Fluturasi de martie-aprilie 2011 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Andreea, mie mi-au placut la nebunie astia de la Boromir,ca am incercat mai multe marci si Vel Pitar care erau renumiti, plus eram in transa pe la brutarii.Ei asta de la Boromir, are umplutura din plin, ca si eu tot dupa aia sunt in transa. E aromat, pufos, bunnnn. Face toti banii! SI banuiesc ca toti sunt asa. Cumnata mea e lesinata dupa aia umpluti cu rahat.
Hai ca imi ploua in gura si aici nu am de unde lua.
Sper sa nu ma apuce pofta asa rau incat sa ma apuc de cozonaci.


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Acum, ca sa intelegeti de ce nu vroiam eu sa vb despre mancare/dulciuri. Pun un link mai jos cu ce fel de dulciuri fac eu. De-asta acum am zis frana, ca sigur ajung mareeeeeeee!

Bunatati dulci!


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


m-ai inebunit..cred ca le visez la noapte..cozonaci o sa-i incerc pe cei de la boromir de care zici tu..desi am o cofetarie aici care face la comanda niste cozonaci cum nici mama nici bunica nu face nu stiu cum ii reusesc, dar sunt ceva de groaza..

mami de Vlad 09.04.2009 si s22 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Happy, cit de bine arata dulciurile facute de tine. SI taaaaare as manca putin cozonac. Bine ca mi-ai spus de Boromir, sa stiu ce cumpar (eu nu fac cozonaci si nimic dulce. DIn comoditate)


Simona, mami de baieti David, Matei si 21+ Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Stop!!!prea multa cozonacime,ca acum il sun pe sotz sa-mi cumpere,dar ash vrea unul cald!!

azi am mancat mai nimic,exagerasem zilele trecute,tre sa recunosc ca ma simtzeam psihic mai bine ieri cu burta plina decat azi...dar mai putzine kg,mai putzina munca dupa si asha ma duc sapt viitoare la Buc si o sa ma intrebe dr cat am luat,sper sa fie mandru de mine,in sarcina cu Maria mereu ma lauda



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 19+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Acum, ca sa intelegeti de ce nu vroiam eu sa vb despre mancare/dulciuri. Pun un link mai jos cu ce fel de dulciuri fac eu. De-asta acum am zis frana, ca sigur ajung mareeeeeeee!

Bunatati dulci!


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


Happy ce bunatati ai tu acolo , eu vreau retetele pt prajiturici ca la cozonac nu ma bag pe PM ca sa nu starnim pe aici pofte plzzz

mami de Naty (10.04.2009) si 24+ cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Ah!
Ati trecut la dulciuri... si eu sunt moarta dupa cozonac. Luam tot de la un laborator de langa noi, cu cacao, nuca si rahat. Si daca se poate sa-l nimerim si cald... il dam gata.

Am mancat de pranz pe la 4 o farfurie de spanac cu un ochi. Am zis sa mai ajut putin hemoglobina mea scazuta. Dar am ca cina 2 gogosi umplute cu ciocolata

Si cum am cam multe mere de la tara, planuiesc pt maine un tort de mere.

Mi-am vopsit parul! Dupa aproape 5 luni... m-am facut singura si ma declar satisfacuta

in sapt 14
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

m-ati innebunit cu cozonacul asta...stiti ca acum sotul meu e in oras sa imi cumpere nu? :))) vai de sufletul meu, de abia astept sarbatorile

s 17, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Happiness mi-ai facut o pofta de zile mari. Eu cumparam de la Auchan - 6lei e un cozonac si sunt deliciosi. Au si umplutura ( eu dupa aia sunt innebunita) si sunt f pufosi. Cred ca in week-end ma voi rasfata cu niste cozonac.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 22+ Rares Andrei




subscriu pe aceia ii luam si noi cei cu cacao

mami de Naty (10.04.2009) si 24+ cuAlex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Acum, ca sa intelegeti de ce nu vroiam eu sa vb despre mancare/dulciuri. Pun un link mai jos cu ce fel de dulciuri fac eu. De-asta acum am zis frana, ca sigur ajung mareeeeeeee!

Bunatati dulci!


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


Felicitari! Arata genial! Abia astept sa mananc si eu cozonac de casa. Sper ca anul acesta sa faca mama, ca eu nu voi mai avea putere sa framant si sa stau in acea caldura!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 22+ Rares Andrei




Sigur o sa faca, mai ales ptr burtica. Poftele la inaintare.
Abia astept sa maninc si eu, facut de o matusa care stie treaba.
Oricum, am descoperit in Kaufland, tura din septembrie cand am fost in Ro, cozonacii bestiali de la Boromir.
Cel cu cacao si nuca este demential. Pufos, suficient de dulce si cu multa umplutura. Asa ca nu prea mai are rost munca, decat strict de Pasti si Craciun.


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


eu am laboratorul de patiserie/cofetarie langa mine...si fac niste cozonaci.... calzi, scosi atunci din cuptor...


mami x2 , de printesica si printisor s 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anamaria...pai dupa ce ai reusit sa papi mai putin azi, bagi cozonac acum???

eu merg sa mai dau cu mopul...sa mai fac miscare.... apoi putin aerobic


mami x2 , de printesica si printisor s 23

Mergi la inceput