Copilul vostru crede in Mos Craciun?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Si Maria crede in Mos, dar, desi stie ca Mosul ii aduce cadouri si iubeste copiii, ei ii e frica teribila de el. A venit Mosul la noi in vizita cand ea avea 2 ani si de atunci mi-a spus ca ea nu mai vrea sa-l vada, sa nu mai vina Mosul la ea.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Va fi primul Craciun din care va intelege ceva, cel de la 1 an nu se pune. Deja i-am spus ca vine Mos Craciun, i l-am arata in poze si il cheama de pe acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

DA, inca mai crede si as vrea sa traiasca bucuria existentei lui Mos Craciun toata viata!

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
www.calendare2010.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Da, noi inca credem in Mos Craciun.

Stefan asteapta de acum o luna, isi face planuri, avem un mic biletel pe pervaz care asteapta sa fie luat de Mos.
Il mai surprind dimineatza cum isi verifica biletelul, daca este tot acolo .
Mosul are muuult de mers, aduna din zor si pana'n seara biletelele tuturor copiilor...si va ajunge la un moment dat si la noi

blog
proud




Clipe de vara 2010: ana-1 si ana-2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raton spune:

Daaa, crede, cum sa nu creada la 3 ani? Iar anul asta i-a dat si sarcina. Mi-a zis intr-o zi ca ar vrea sa aiba si ea o valiza mica (aia mare, cu care am fost la mare ii placuse grozav, s-a bagat in ea, a tras de ea in aeroport...). cand i-am raspuns in doi peri "pai, sa cautam..." mi-a replicat clar: "nu, valiza mica imi aduce Mos Craciun!"



Ne votati, va rugam? http://www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

interesant subiectul!


Fetita mea inca nu stiu daca a prins ideea cu Mos Craciun dar are abia 2 ani si 3 luni...
eu ii povestesc, ii explic dar nu stiu ce pricepe, o sa vedem la momentul respectiv

Concurs CLIPE DE VARA: pozele ma9-1 si ma9-2

----------------------------------------
Marina11+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Cel mic e prea mic deocamdata...dar fetita mare inca mai traieste in lumea povestilor, chiar daca am trecut la lecturi "grele".
Deci, la 7 ani si un pic...inca mai crede!!
Dar, am trecut printr-un episod usor neplacut. A venit intr-o zi in casa, trista, ca i-au spus copiii din parc ca Mosul nu ar exista. De fapt i-au spus o gramada de chestii de-alea rautacioase.
Prima data m-am blocat. Nu eram pregatita pentru asemenea lucru.
Am luat-o usurel, m-am uitat in ochii ei inundati de lacrimi si i-am explicat ca toti parintii isi iubesc copiii dar Mosul stie cine-i cuminte si cine nu, cine merita si cine nu. Si celor pobraznici nu le aduce tot ce si-au dorit. Si atunci, parintii lor, pentru ca-i iubesc, completeaza cadoul. Ca sa nu se intristeze copilul f tare.
N-am stiut sa-i dau un raspuns mai inteligent
M-a intrebat daca eu am completat vreodata cadoul ei. I-am explicat ca am avut incredere ca ea este cuminte si nici macar nu m-am indoit vreodata ca nu va primi ceea ce si-a dorit.

Deci, inca mai credem. Anul asta va scrie IAR scrisoare catre Mosul.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RHYANNA spune:

DA,ARE SI COSTUM DE CRACIUNITA SA IL AJUTE PE MOSUL(cadourile nu se primesc usor)
vom face si scrisoare
are doar 3.7 ani si il astepata in fiecare zi

sorela de 16 ani mai crede doar in bucuria sarbatoruilor in familie si in pusculita plina de unde-si va cumpara ce va dori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

La varsta noastra mica, mica nu avem decat sa credem..cand o sa il vada pe Mos cred ca o sa isi zica "ce e cu nenea asta supraponderal imbracat in rosu care rade la mine?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eusunteuasa spune:

Nazdravanul meu are 4 ani si crede in Mos Craciun.
Sper eu sa se prelungeasca momentul cand va afla..oricum va suferi, indiferent de forma prin care i se va confirma de parinte

Mergi la inceput