Fluturasi de martie-aprilie 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua burtici!!!
Imi pare rau ca nu am intrat in ultima saptamana sa vb mai mult dar, sunt numai pe fuga si cand prind laptopul va citesc si apoi nu mai sunt in stare de scris. Sunt la Onesti de miercuri seara...mai stau cateva zile si revin in Bucuresti si apoi inapoi in Italia. Sapt viitoare sper sa ma programeaz pt ex la sala si apoi la conducere.
Nu am apucat sa va citesc pt ca imi merge super prost netul aici...probabil..semanlul este mai prost.
Vreau sa va multumesc la fiecare in parte pt ca sunteti mununate si pt frumoasele felicitari legate de baietelul meu.
Suntem extrem de fericiti...parca nu ne vine sa credem ca inca o dorinta a devenit realitate. Am 4 poze dar, nu am cum sa le descarc zilele astea in contul nostru pt ca ...sincer nu am cand si trebuiesc fotografiate, transferate...descarcate.... dar promit ca le pun sapt viitoare cand sunt putin mai libera.
Am facut echo la Iosup si mi-a placut maxim de el...ne-a confirmat ca bebe este bine din toate punctele de vedere(masuratori)...este in grafic. Mi-a spus sa beau mai multe lichide si sa evit efortul pt ca am colul putin scurt...deci..gata cu masajele.

Va pup cu mare drag si dor si va doresc un week minunat in ciuda vremii de afara...!!!

Ally , Eduard 16 sapt bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna dimineata

azi ma simt mai om,dar continui cu regim de stomac ca nu vreau sa trec prin ce-am trecut ieri
am pus poza de 18s pe picasa,diferentza se super vede,intr-o zi m-am schimbat complet,asha patzesc mereu...sa nu mai zic de cantar ca si acolo se vede



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 18+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Anaxena tu arati oricum bine dar chiar ca se vede diferenta intre burtica de 18 sapt si cea de 17 sapt. Eu mi-as dori sa fie cat mai mare


_
Graviduta fericita cu o minune in burtica 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

ally deci avem 2 Eduard la odisee?? ii mai puneti inca un nume???

anaxena, ma bucur ca esti mai bine. cat despre cantar, hmmm, sunt sigura ca nu e chiar asa..... iar burtica din poza de la 18 s unde e??? parca arata si mai micuta decat la 17 s!!!

si eu simt ca ma transform.... parca oricat as incerca sa mai trag de timp/kg.....ele vin singure fara sa exagerez cu nimic....:((


mamica fericita de printesa si baietzoi 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Fetelor pe mine ma tot inteapa in partea dreapta dinspreovare spre picior. Asta de azi noapte si numa nu trece, mai ales cand ma schimb de pe o parte pe alta. Sper ca nu e ceva grav. Voi ati mai patit asa?

_
Graviduta fericita cu o minune in burtica 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Neata bb_yasmi! Chiar m-am uitat acum si la pozele tale ca nu le-am vazut pe cele recente si arati si tu ff bine. Doar burtica e maricica in rest esti numa bine. Eu zic ca daca o tii tot asa o sa fi foarte multumita la sfarsit.
Apropo de graficul ala cu kg-le pe saptamani. Nu poti sa pui link-ul pe prima pagina sa-l accesm si noi cand vrem sa nu te tot deranjam pe tine?

_
Graviduta fericita cu o minune in burtica 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

neatza fetele,
azi cred ca e zi de lenevire mai ales ca am patit-o si eu ca tine stumphy
a dat harnicia in mine ieri si aseara cand sa ma ridic din pat ..ridica-te daca poti...niste dureri ce aveam in partea stanga in dreptul noadei pfff nici sa calc cu piciorul in pamant ce sa mai zic de vreo sucire...mama in viata mea nu m-a durut spatele acum vad cum e

bine macar ca mi-am terminat treaba si azi tot asa ploua asa ca nu cred ca fac nimic poate mai calc ceva si gatesc sa vad daca am chef
mi-am facut o cafeluta cu lapte si ma uit la tele poate citesc ceva sa vad, program de voie

fetele voi cand o sa incepeti sa luati fier? ca cica de acu incolo e f important sa avem fier suficient in corp ptr ca bebele sa-si poata dezvolta celulele rosii...

am vazut ca ieri ati discutat despre carucior...voiam sa-mi spun si eu parerea...ptr mine e f important landoul, nici nu concep sa o pun in scoica pana la 6 luni, asta numai in caz de urgenta, ca nu e mama acasa sa o las cu ea daca tre sa fug pe undeva, in rest ..acolo o sa stea cand iesim am si landou de masina si ala de pe carucior care se detaseaza
am auzit intr-o zi la radio ca sunt foarte multi copii cu probleme de coloana in clasele mici...si cum e moda asta cu scoica imediat m-am gandit cat de incovoiati stau acolo saracutii
deci asta e problema mea sa stea dreapta cu coloana pana se intaresc oasele

cam atat acum ca vad ca m-am lungit ca o prajina
pupici

Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Good morning

Soare si frumos la Londra, abia astept sa iesim din casa la plimbari azi ca toata saptamana a fost uratel , azi soarele satrluceste de dimineata

Salo_sama imi pare rau sa aud de problemele cu spatele, din pacate stiu foarte foarte bine ce inseamna Stai linistita si nu te obosi, nici macar in picoare la calcat rufe te rog, in pat si la caldurica azi si maine si o sa iti revii

Anamira, frumoasa burtica , dar ochii aia de vulpe de unde i-ai luat ? Super ochi ai, dar si pisica aia e frumusica, nu imi permit sa ii spun matza cum le chem eu pe ale mele
In cate saptamani esti acum, 15 sau ai uitat sa iti schimbi semnatura ?

Anaxena, pai mama draga burta de 18 sapt e mult mai mica decat aia de 17 sapt Se vede ca ti-a fost rau ieri, ce ai mancat pana la urma?

Miki distractie placuta la party , sa nu papi prea mult tort, sa imi salvezi si mie o feliuta

Yasmi ai probat mai bine canapeaua azi noapte ? Glumesc, cum te mai simti azi ? ceva dureri, contractii? sper ca nu M-au apucat pe mine de cateva zile durerile in partea de jos , mai ales dimineata si seara si nu stiu de ce

Ma duc sa imi pun laptic in cana si sa mananc niste biscuiti, cam imi chioraie matzele in burta si nu stiu de ce, ca aseara am mancat tarziu pizza aia


BB on board!!! 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

anamira: si eu am dureri cum spui tu pe dreapta din spre ovar spre picior insa nu sunt f tari. le-am mai avut si saptamana trecuta insa au trecut pana azi dimineata. luni merg la dr si o intreb si de asta.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Ceau

Strumphi multumesc .Iar cu berea se rezolva doar ca vin astazi ca aseara am adormit
Anaxena ,bine ca ti-ai revenit si esti mai bine.Pana la urma de la ce crezi ca ti sa facut rau? sa fi fost oul de vina?
Anamira daca iei un nospa nu te lasa intepaturile?
Miki distractie placuta!


mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si 12+

Mergi la inceput