La Dovlecelu' Vesel •16•

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

sunt eu ma recunoasteti ?

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra


Costache, tu esti ma? Da' ce rau arati...ce face armata din oameni..
Io zic sa suni inainte de a ajunge acasa..nimanui nu-i plac surprizele.....

she is my baby ...she is my all ! _ Nihil Sine Deo


Matusa Tamara, tu esti ?
Nici nu-mi vine sa cred...am terminat matusa armata dar am ramas acolo, ca e pe bani.
Ia zi, ce sa-ti aduc cand vin ? Niste batiste de in ? O flanea, o izmana ca vine iarna ?
Hai te sarut matusa si sa nu spui la neamuri ca vin....ca va fi faina surpriza crede-ma


Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra


..of batranetile mele, da cine www.vashtie.com/blog/wp-content/uploads/2009/05/caveman.jpg" target="_blank">te-a speriat asa de tare?

she is my baby ...she is my all ! _ Nihil Sine Deo



Matusaaaa, dar te inseli, ca nu vin asa, www.google.co.uk/imgres?imgurl=http://i271.photobucket.com/albums/jj156/kaci_lovejoy/sexygun.jpg&imgrefurl=http://www.sodahead.com/living/what-endearing-name-do-you-call-you-partner/question-106974/&usg=rk-da3h34etGGdZhZRu2tqBW7dA=&h=423&w=297&sz=26&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=uu5Z_DlKjmFVOM:&tbnh=172&tbnw=128&prev=/images%3Fq%3Dsexy%2Bsoldier%26um%3D1%26hl%3Den%26biw%3D1024%26bih%3D499%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=555&ei=JCXHTMb7CMyBswbr7LngDQ&oei=JCXHTMb7CMyBswbr7LngDQ&esq=1&page=1&ndsp=12&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=77&ty=68" target="_blank">ma aranjez si eu putin poate-mi gasesc o fata curata sa ma insor

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra


sper sa nu vina Relu sa vada de ce rad in hohote in fata calculatorului


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Are dreptate matusa Tamara, uite am aparut si eu. Poate nu ma recunosti ca sunt blonda. Hai ca pentru tine imi scot tigareta din gurita!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

v-ati pus pe sotii inainte de 12 noaptea?

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Are dreptate matusa Tamara, uite am aparut si eu. Poate nu ma recunosti ca sunt blonda. Hai ca pentru tine imi scot tigareta din gurita!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13


A avut dreptate matusa Tamara ca o sa sara toate neamurile pe mine ca sa-mi gaseasca o fata buna de maritat.
Matusa Cubaneza dar stiam ca te-ai lasat de fumat parca

Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16


Bia n-am temeri legate de alaptat . Ai fost tare ca m-ai anuntat ca am PM. Sa inteleg ca tu nu ai veleitati de detectiv ca altii? L-am deschis ieri, dar m-am luat cu altceva (a se citi "Alex"). Ei ei, eram sigura ca ai vazut ca l-am citit . M-ai dat gata cu Mosorelul si frunza . Ce fain e sa fii mama de baiat . Si acum mi-am facut si eu timp sa intru pe mail (care apropo eu credeam ca e secret ). Am apucat sa vad doar pozele tale, ai niste copii minunati! O familie asa frumoasa!

Trebuie sa fug ca mi-am luat-o in cap, sta Relu cu Alex


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13


M-am exprimat aiurea. Ma refeream la faptul ca noi, alaptaresele de cursa lunga traim cu teama de a-i lasa pe copii altundeva pentru ca stim ca nu se linistesc decat cu tzitzi. Si acum cand suna telefonul si nu sunt acasa tresar gandindu-ma ca il voi deschide si voi auzi plansul disperat al Mosorelului in fundal.

Nu, nu sunt detectiva. M-au respins la scoala de detectivi fiindca au zis ca sunt prea poeta pentru asta.

Daca te-am dat gata cu Mosorelul inseamna ca o sa ai parte de surprize din ce in ce mai mari pe masura ce iti va creste flacaul. Ai dreptate, e taaaaare frumos sa fii mama de baiat. (Nu ca ar fi mai putin frumos sa fii mami de fetitza. Doar ca eu nu stiu cum e.) Sa vezi cum e cand ai unul care stie sa scrie si-ti aduce aproape in fiecare zi biletele cu "Mami, te iubesc!" sau "Iti multumesc pentru ca ma inveti." Cea mai dulce scrisoare pe care am primit-o de la Busici a fost dupa ce l-am certat rau de tot o data. Nici macar nu mai stiu pentru ce. Dar a venit sa-m iceara iertare si avea ochii inca in lacrimi, ca doi pestisori exotici intr-un acvariu. Pe bilet scria "Mami, ajutama sa fiu cuminte." Atunci am stiut si eu cum e sa ai pestisorii in acvariu.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Cam liniste pe la voi. Prajituri aveti la taverna asta? Sau am nimerit gresit?

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Luto, multumim frumos! Sunt tare dragi si scumpi puiutii mei de cioara, dar nu se compara cu nazdravanul tau cu ochi superbi. O sa ne tinem departe de voi cand va veni vremea de curtat fete, ca nu avem nici o sansa.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Hai ca te tzuc si eu , luto!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita(18 oct)
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Dragelor vad ca va distrati deja.

Am intrat doar sa va povestesc ceva dragut. Titus ii citeste in fiecare seara Teodorei povesti si in seara asta i-a citit ceva cu cerbul de aur. Cand m-am dus la Teodora sa ii spun noapte buna mi-a povestit si ea povestea dar a mai personalizat si ea:
" baba l-a tras de tricou pe print"
"printul a trimis-o pe baba la politie, si a facut foarte bine, nu-i asa mami?"
si in loc de cerb mi-a povetit povestea cu un ren

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Citat:
citat din mesajul lui raluk16


Bia n-am temeri legate de alaptat . Ai fost tare ca m-ai anuntat ca am PM. Sa inteleg ca tu nu ai veleitati de detectiv ca altii? L-am deschis ieri, dar m-am luat cu altceva (a se citi "Alex"). Ei ei, eram sigura ca ai vazut ca l-am citit . M-ai dat gata cu Mosorelul si frunza . Ce fain e sa fii mama de baiat . Si acum mi-am facut si eu timp sa intru pe mail (care apropo eu credeam ca e secret ). Am apucat sa vad doar pozele tale, ai niste copii minunati! O familie asa frumoasa!

Trebuie sa fug ca mi-am luat-o in cap, sta Relu cu Alex


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13


M-am exprimat aiurea. Ma refeream la faptul ca noi, alaptaresele de cursa lunga traim cu teama de a-i lasa pe copii altundeva pentru ca stim ca nu se linistesc decat cu tzitzi. Si acum cand suna telefonul si nu sunt acasa tresar gandindu-ma ca il voi deschide si voi auzi plansul disperat al Mosorelului in fundal.

Nu, nu sunt detectiva. M-au respins la scoala de detectivi fiindca au zis ca sunt prea poeta pentru asta.

Daca te-am dat gata cu Mosorelul inseamna ca o sa ai parte de surprize din ce in ce mai mari pe masura ce iti va creste flacaul. Ai dreptate, e taaaaare frumos sa fii mama de baiat. (Nu ca ar fi mai putin frumos sa fii mami de fetitza. Doar ca eu nu stiu cum e.) Sa vezi cum e cand ai unul care stie sa scrie si-ti aduce aproape in fiecare zi biletele cu "Mami, te iubesc!" sau "Iti multumesc pentru ca ma inveti." Cea mai dulce scrisoare pe care am primit-o de la Busici a fost dupa ce l-am certat rau de tot o data. Nici macar nu mai stiu pentru ce. Dar a venit sa-m iceara iertare si avea ochii inca in lacrimi, ca doi pestisori exotici intr-un acvariu. Pe bilet scria "Mami, ajutama sa fiu cuminte." Atunci am stiut si eu cum e sa ai pestisorii in acvariu.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)





Bia, ce frumos, ce draguti sunt baietii tai mor de dragul lor cum povestesti de ei.


Mergi la inceput