reteta si de inspiratie

multumesc mult pentru vot



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico
Noi suntem bine azi nu-i mai luam din parc! Sper sa mai tina vremea asta frumoasa.Noi de obicei iesim in Herastrau undeva intre 12 si 14.


serios? noi ajungem in jur de 3 in herastrau. mergem la locul de joaca de la centrul de inchirieri biciclete. la pedale parca ii zice. imi place acolo ca e pluta pe jos si nici nu poate manca nisip



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Buna searaaaa!!!

Ma bucur tare mult sa va gasesc aici, la bebelusii-copilasi! Am ajuns si aici...

Ne e dor de voi!

Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii




heeeei vine ai revenit! ce mai faceti voi?



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ioana v-am votat. multa bafta!Noi de obicei suntem ori la Ursi ori la Roata mare!Dar cel tarziu pana la 14.pt ca apoi ii culc
de pranz.

Andra si Pietricel bine ati venit!

Monikus pustii mei se inteleg mai bine, dar tot tb sa stau tot timpul cu ochii pe ei. Ramona il mai atinge sau il mai musca asa ca tb sa fiu foarte atenta.

Danuta am vazut intrebarea ta. Noi am hotarat ca distanta intre ei sa fie de maxim trei ani...uneori cred ca tb sa astept ca Ramona sa mai creasca.Bafta!

Am vazut ca discutati de laptele de vaca. Eu am inceput sa-i dau Ramonei pe la un an si vreo doua luni Ladorna de 1,5%.Acum ii dau Ladorna bio de 3,5%. Am vorbit cu doctora si mi-a spus ca pot sa-l trec si pe Mihaita.Voi incerca Ladorna bio de 1,5%


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetelor

ah Ioana - asa ma bucur si eu de zilele astea frumoase ... sper sa mai avem noroc pana luni macar;

Danutza nu cred sa am probleme cu conceptia, de ramas am ramas cand am dorit si cred ca asa ar fi si acum;
cu Darius nu am avut nici o problema pana la nastere - unde dupa cezariana uterul meu nu a dorit nicicum sa se contracte si am sangerat la greu ..a durat operatia vre-o 3 ore, perfuzii, perfuzii la greu dupa etc. S-a chinuit Tutunaru si cu dr mea draga - Condulescu si au reusit sa salveze uterul dar cu taietura in forma de T pe el; din aceasta cauza noua placenta se poate insera sau nu pe taietura, poate trece si deveni una cu uterul ...poate perfora uterul etc etc
deci daca se insereaza pe T trebuie urmarita atent sarcina (eu sunt la Bz si ei la Bucuresti) si e cu risc ; daca nu ... sa zicem ca o sa am parte de o sarcina normala si doar o nastere iar cu emotii - luam in calcul posibilitatea de a ramane fara uter - viata nu mi-a fost in pericol - asa spune dr mea
cam asta ar fi - teoretic as putea alapta si fara uter ...cam astea sunt preocuparile mele ;

apropo de mancare grea, mazare i-am dat destul de devreme - pe la 9 luni parca si e ok - chiar pare sa-i placa;

pana la urma voi ce stiti de lapte de vaca - degresat sau nu? de ce am retinut eu oare ca degresat tb?!

hai va pup ... fug la culcush


daci

Nici un om nu-ti este dusman, nici un om nu-ti este prieten; toti oamenii sunt maestrii tai spirituali!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Ioana, nu ma lasa sa votez si azi ...zice ca am mai votat o data; asa e? doar o data si gata?

nb


daci

Nici un om nu-ti este dusman, nici un om nu-ti este prieten; toti oamenii sunt maestrii tai spirituali!

Mergi la inceput