Dovlecei in sarbatoare*202*LMA Maria!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

http://www.youtube.com/watch?v=MYDtyz93UBM

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita(18 oct)
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Sisdoctora zice ca-i ajunge...ca de-aia nu se ingrasa...
Adevarul ca mananca bine mancare si se vede...a facut si el 9,1 kg......adica mare lucru pentru noi...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua si de la noi,

LA MULTI ANI TUDOR! SA FII SANATOS , SA CRESTI MARE SI SA ITI BUCURI PARINTII, cum deja stiu ca o faci de pe acum.

Multumim din nou ptr urari.Asa e. Inima imi spunea de la inceput ca e baiat. LALI ma simt ok acum..cine stie ce-o fi fost. Acum fac o varza calita cu costite afumate. La copii voi face chiftelute din piept de pui in sos de rosii. Cu pure de cartofi.Sper sa am succes ca nu mai stiu ce sa fac. Am zis_: decat sa fiu intrebata ce faci de mancare azi mai degraba mi se da un sut in . Nici nu termin de mancat ca deja ma gandesc oare ce sa fac de mancare ptr pranz sau cina. Azi e soare. Frigut dar senin. Trebuie sa incep curatenia ptr ziua lui Mattia. Ma dor soldurile si spatele de innebunesc. Bine macar ca maine vine fata asta sa ma ajute. Altfel nu stiu cum faceam. Pana la urma am decis sa fac niste antreuri din cascaval, masline, rosioare, castraveti si mai vad eu ce.....Voi face o salata boeuf , cateva sarmale, o friptura de pui cu garnitura de cartofi si voi pune si niste muraturi asortate. In rest...nu stiu...cred ca atat.Si asa e destul...ptr acele 2, 3 ore cat vor sta invitatii. Vom avea tort, prajiturele.Hmmm ce emotii.

Mamicile cu copii de peste 2 ani: plssss ce jocuri educative....sau activitati cum se fac la gradinita faceti cu copiii in casa? Eu nu mai stiu...nu mai am idei....am facut ce am facut dar acum s-a cam plictisit si nu mai stiu cum sa il mai tin "in frau". PE Alessio bineinteles.

Va pup




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Sal!

La multi ani Tudorita Mihaita, sa cresti mare, sanatos si frumos la suflet!

Lili, chiar nu pot sa-mi dau seama ce a patit Raducu de nu mai vrea sa mearga daca spui ca nu a cazut. Auzi, dar nu a cazut cumva cand nu erai tu acasa si nu ti-a spus nimeni? Nu am crezut ca si trebuie sa te imparti chiar asa pt copii mai ales ca Andra e mai mare. Cand ai povestit parca ma vedeam pe mine la matei ii dau sa suga si la David ii dau mana, el numai asa adoarme, ma tine de mana sau isi pune mana mea sub burtica.

Si eu am fost sfatuita sa-l intarc ca sta toata ziua lipit de mine si nu mananca nimic. Da Lali, nu bea decat lapte, mai roade cate un colt de paine, un pic de iaurt si cam atat. Acum i-am luat un borcanas dar vad ca nu vrea, isi trage capul. O sa merg afara cu el si incerc sa-i dau in carut.

Danangie, dar faci o gramada de mancare. Ai timp de toate? Poate ne spune Lili ce activitati mai facea ea cu Andra cand era mai micuta ca pe mine m-ai cam prins. Nu prea fac mare lucru cu David. Uite intr-o zi cand el a lipsit de la gradi ne-a spus un baietel ca ei au pictat frunze si apoi le-au folosit pe post de stampile asa ca l-am pus si pe el sa faca.
ma duc sa-i scot afara ca david e prea energic si-l loveste pe tati in joaca.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna!
La multi ani Tudorita!Sa cresti mare, norocos si sanatos!

Comentariul de ieri a fost o constatare personala. Unora le poate parea aiurea, dar a exprimat ceea ce am simtit. Fiecare are dreptul la opinie.
Mai adaug ca am senzatia ca aceasta odisee s-a transformat intr-o lupta a orgoliilor. Eu nu stiu cine cu cine s-a certat, cine ce si cui a zis, insa tare mi-as dori sa regasim tonul prietenesc de inainte si sa nu mai sarim una la gatul celeilalte daca ni se pare ca a zis ceva care ne-a atins personal. Nu ma astept sa semnam condica in fiecare zi (doar daca ma platea cineva o faceam ), dovada sta si faptul ca prezenta mea aici e...in valuri!
Haideti sa ne adunam TOATE si sa povestim de dovleceii nostri iubiti.

Asadar, Loris tipa!!Mai, si face o gurita rotunda de-mi vine sa-l mananc . Uneori tip si eu cu el, ca diversiune

Revin...mai pe inserat

Giani

fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)


Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Kemsy si eu cred la fel!
Sunt perfect de acord cu tine!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Isi mai aduce cineva aminte parola de pe webshots de pe vremea cand se postau acolo foto?
Ii multumesc cui imi trimite un Pm
liliac, poate si-a dat seama ce mare e lumea si mai mediteaza la a se avanta asa curajos! (super explicatie!)
suede, nu pleca si tu . Si eu ma gandesc sa-l intarc pe L, nu stiu cat lapte mai bea si cat e pe post de suzeta.
Oricum am fost intrebata DACA mai alaptez (diavol in flacari), de catre persoane apropiate. Va las sa ghiciti cine

Giani

fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)


Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

apropo de alaptat! si eu am inceput sa fiu intrebata daca mai suge baiatul si explicatia este ca ar trebui sa nu-i mai dau ca poate ma mai ingras si eu



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


TUDORITA

La multi ani! Sa fii sanatos si sa ai mult noroc in viata!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


salutare fetele

ce activitati prestati cu copilasii pe ploaia asta? asa ma enerveaza ca stam in casa .. pe eva o duc la gradi la program scurt, sper sa-i plac mai mult asa ..

monikus super alagerile facute de raresica cel frumos! asteptam poze.

suede hai nu mai fii suparici, te rog eu, nu merita. asta ca tot le "amenintai" tu ca se termina cu dulcegariile daca nu intra sa-l ureze pe mihnea .. bine, imi dau seama ca era o gluma ceea ce spuneai tu in postul acela, insa, uite ca unele din cele care au intrat, au uitat. asta e, voi sa fiti sanatosi .. te pupic, mamica draga!

alex ma bucur tare ca e bine mandruca!!

fetelor .. cam asa e dupa o vreme, posturile pe forum se raresc deoarece cresc copiii, creste si atentia pe care le-o acordam, unele deja s-au intors la job, altele au cate doi copilasi .. nu mai fiti suparate, va rog. nu mai supeti ca e o odisee parasita .. nu e asa, numai ca nici timpul nostru nu mai e acelasi ..

ioana da, e super la ferma animalelor. si lapticul de acolo e tare tare bun.

liliaco chiar nu-mi explic de ce face asa radulesco. poate ca nu a cazut, insa, s-o fi speriat de ceva si asa se simte el in siguranta .. de manuta. pup umblaciosul!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput