Copilul vostru crede in Mos Craciun?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Da, credem tare in Mos. Ii scriem, ne gandim la Si noi credem in el, d-aia suntem cuminti in fiecare zi .


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Da!!! Fetita mea are 8 ani, dar Mosul e inca cea mai frumoasa poveste de iarna. Si nu crede doar ea, ci si colegii ei de clasa si cei de la dans. Mie anul trecut imi era frica, fiind in clasa I, sa nu se trezeasca vreunul sa ii spuna ceva, dar am rasauflat usurata cand la serbare erau toti fascinati de Mos Craciun si roiau in jurul lui, nemainteresandu-i altceva. Sa vedem anul asta...Eu insa nu am de gand sa ii confirm ca nu exista. E cea mai generoasa dovada de iubire a unui parinte fata de copilul sau...Mos Craciun e o magie care ne incanta iarna de iarna, e Mosneagul care nu stie sa pedepseasca, nu e ranchiunos si daruieste doar bucurii. Cum sa nu vreau sa creada in el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Sigur ca DA!

Baietelul meu are 6 anisori si vreau sa va spun ca de pe acum a inceput sa scrie scrisoarea pentru Mos ,deja are 3 dorinte ...incerc sa il fac sa inteleaga ca Mosul e batran si nu poate aduce foarte multe daruri pentru ca il doare spatele de la sacul greu.Sper sa se opreasca aici cu dorintele .
Si noi il asteptam
Asta e magia sarbatorilor de iarna !Bradutul,Mosulica care vine cu cadouri...,colindele si nu numai
Deabia astept!
Daca mai merge anul asta e super bine!De la anul merge la scoala si ma gandesc ca acolo s-ar putea sa fie colegi care l-ar putea influenta sa creada ca nu exista!
Sper sa nu ii bage in seama,sunt sigura ca s-ar certa cu colegii care l-ar putea radia pe Mosulica!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Citat:
citat din mesajul lui happiness

Da!!! Eu insa nu am de gand sa ii confirm ca nu exista. E cea mai generoasa dovada de iubire a unui parinte fata de copilul sau...Mos Craciun e o magie care ne incanta iarna de iarna, e Mosneagul care nu stie sa pedepseasca, nu e ranchiunos si daruieste doar bucurii. Cum sa nu vreau sa creada in el?


Parintii nostri nu au recunoscut NICIODATA ca ei sunt mosul (pana la moartea mamei) - desi aveam deja 24 respectiv 26 de ani.
Frumos e ca nici nu i-am "prins" niciodata: nici la 10 ani cand ii pandeam infrigurati, nici multi ani mai tarziu, cand faptul ca le eram oarecum "complici" (si ne prefaceam ca nu observam cum pleaca ei cateva minute de la masa de ajun) nu i-a facut sa lase garda jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Si baietelul meu inca crede in Mos Craciun!Are 6,4 ani si ne pregatim sa-i scriem scrisoarea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

Fetita mea crede si nu crede in Mos Craciun,i-am spus eu ca sunt cea care i-aduc cadourile ca prea vrea prea multe si nu intelege ca ar trebui sa mai si castige cadourile nu sa-i aduca Mos Craciun pe tava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mos Craciun,Mos Craciun,
Tu esti darnic si esti bun...

Am doi copii, Ioana de 14 ani si Daria de 8 ani. In fiecare seara de ajun al fiecarui an, a ajuns Mos Craciun pe la noi. In aceasta iarna vom implini 19 ani in formatie simpla eu si Angela sau mai putini in formatie extinsa. Insa invariabil am avut un crez pentru noi care se numeste spiritul sarbatorilor. Atunci cand sarbatorile sosesc eu cel putin (dar cred ca si ele) sunt prins de freamatul caldurii umane. Oamenii parca sunt si mai frumosi, copiii si mai bucurosi, si frigul parca sta doar dupa geam.
Asa incat eu, copilul, cred in Mos Craciun, eu, adultul cred in Mos Craciun pentru ca daca nu as crede sunt sigur ca as fi mult mai sarac. Asa insa bucuria imi umple sufletul si in fiecare seara de ajun visez si sper sa existe un Mos Craciun pentru fiecare om de pe acest pamant. Si ma simt bogat si fericit si implinit cu acest gand ca da exista un Mos Craciun pentru fiecare. Trebuie sa existe!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Daca va place votati-o pe Ioana - mar-2

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Asa este, Marius, trebuie sa existe un Mos Craciun pentru fiecare. Chiar daca darul adus este pur si simplu o perioada mai linistita, mai calma in care sa mai uite de griji.
Fetita mea crede in Mos, are doar 3 ani si jumatate si m-as fi ingrijorat daca era altfel la varsta ei. Sper sa tina cat mai mult si sper ca Mosul sa imi aduca singurul cadou pe care mi-l doresc de cand o am pe Erica: multa, multa fericire pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mos Craciun ...
Bogdi are 8 ani si DA crede in Mosu' si sper din suflet sa creada inca multi ani...Isabella e micutza 1 an si 7 luni dar anul acesta il va vedea pe Mos Craciun.
Eu ....ani cred in Mos Cracin si sper sa nu fie nicand altfel.


dod-participarea noastra in concurs



Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Eu sper din tot sufletul sa creada in Mos Craciun copiii mei, la primul lor Craciun vor fi micuti, vor avea doar 1 an si 2 luni.
sper ca ei sa creada, pentru ca Mos Craciun este simbolul copilariei, dupa parerea mea, este simbolul dorintelor implinite, a bucuriei darurilor oferite, a caldurii si afectiunii intr-o familie.
Eu nu am avut aceste bucurii, o copilarie in care Mos Craciun era inlocuit in mod jalnic cu mos gerila si erau multe restrictii...
Sper sa le fac o copilarie frumoasa si peste ani sa ramana cu amintirea lui Mos Craciun asa cum trebuie sa fie in copilaria fiecarui copilas!

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput