Fluturasi de martie-aprilie 2011 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

happiness multumesc pentru incurajari!Sunt convinsa ca va trebui sa creasca. Oricum la ora actuala nimeni nu-mi spune ca sunt graviduta, asa este, ai dreptate...nu se vede. Dar si cind s-o vedea sa te tii....

Ce fain ca aveti deja cite un bb, ...atit de mult mi-am dorit si eu multi copii, dar nu a fost sa fie, ... ma gindesc serios la urmatorul, ma tem ca virsta sa nu-mi joace feste. Dar tare mult asa vrea!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

happiness sunt de 12 ani aici, dar inca nu ma simt ca acasa, ..din pacate. Banuiesc ca tu esti nascuta in TGV. Am colindat in toata tara, lumea... dar in tgv nici ca nu ma pot adapta, de ce? inca nu am raspuns la intrebare, cu toate ca...fac naveta zilnic pt servici.
Oricum, ...ar trebui sa ne vedem daca tot vei fi atit de aprope, ...parcul este singurul loc pe care il agreez

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+


Te inteleg perfect.
Eu sunt plecata de mai bine de 5 ani si ironia este ca atunci cand sunt aici vreau acas ain Ro si cand sunt in Ro vreau inapoi la mine acasa, adica aici in Is. e un paradox, dar asta simt.
O sa-mi fie tare greu perioada asta lunga in Ro, sunt sigura de asta, ca nu am stat niciodata mai mult de 2 luni, si alea au fost vara in concediu.
S-apoi, nu are ce sa-ti placa in Tgv, mai ales daca nu esti nascut/crescut acolo.

EDIT: cat despre intalnit, nu promit nimic inainte sa nasc, ptr ca vreau sa evit aglomeratiile si iesirile in frig, asta ptr ca desi mi-am facut vaccin ptr rubeola inca nu am anticorpi dar si ptr ca acasa in gradinite este epidemie de varicela si scarlatina. Si o sa-l tin si pe Andrei la distanta, atat cat se poate. Dar avem timp pe urma.


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Catank fiecare burtica creste diferit si conteaza mult si conformatia mamicii :)

eu inca sunt stresata ca am burtica prea mica :)) incerc sa port bluze mai stramte sa se vada ca e burta, ca de port ceva mai larg pare doar ca m-am ingrasat ;)))

17+ Natalia

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

happiness ! Cind vei veni, multa rabdare iti doresc!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ama daca si tu ai burtica mica, uffff.... Ce mai conteaza, burtici mai mic, mai mari...sanatoase sa fim!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hapyy ce de bunatati ai facut tu acolo!!!! eu de abia azi am descoperit hartia de copt.....


mami x2 , de printesica si printisor s 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Acum, ca sa intelegeti de ce nu vroiam eu sa vb despre mancare/dulciuri. Pun un link mai jos cu ce fel de dulciuri fac eu. De-asta acum am zis frana, ca sigur ajung mareeeeeeee!

Bunatati dulci!


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


Felicitari! Arata genial! Abia astept sa mananc si eu cozonac de casa. Sper ca anul acesta sa faca mama, ca eu nu voi mai avea putere sa framant si sa stau in acea caldura!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 22+ Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

hapyy ce de bunatati ai facut tu acolo!!!! eu de abia azi am descoperit hartia de copt.....


mami x2 , de printesica si printisor s 23


Si e mult mai sanatoasa decat folia de aluminiu. Garantat!


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Acum, ca sa intelegeti de ce nu vroiam eu sa vb despre mancare/dulciuri. Pun un link mai jos cu ce fel de dulciuri fac eu. De-asta acum am zis frana, ca sigur ajung mareeeeeeee!

Bunatati dulci!


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!


Felicitari! Arata genial! Abia astept sa mananc si eu cozonac de casa. Sper ca anul acesta sa faca mama, ca eu nu voi mai avea putere sa framant si sa stau in acea caldura!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 22+ Rares Andrei




Sigur o sa faca, mai ales ptr burtica. Poftele la inaintare.
Abia astept sa maninc si eu, facut de o matusa care stie treaba.
Oricum, am descoperit in Kaufland, tura din septembrie cand am fost in Ro, cozonacii bestiali de la Boromir.
Cel cu cacao si nuca este demential. Pufos, suficient de dulce si cu multa umplutura. Asa ca nu prea mai are rost munca, decat strict de Pasti si Craciun.


Mamica fluturasului Andrei si 23+ Maria

Am produse la bazar. Ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Happiness mi-ai facut o pofta de zile mari. Eu cumparam de la Auchan - 6lei e un cozonac si sunt deliciosi. Au si umplutura ( eu dupa aia sunt innebunita) si sunt f pufosi. Cred ca in week-end ma voi rasfata cu niste cozonac.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 22+ Rares Andrei

Mergi la inceput