Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (409)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Pe Maria am trimis-o cu tati sa se tunda ( Maria, nu tati ), pe urma merg la cumparaturi, la Carrefour... Ma bucur ca a acceptat sa plece fara mine, i-am explicat ca eu trebuie sa stau acasa cu Suri, ca nu o putem lasa singura acasa. Din fericire nu a protestat si a plecat fara probleme - probabil era nerabdatoare sa-si aleaga cadoul de la coafor ( merge la Ciufolici, si dupa tuns toti copiii merg si-si aleg dintr-o cutie de acolo o jucarie ). Deja a ochit de data trecuta un puzzle cu Winnie , sper sa-l mai gaseasca.

Pauza de consolat bebe mic nebagat in seama

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )


fetita mare si intelegatoare.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La multi ani
Paula Maria de navicula
Iulius Teodor, frate mai mare al lui Doris de Alinus_25
Teodora Victoria, bucuria mamicii ei de Claudia1178
Andrei de aandreea27
Iris Maria de Ripley
Stefania de Andrruzza
Amalia Maria de danyelle005!

Tot ce e mai bun pe lume!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Mad, ma bucur ca e bine fetita din burtica. De Spartacus si mere nu stiu nimic...deocamdata! Tudor a primit de ziua lui 101 Dalmatieni...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Yaia eu o vazusem pe Alexia dar am savurat si mai multele poze cu printesa cu parul lung si ochi adinci!

Pupam si sarbatoritul dulce! Minunat tortul!!! El e un finut frumos cum il stiam.

Despre inaltimea copiilor: Daria e cea mai inalta din grupa ei. Sa fie sanatosi asta e important, cu inaltimea tine de genetica si apoi baieteii sigur vor recupera in adolescenta. Eu m-as bucura sa manince mai multe legume si fructe si sa fie mereu sanatoasa.


Multumim de complimente!
Pai eu am fost printre cei mai mici din clasa pana spre liceu. Tati lui Tudor e inalt, dar bunicii din partea tatalui sunt amandoi scunzi si destul de scund e si tatal meu. Frate-meu avea in clasa a 10-a vreun metru si jumatate, abia se vedea din spatele spatarului unei banci din parc. Apoi el a crescut brusc vreo 30 cm, acum are cam 1,80, dar poate a contribuit si sportul de performanta.
Oricum, am scris ca sa stiti de ce e pitic si sa nu va minunati de el. Si la kg stiu de ce sunt putine, tati lui e slab si eu am fost slaba pana la pubertate si la el mai contribuie si dieta, nu ii dau paine cu mancare, paine mananca dimineata cu diverse sau in sandvis, dar cu mancarea nu ii dau paine decat cateodata in ciorba si atat.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandarinutza
Yaia, ce dulce e Alexia, frumusica foc, si are si un par superb! Bravo mamico penru tortul si surpriza Cu McQueen pentru Tudor. E minunat sa ii vezi asa fericiti!


Multumim!
Noi in curand ii luam din mot Alexiei si o tundem scurt ca-i intra parul in ochi dupa scufundarile de la bazin si o deranjeaza. In plus, vreau sa creasca egal, ca acum are mot de la nastere ca o creasta, cel nou e pe parti si la ceafa...
Toate bune la voi cu bebe filip si Antonia? Nu au inceput inca crizele de gelozie?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Bravo mami de delfinas pentru asa petrecere reusita ! Bucuria sincera a copiilor nostri merita orice efort
Am vazut pozele si am inghitit in sec in fata prajiturilor
Iar m-am minunat sa vad cat a crescut Alexia - deh, daca ne-o arati asa de rar...
Sunt foarte bune 'datele tehnice' ale lui Tudor la 3 ani, important e sa fie sanatosi, nu cate kg sau cm au.
Ai niste copii adorabili


Multumim!
Si prajitura siortul se fac super repede si usor, de asta le-am facut, ca timp nu e niciodata destul. Tortul lui Tudor a fost doar comandat, ca nu am avut timp sa-l fac, am pierdut timpul pe la reduceri.
Alexia chiar mi se pare mare, incepe sa se ridice in genunchi si face balansari inainte si inapoi. Sta si singura in fundic pret de cateva secunde bune...ce repede a trecut timpul de data asta!
De asta ma bucur si eu, Tudor de la 1 an si jumatate nu a mai fost bolnav, mananca fructe si legume crude cu placere. Am uitat sa va povestesc, am fost cu niste prieteni la o cabana intr-un weekend si inainte am fost cu totii la cumparaturi. Si cum Tudor era in carut-masinuta si nu prea il bagam in seama, ne trezim la un moment dat ca manca cu pofta dintr-un ardei gras rosu si mare, mancase deja o reime. Probabil ceruse si nu l-am auzit si l-a luat singur. Am cantarit cand l-am vazut, ca sa-l pot plati la sfarsit si i l-am dat sa mananca in continuare. E innebunit dupa ardeii rosii.
Astept acum sa vad poze cu fetele tale...impreuna adica!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L
Yaia, am admirat doi copii minunati, prajitura si torturilemi-ai facut


Multumim!
Pai baga-te la bucatarit!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mai am o urare de facut, acum mi-am dat seama ca in Kanguralia s-a absolvit 'clasa de bebelusi' :

La multi ani, Adam !

Sa cresti mare si voinic, sa o iubesti mult pe sora ta si sa ai grija mereu de ea ! Sa va bucurati parintii si sa le umpleti fiecare zi cu fericire si mandrie !

Felicitam mamica si surioara

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mad, felicitari pentru fetita !!! Uite asa se implinesc dorintele copiilor nostri, si Robert si Maria si-au dorit cate o surioara .
Este normal sa fii obosita, acum nu mai ai cum sa te menajezi, seara dupa serviciu intri in 'schimbul 2', ca te ia Robert de 'proaspata' . Cunosc ... Dar ai sa vezi ca vei gasi cumva energia sa faci fata, mamicile sunt o specie aparte si au resurse uimitoare pentru puii lor
Ai sa vezi ca Robert va fi foarte incantat de surioara, o s-o adore

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Multa sanatate bolnaviorilor , mici si mari !

Pe mine ma ustura gatul, i-am dat comanda sotului pt niste miere. Ma enerveaza la culme ca nu ne-au dat inca drumul la caldura, stam cu un calorifer electric pe care il mutam ziua in sufragerie, iar noaptea in dormitor. Insa mi-e teama sa dorm cu el deschis ( desi are termostat ) si il tin deschis doar pe parcursul reprizelor nocturne de papa. Si este friguros dormitorul, nu pot sa inteleg de ce pt ca nu are decat un perete afara. Sper sa nu ne imbolnavim ...
O sa-l trimit pe sot sa discute cu administratorul, ca nu mi se pare normal sa tremuram de frig in casa

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput