Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineata

voi ati vazut ca a venit primavara?



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Am vazut, am vazut, mai e putin si inmugresc si copacii...:)

Buna dimineata

Daciana, si eu am aceeasi prolema cu tastatura, mai mult nu merge, caci trebuie incarcati acumulatorii.. Ziceai de doctor...ce probleme ai in privinta conceptiei celui de-al doilea copil? Daca e ceva personal, treci peste intrebare, ok?

Monikus, abia astept sa ne vedem. Ioana, te asteptam cumult drag. Monica, in locul tau eu nu cred ca ma mai gandeam macar la al doilea copil asa ca 4-5 ani distanta mi se pare chiar rezonabil pt. a uita noptile nedormite:) Eu am totusi un feeling ca al doilea copil al tau va fi f cuminte si intelegator cu mami lui. Fetita sa fie:)

Pietricel, ma bucur ca a mancat pustiul. Acum blenduite sau neblenduite, asta e, important e sa manance. Este timp sa-i si educam in ale mancarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

seara buna fetele.Ce mai faceti?Toate bune?Sper sa gasesc toti bebeii sanatosi si la acest inceput de capitol, nu ca luta mea.
Puiuta mea este racita cobza si pe deasupra a mai luat si un microb la stomacel.Asa ca s-a stricat la stomacel, voma, febra,plans de dureri de burtica, muculeti, tuse foarte urata si muulte medicamente.
Sper din suflet sa-si revina curand ca mor de mila ei.

Monikus si luta mea a mancat pana acum 2 saptamani pasat dar s-a dezobisnuit fara sa-mi dau seama.Ii era foame rau intr-o zi asa ca in graba aia mare nu i-am mai pasat si a mancat de foame cum ar fi fost.De atunci nici nu i-am mai pasat.Eu am teroare pe biscuiti.Mi se pare ca nu-i mesteca suficient si mi-e teama sa nu se inece.
Multumim de capitol nou cu o listuta pe cinste.Foarte super si personalizata.Tare idea cu poreclele.A cui a fost?

Aaa am uitat sa va spun ca am mai avut si o fetita tare scumpa in grija trei zile.Dar a fost foarte frumos iar luta a fost ce mai incantata de tovarasa de joaca.Ma topeam dupa ea pur si simplu

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta




Sanatate multa fetitei. Pupici sa se faca bine.
Stiu cum e cu socializarea, caci si a mea e disperata sa sea cu copiii sau macar sa se uite la ei:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

asa, ca sa nu uit, vroiam sa va intreb daca dati dovleceilor fasole uscata, varza calita, ciuperci - legume mai "grele"?

scuzati literele lipsa - tastatura e pe duca ... nu ca mintea nu s-ar fi dus de mult

apropo de decalotare - eu am hotarat ca nu umblu si sper ca natura va rezolva tot

acum va las ... am program artistic ...


daci

Nici un om nu-ti este dusman, nici un om nu-ti este prieten; toti oamenii sunt maestrii tai spirituali!


Daciana, ciuperci i-am pus in piure-uri si nu au fost probleme. Varza, fasole, mazare nu i-am dat inca. Desi, daca nu ma insel, Lutoniana spunea ca baietelul ei primeste la cresa fasole cu carnati. Daca englezii e dau asa ceva, nu o fi asa grav.
Eu una e mai aman dar cred ca in cantitati mici nici acum nu are de ce sa le dauneze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata fetelor,

Noi am fost de dimineata la analize unde Rares a plans tare mult, ba i-a tras un picior si asistentei care l-a intepat. Sa-i fie invatatura de minte.

Acum ne pregatim sa iesim afara pt ca am papat deja o banana si un mar si 3 biscuiti blenduiti toti evident. E tare frumos si noi suntem deja la a doua plimbare pe ziua de azi, ca sa vezi.

Ne auzim curand. O zi frumoasa tuturor.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Buna dimineata ,
Referitor la mazare ...mie mia spus pediatra ca pot sa-i dau mazare de la 7 luni, doar ca nu voi gasi mazare fara coaja si chiar si blenduita raman hoaspe. Asa a fost dar i-am dat fara hoaspe,le alegeam cand le vedeam sau le dadea el afara din gurita.
Pupam toti piticii !!!

Mamica de printisori , Carmen 23.06.2002 si Bogdanel 23.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Ce sa va mai spun ca ciupercile le mananca de pe pizza ...ii place tare mult dar nu prea are parte de ea.
Varza mananca daca-l prostesc sa ia 2-3 lingurite de sarmalute.
Eu zic ca poti sa-i dai in cantitati mai mici sa se obisnuiasca cu gustul.

Mamica de printisori , Carmen 23.06.2002 si Bogdanel 23.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Bai...am emotii...azi merg la coafor si planuiesc o schimbare radicala ...Monikus, sper sa ma mai recunosti duminica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna,

sa va dau o idee de papica:

am uns cu unt un vas mic de yena, am pus un stat din felii de rosie, apoi carnita de curcan tocata marunt si fiarta in prealabil, un strat de cartofi fierti. deasupra am pus un ou batut cu smantana si patrunjel verde. am dat la cuptor pana s-a rumenit deasupra. asta a mancat baiatul meu azi cu o maxima placere



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

hai mai Danutza ca o sa iasa bine-bibe. felicitari pentru curajul de a face o schimbare atat de drastica! (drastic are termen de comparatie?)



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput