Dovleceii cresc cu spor! (sept-oct 2009) cap 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Monikus, abia astept sa ne vedem. Sincer, duminica ar fi mult mai bine deoarece sambata deja am programate niste treburi si niste drumuri.


Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)





Atunci daca nu ploua sigur venim duminica. Rares are intalnire cu Ioana.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.


Da, pustii au intalnire. Poti sa-i spui Alexandra, noi asa o strigam

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)




Am inteles sa traiti.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

seara buna fetele.Ce mai faceti?Toate bune?Sper sa gasesc toti bebeii sanatosi si la acest inceput de capitol, nu ca luta mea.
Puiuta mea este racita cobza si pe deasupra a mai luat si un microb la stomacel.Asa ca s-a stricat la stomacel, voma, febra,plans de dureri de burtica, muculeti, tuse foarte urata si muulte medicamente.
Sper din suflet sa-si revina curand ca mor de mila ei.

Monikus si luta mea a mancat pana acum 2 saptamani pasat dar s-a dezobisnuit fara sa-mi dau seama.Ii era foame rau intr-o zi asa ca in graba aia mare nu i-am mai pasat si a mancat de foame cum ar fi fost.De atunci nici nu i-am mai pasat.Eu am teroare pe biscuiti.Mi se pare ca nu-i mesteca suficient si mi-e teama sa nu se inece.
Multumim de capitol nou cu o listuta pe cinste.Foarte super si personalizata.Tare idea cu poreclele.A cui a fost?

Aaa am uitat sa va spun ca am mai avut si o fetita tare scumpa in grija trei zile.Dar a fost foarte frumos iar luta a fost ce mai incantata de tovarasa de joaca.Ma topeam dupa ea pur si simplu

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Vreau si eeeeeeeeu sa vin duminica! dar pe la 11.30 se culca tovarasu! in fine... vedem noi. poate stai mai mult si ajungem

iulia multa sanatate Lutei



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

seara buna fetele.Ce mai faceti?Toate bune?Sper sa gasesc toti bebeii sanatosi si la acest inceput de capitol, nu ca luta mea.
Puiuta mea este racita cobza si pe deasupra a mai luat si un microb la stomacel.Asa ca s-a stricat la stomacel, voma, febra,plans de dureri de burtica, muculeti, tuse foarte urata si muulte medicamente.
Sper din suflet sa-si revina curand ca mor de mila ei.

Monikus si luta mea a mancat pana acum 2 saptamani pasat dar s-a dezobisnuit fara sa-mi dau seama.Ii era foame rau intr-o zi asa ca in graba aia mare nu i-am mai pasat si a mancat de foame cum ar fi fost.De atunci nici nu i-am mai pasat.Eu am teroare pe biscuiti.Mi se pare ca nu-i mesteca suficient si mi-e teama sa nu se inece.
Multumim de capitol nou cu o listuta pe cinste.Foarte super si personalizata.Tare idea cu poreclele.A cui a fost?

Aaa am uitat sa va spun ca am mai avut si o fetita tare scumpa in grija trei zile.Dar a fost foarte frumos iar luta a fost ce mai incantata de tovarasa de joaca.Ma topeam dupa ea pur si simplu

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta




Iulia speram sa nu mai auzim de copilasi bolnaviori ca tare greu e si pentru noi dar mai ales pt ei. Pupam "luta" sa treaca repede durerea de gatut si cea de burtica. Si zici ca s-a dezvatat repede de mancare pasata? Uite eu am incercat in seara asta sa-i dau un fel de pilaf de orez cu legume doar usor pasat si ala si nu a vrut neam sa mai deschida gura a doua oara. Uof tare greu dom'le.

Si zici ca a fost bine cu o a doua fetita in casa. Cred ca a avut Stefania cu cine se juca. Pai in cazul asta cred ca tre sa te pui pe treaba.

Cat despre listuta, eu cu Lali am aranjat-o un pic asa. Lali a fost cu ideea de porecle. Din pacate inca nu am avut timp sa facem inceputul de capitol asa cum ni-l doream dar este timp berechet pana sa plecam de la scutece.

Te pupam si pe tine si pe Stefi sa se faca repede bine.


Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Vreau si eeeeeeeeu sa vin duminica! dar pe la 11.30 se culca tovarasu! in fine... vedem noi. poate stai mai mult si ajungem

iulia multa sanatate Lutei



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!



Ioana in sfarsit am reusit sa votez si eu. Iti dai seama de ce nu puteam nu? Ramasesem logata cu userul celalalt cand incercam sa votez.

Cat despre parc, putem sta de la 10.30-11 pana la 13 cel tarziu. Daca te incadrezi in perioada asta ne vedem cu cea mai mare placere, ca pe Dorobanti nu stiu cand mai ajung.



Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Parca ramasesem datoare cuiva cu niste raspunsuri dar nu imi aduc aminte decat ca:

Pietricel eu una in ceea ce priveste laptele de vaca as incerca inca o data Dorna bio. E o cutie verde.

Criss te cred cand spui ca iti e drag tare Alex. Si eu ma minunam azi de cat de mult s-a schimbat Rares de cand a facut 1 an.

Danuta, am tot amanat sa iti raspund la intrebarea privind urmatorul copil gandindu-ma ca poate pana pe seara ma voi razgandi dar uite ca nu mi-a iesit. Din pacate, eu inca nu mi-am revenit psihic dupa nastere. De mai mult de 1 an de zile eu nu leg 3 ore de somn pe noapte asa ca iti dai si tu seama cat de obosita sunt atat fizic cat si psihic. Eu as indrazni sa sper ca peste 4-5 ani voi uita si o voi putea lua de la capat, si asta fara sa ma gandesc la implicatiile financiare pt ca altfel as spune ca bb 2 nu va mai veni niciodata. Oricum sper la o fetita dar mult mai incolo. Dar tie iti urez multa bafta. Sa te ajute Dzeu sa fie asa cum va doriti.

Selen, mi-am adus aminte si de tine. Treaba legata de somn e tare nasoala dar nu prea avem ce face. Putem insa astepta sa mai crestem un pic si poate o sa fie mai bine.
Ati scapat de meseriasi? Cred ca e tare bine ca poate sta Ebru mai mult pe afara.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009)
Copiii sunt singura bogatie terestra pe care o putem lua cu noi in cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetelor

multumim de invitatiile de pe facebook - voi pune si acolo poze cu noi (zic si acolo pt ca am cont pe dropshots cu darius)

Multumim Monikus de capitol nou , multumesc si ca ne-ati trecut in listutza;

Danuta - eu ma gandesc serios la al doilea copil dar nu am inca curaj sa trec la fapte, chiar azi am vb din nou cu dr despre posibilele complicatii ... scenarii pesimiste etc dar am aflat doar vesti bune;

Pietricel - al meu ar rontai covrigei uscati intr-o disperare sau cojita de paine ...nu-i dau eu pe cat ar manca
acum zic si eu ... poate tb sa incerci o alta abordare ..sa mancati impreuna sau sa mai vada pe cineva mancand in timp ce-i dai si lui, ce zici? sau poate te simte stresata si ii transmiti starea; zic sa nu-ti mai faci griji - la noi nu sunt 2 zile la fel ... de multe ori ma intreb oare cu ce creste...

cat despre laptele de vaca stiu ca cel recomandat este cel cu grasimea cea mai mica

sanatate Lutei Iulia!

trimit si sper sa revin


daci

Nici un om nu-ti este dusman, nici un om nu-ti este prieten; toti oamenii sunt maestrii tai spirituali!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

asa, ca sa nu uit, vroiam sa va intreb daca dati dovleceilor fasole uscata, varza calita, ciuperci - legume mai "grele"?

scuzati literele lipsa - tastatura e pe duca ... nu ca mintea nu s-ar fi dus de mult

apropo de decalotare - eu am hotarat ca nu umblu si sper ca natura va rezolva tot

acum va las ... am program artistic ...


daci

Nici un om nu-ti este dusman, nici un om nu-ti este prieten; toti oamenii sunt maestrii tai spirituali!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna seara

daci eu nu i-am dat inca fasole boabe/varza/vinete etc stiu ca sunt tare greu digerabile asa ca am amanat. cred ca pe la 3 ani o sa fie vremea lor. citisem pe undeva ca aparatul digestiv este complet maturizat la 3 ani

acestera fiind zise va doresc



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Monikus am ras asa de bine la faza cu cadoul pentru gradinita "un blender cadou" esti mortala.
Iar hotararea ta de a mai astepta bb2 inca 4-5 ani zic eu ca e perfecta, doar asa am facut si eu. Dar cateodata , cand fac temele cu Carmen care e in clasa a 2-a , ma gandesc ca daca acum ma enervez asa tare pe ea , ce o sa fac peste inca 6 ani cand va ajunge bebe la scoala ....nu stiu daca voi mai avea rabdare.

Daciana, 1.eu i-am dat vinete la Bogdi inca din vara si nu am avut nici un fel de discomfort .Acum nu le mai vrea.
2.Cand mananca Bogdi , obligatoriu mananca si Carmen , iaar eu intre ei.

Si cea mai mare realizare a zilei de azi a fost ca am mancat legumele ff bine dar blenduite .Sa vedem ce va mai fi .De cina am papat macaroane cu carne de vita si sos de spaghete bolognese, neblenduite.

Mamica de printisori , Carmen 23.06.2002 si Bogdanel 23.09.2009

Mergi la inceput