Prietene la bine si la greu - 63

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

asadar..

Raluci, te-am lovit cu un PM

Ancutz, nu am o reteta minune..ca doar citisi kg, ideea e ca eu ador dulciurile (si ele pe mine), eu si cand spun ca sunt mai atenta la ce mananc, tot tr sa consum si ceva dulce in cursul zilei. Matei e un argint viu oricum...nu am observat o agitatie si mai mare.. Ma bucur pt gaze

Dankutza, noi am fost la Dr. Stamate de la Medlife Grivita. E ok la sfarsit isi expune si parerea in urma ecografiei.

Mitzi, nervi de otel iti doresc..auzi la ea..4 odata

Sa va impartasesc si dvs din categoria: "MAMA DENATURATA"...azi nu stiu cum naiba a uitat sotul meu scump si drag usa la baie deschisa (care este un fel de magnet pt Matei) siiii...hop-top fi-miu acolo.
Mi-am dat seama cam tarziu, ca prea era liniste (il credeam in dormitor cu taica-so), ca el se afla in baie..problema e alta..ce credeti ca a mesterit?! Scosese odorizantul de WC de la Sano si il agita triumfator..scurs pe el, pe pantalonasi, pe ciorapei...si nu in ultimul rand in..guraaaa..il gustase si el nitel...sa mor nu alta, m-am speriat tare, m-am gandit ca e tare toxic, l-am luat repede si l-am spalat, insa a ramas patat pe labute si in jurul gurii. De haine nu mai are rost sa vb. Pana acum nu a dat vreun semn ca l-ar deranja ceva. Ideea e ca imediat dupa operatiunea de spalare, l-am adapat la san, in speranta ca mai taie din efecte
Puteti sa ma "amendati" cu un mare 2! Am zis!
Astept mustrarea cumintica.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis Vlad mai are si jucaria www.bestreclama ilegala - avertizare/p-409-briliant-basics-camion-pentru-ciment.aspx" target="_blank">asta, o are de la noua luni, de abia acum a inceput sa umble cu ea, pana acum busea bilele din ea de imi facea mie creierii tandari.

Ralu si noi am avut episod cu wc. L-am gasit spalandu-se in vasul de wc, ud pana la coate si pe fata, nu vreau sa ma gandesc cum s-a udat pe fata . sa nu mai fii supi.
In curand si noi serbam un an si nici nu m-am gandit la cadou, dar in astea doua sapt. o sa umblu sa-i cumpar ceva, face piticot un an.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Sa ma mandresc si eu cu episodul wc-ul.Noi tinem usa la baie deschisa dar mereu capacul la wc e lasat.Alaltaieri eu faceam mancare,sotul era la pc si piciul se juca in baie,in liniste.Cand ma duc la el,deodorantul wc-ului era in vas si peste el pantalonii mei de pijama.Fi'miu spala tacticos la ei si era ud pana la coate.Sotul si-a luat cateva vorbe mai dure dar de atunci nu mai uita de capac.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Many la mine nu merge site-ul.Zice ca faci reclama mascata.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

asta ii place lui Geo cel mai mult.E luat de la bazarurile din Sinaia si m-a costat 25ron.Figurinele au melodii,poti seta modul in are se pune o intrebare si copilul recunoaste figurina,tastele pianului pot fi apasate in 2 moduri:fie canta o melodie fie canti tu iar ele sunt simple note.
Tot ce i-am luat scump nu prea il incanta.Gen catel si broscuta.
Pianul vorbeste in engleza.Romana nu stie.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Cred ca o iau razna E Zburly gramada pe mine non-stop...unde ma duc , vine dupa mine si se agata de pantalonii mei

Monis, am intrebat si eu acu' ceva timp cu ce jucarii se mai joaca fulgusorii dar nu am primit raspuns. Ema petrece cel mai mult timp cu asta. A primit-o de la o prietena. Toata ziua butoneaza la ea. Pe locul 2 in preferintele ei e "Oala cu smantana" pe care vad ca o aveti.
adica jucaria de la fisher price, cu biscuitii

Ralu eu nu pot sa te "cert' ca fii-mea a lins capacul de la wc. Deci, mai rau de atat...


Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

http://www.noriel.ro/ astia au cele mai tari jucarii, ii gasit in afi palace

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Suntem nerecuperati , venim doar cu un bilant de 10 luni:

-Cantarim 10,250kg
-Avem 77cm
-Spunem mama, tata, nana, papa, baba, caca etc si mai nou am inceput sa-l spunem si pe o si u cateodata(coco, bubu, etc)
- nu merge de-a busilea si nu stiu daca o sa mearga, cand vrea sa se deplaseze se ridica de fundulet in sus si se taraste cu mainele
- de pe burta ne asezam singuri in fundulet
- ne ridicam singuri in picioare daca ne agatam de ceva
- mergem daca ne tine cineva de manute
- avem 2 dintisori

Acum nu mai imi vine nimic in minte, nici nu pot gandi ca ma plange in ureche, asa ca fug si va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

[blue]Am adormit copilul.Ea doua zi cand nu doarme decat o data pe zi cate 2-3 ore.Somnul de noapte a fost ieri de la 20.00 la 08.00 sa vedem cum va fi azi.A avut o trezire la 23.00 si una la 04.30 pentru tzitzi.Cand adormea la 22.00 nu se trezea pana la 04.30 pentru tzitzi

Si Lila de 2 zile doarme doar o data pe zi, ieri 1 ora in parc (deci f putin), azi 3 ore la dinsa in patut. Cred ca-si fac program de copii mari, dar tare greu mai e cu un singur somn, nici nu stiu cind sa-i fac de mincare pt prinz. Ce tare Geo ca zice tzitzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

Many la mine nu merge site-ul.Zice ca faci reclama mascata.

de George-Stefan (15.11.09)




Nu stiu de ce, cauta la Fisher-Price - Briliant Basics - Camion pentru Ciment, numai ca pretul de pe net mi se pare exagerat, noi l-am cumparat cu 70 lei.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput