Ghiocei de martie-aprilie 2009 *** 272 ***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Apropo de Cughend si Coix.

Eram la tara acum cativa ani si ma duc la un "magazin mixt" sa cumpar ketchup.
- Aveti Ketchup?
- Da. Cat doriti?
- Pai unu...o sticla...
- Un kilogram?
- Cum un kilogram?
- Pai va pun in punga...
- Pai...
- Pai nu vreti ceapa?
- Ceapa? Nu! eu vreau ketchup. (vanzatorul se uita crucis asa ca ii repet ) un fel de suc de rosii.
- ??????
- Nu mai vreau. Mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Monica ma rog si eu pentru Andrei sa iasa bine si sa se recupereze repede. Tie multe imbratisari, sa mai treaca din emotii Sigur o sa fie bine

Din pacate, pentru mine a fost o experienta traumatizanta operatia de polipi, daca va povestescsigur n-o sa va vina sa credeti ca asta s-a intamplat acum aprox 13 ani. Bineinteles ca acum sunt alte vremuri, conditii si metode. Slava Domnului!!!

Si mama a patit-o cu Coughentul. Ea a crezut ca se citeste in romana (a fost pacalita de grupul de litere "ghe"). Vine si-mi zice: dece nu mi-ai zis ca se zice "cuhent", ca cica asa i-a zis farmacista si ca a ras de ea

Astazi avem o premiera: Cristi il adoarme pe David Este deja de 20 de min in camera la pusti si inca nu a reusit!!! \dar cred ca o sa fie tare mandru de el

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fug sa bag un pic de ordine si mai revin.

David mi-a scormonit tastele de la laptop si-mi lipsesc 4 Se mai pot lipi?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

L-am culcat pe Theo,are o energie in el.M Monigue,ne gandim la voi, a fie totul bine.Ela deja savurez la mancarurile propuse.Bravo CristiBag si eu un film si cred ca ma culc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

M_MONIQUE, curaj si bafta.
Am si eu o curiozitate. Cum a ajuns Andrei sa aiba fimoza acum si in ce consta operatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Parcat copil!

Tare. Ne trezim vorbind pe rand dar rar impreuna.
Nu o sa spun "stop, pagina mea" asa ca predau stafeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Sunt si eu pe aici, astept sa mi se raceasca placinta cu dovleac. E a mea toata tava, sotul nu mananca dovleac, Keutu nu mananca decat dulciuri ambalate. Nu ii ofer eu dulciuri, dar daca din intamplare aude fosnind ceva, lasa tot si vine scotandu-si suzeta.

Floric, cum se mai simte Raru? A trecut raceala?

Monique, sa treaca usor ziua de maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Se pare ca am preluat eu stafeta.

Simply ati ajuns azi la dr?

Parca Simply si Ilinca ziceau ca au avut copiii dureri de burtica. Eu am mereu in casa pt cazuri din astea de balonare (noi cu conopida am patit-o) siropelul ce i-l dadeam pt colici. Imediat scapam de probleme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Hello fetele!

Ne-am intors si noi de la Brasov, tare lung drumul asta cu terorista dupa noi. Am ajuns aseara tarziu. acum sufar de o criza de fiere. Groaznic e.

Am incercat sa recuperez cat de cat asa ca incerc sa imi amintesc. Ilinca e bestiala Shophiphi! Bine ai facut cu vecinul, nu te lasa calcata in picioare!

Saby, super party la care ati fost, iti statea bine cu peruca verde

Bianca, nu incetez sa ma mir de Vladimir. E tare simpatic

Pisik, sa stii ca sunt frumoase aranjamentele

Kea, imi faci pofta!!!

Am mai salvat si eu niste retete, intr-o zi, dupa ce imi trece criza asta, am sa pun si eu reteta de prajitura cu mere si biscuiti. Mie tare imi place.

In rest suntem bine, a fost super la Brasov, nu am poze pt ca eu nu prea am avut timp sa fac iar sotul a uitat... sper sa imi trimita prietenii nostrii niste poze.

Va pun niste poze cu Iulia care le-am descarcat inainte de a pleca la Brasov: http://www.myphotos.yahoo.com/s/2163a608ccn69jcv18pp

Va pup, plec la ca am ceva de recuperat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

CAMI, ce pozitii de supt are Iulia.
Imi aduc aminte de Vladimir cum ma tzocaia.

Mergi la inceput